Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért tilos a rizs fogyasztása...

Miért tilos a rizs fogyasztása? Glutén lenne benne?

Figyelt kérdés
Érdekes módon a távol keletieknek semmi bajuk nincs a rizstől, pedig azt eszik pár ezer éve.

2012. szept. 24. 11:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Azokkal, akik ezzel az "évezredek óta kenyeret eszünk" dumával jönnek, közölném, hogy oké, de evolúciós szempontból pár ezer év nem olyan sok. A gabonákat csak az újkőkorban kezdték el termeszteni, a sokkal hosszabb ideig tartó őskőkorban (más néven a paleolitikumban) őseink ÉVMILLIÓKIG vadászó, gyűjtögető életmódot folytattak, ebből indul ki a paleo diéta. Ekkor még vándorló életmódot folytattak a különböző népcsoportok, tehát gabonát se tudtak enni, mert az termeszteni kell és feldolgozni, amit csak akkor tudtak, amikor letelepedtek a neolitikumban. Így kizárásos alapon maradt a hús- és vadon megtermő zöldség/gyümölcsevés. És egyébként a búza összetétele is sokat változott az évek során, lehet, hogy kezdetben nem volt ANNYIRA rossz, de most már tuti az.
2012. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

MOST már minden sz.arral (készételek, gyógysz@rok) glutént viszünk be a testünkbe, a sóhérnorbi arra építette a bizniszét, hogy gluténnal tunkolt szójás cukormentes sz.arokat árul, vajon mi a gond a gluténnal? Hogy baromi sokat eszünk belőle egy 50 évvel ezelőtt élt emberhez képest is, ahhoz képest hogy pont 0 lenne az ideális bevitel.


És tök mindegy ki mit csinál és hány ezer éve, ha valami káros (dohányzás, keményítő, cukor, glutén, extasy, cián) akkor az káros, ez orvosi tény nincs mit szépítgetni rajta.

2012. nov. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Ezek a paelo vallás hívői iszonyú baromságokat beszélnek. Az ember nem él évmilliók óta. Akkor még csak majmok voltak, sőt még azok sem

A másik, hogy a emberi és állati "genetika" sokkal gyorsabban alkalmazkodik az új életkörülményekhez, és új ételekhez, mint ahogyan ők feltételezik, nem kellenek hozzá 1000 évek. Érdekes, hogy nemcsak az ember, de az ember mellett élő kutya!!! is már simán megemészti a glutén tartalmú ételeket.

2016. okt. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

És az ember mellet élő kutya mostanra már legalább olyan gyakran szenved és pusztul el rákos megbetegedésekben mint a gazdik...szóval tök jól alkalmazkodott.


Valóban, aki nem bírja a sz..r kaját az szelektálódik. Tegye fel a kezét aki szeretne a jelenleg is zajló természetes szelekció áldozata lenni, az emberiség érdekében persze!


Hiszen alkalmazkodni csak úgy tudunk, ha az aki nem alkalmas genetikailag a glutén emésztésre, az nem szaporodik tovább.

2016. okt. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Világon az 5. legmagasabb a várható élettartam Olaszországban, ahol tésztát tésztával esznek.


Az 1. Japán, ahol rizst rizzsel. Ez a két kaja kb. olyan főellenség a paleóban, mint a Sátán a Jelenések könyvében. Egyéb kérdés?

2016. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ismét kiderül valamiről ,h szcientológus dolog.. Pénzért létező áltudomány, amit áltudósok "adagolnak", és jó bevételük van belőle.
2016. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Újabb kutatás sorakoztat fel tudományos bizonyítékokat amellett, hogy a "paleo étrendnek" valójában nem sok köze van a nevét adó paleolit korhoz. Ez nem véletlen, ugyanis a vizsgálatok szerint őseink nem jutottak volna messze egy ilyen diétával, de legalábbis nem arra a fejlettségi szintre, ahol ma tartunk.


A paleo étrend lényege, kicsit leegyszerűsítve, hogy magas fehérje- és alacsony szénhidrátbevitelre épít, és úgy általában a feldolgozott élelmiszerek kerülésére ösztönöz, illetve a már a paleoit korban, vagyis a mezőgazdaság megjelenése előtt is elérhető ételeket preferálja. A hús, hal és a legtöbb zöldség és gyümölcs jöhet, a gabona, krumpli és hasonlók nem.


A Quarterly Review of Biology folyóiratban megjelent új tanulmány szerint viszont őseinknek ugyanakkora szükségük volt a szénhidrátra, mint nekünk, és szerették is a magas szénhidráttartalmú ételeket, még ha gyűjtögetéssel szerezték is be növénytermesztés helyett.



A kutatók régészeti, genetikai és fiziológiai szempontokat is figyelembe vettek. Hárommillió éves fogakat és a tulajdonosaik élőhelyének korabeli növényzetét vizsgálták, és azt találták hogy őseink előszeretettel fogyasztottak keményítőben gazdag gumós növényeket. A tanulmány szerint a maival szemben az eredeti paleo étrendnek azért is lehettek fontos részei, mert a hússal szemben megbízható és kiszámítható tápanyagforrásnak számítottak, könnyebben és hatékonyabban lehetett beszerezni őket a föld alól, mint vadászni.


Emellett az evolúcióval és az emberi tápanyagszükséglettel kapcsolatos tapasztalatokból is arra következtetnek a kutatók, hogy a fejlődéshez szükséges nagy energia nem származhatott volna kizárólag a húsban megtalálható fehérjéből, ami túlzásba véve még ártalmas is lehet. Ezt támasztja alá az is, hogy a nyál összetétele úgy változott, hogy könnyebben lebonthassa a keményítőben gazdag növényeket.


Emellett az ember már ekkor elkezdett ismerkedni a főzéssel, ami könnyebben fogyaszthatóvá tette a hús mellett a növényeket is. Sőt, a szaporodásra is jótékony hatással lehetett ez az étrend, mert segítette a magzati fejlődést, és a szoptató anyukáknak is jót tett. Összességében tehát a kutatók arra jutottak, hogy az emberi evolúció során

2016. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!