Hogy lehet az, hogy a civilizációs betegségek a 19. század közepén kezdődtek, és mostanra öltöttek járványos mértéket, ha a gabona okozza őket?
Figyelt kérdés
Gabonát 10 000 éve eszik az ember.2012. szept. 1. 16:15
1/21 anonim válasza:
Szoondiiiiit várjuk a szakértői válasszal.
2/21 anonim válasza:
Igen, ezt akartam én is, majd Szondii megmondja a frankót, nekem pedig teljes lesz az életem, mert átadhatom magam annak az örömnek, hogy megint lepontozhatom és bejelenthetem őt.:)
3/21 anonim válasza:
Tejet is kb annyi ideje fogyasztunk tudatosan, mégis most lett tőle beteg az ember. Na majd a szakértő válaszol rovatból kiderül.
4/21 anonim válasza:
Micsoda Szoondiii fan club van itt:) azt hittem csak nekem a kedvencem:)
5/21 anonim válasza:
Az az ember egy akkora véridióta, hogy már kezdem megszeretni, engem kifejezetten szórakoztat. Olyan komolyan tudja előadni a baromságait, hogy elképesztő:D
6/21 anonim válasza:
Gondolom akkor még nem tudták, hogy a túlzott fogyasztás mit okozhat vagy egyáltalán okozhat-e valamit. Kevesebbet ettek az emberek. Többet mozogtak és dolgoztak. Ma már mesterséges körülmények között mesterséges ételeket eszünk. Némelyiket nem is lehet élelmiszernek hívni.
7/21 anonim válasza:
Azért, mert régen a legtöbb esetben teljes kiőrlésű lisztet használtak, ami sokkal egészségesebb, mint a finomított fajta. Ezen kívül nem csak a BL 55 finomlisztet használták, hanem alkalmaztak hajdinát, rozst és zabot is, amik szintén egészségesebbek. Ezen kívül a fő CH forrás manapság nem gabonából, hanem cukorból érkezik, ami valóban a 19. századtól vált elterjedté és alapvető élelmiszerré. Addig az emberek mézzel édesítettek általában, amit nem lehetett olyan mértékben felhasználni, mint a cukrot.
Továbbá a legtöbb gond a mozgásszegény életmód. Régen nem jártak autóval az emberek, rengetegszer mentek gyalog. Manapság is igazából kis odafigyeléseken múlik, hogy egészséges maradj.
8/21 poiu válasza:
Valójában a 20. század végén kezdődtek. Az egyensúly most borult föl.
9/21 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor miért a gabona és a tej a fő ellenség, miért nem csak a cukor és a lustaság?
2012. szept. 1. 22:28
10/21 anonim válasza:
Elsődlegesen a mozgásszegény életmód tehető felelőssé. Nem is kell annyira visszamenni az időben, csak nagyszüleinkig. Minden reggel tepertővel, kolbásszal, szalonnával és egy karéj kenyérrel indították a napjukat. Semmi teljes kiőrlés, sima natúr fehér lisztből készült kenyér. Nem is volt friss teljesen, mert veknit sütöttek, ami 3 kg, sőt voltak ettől nagyobbak is. És az elhízást nem ismerték, a cukorbetegséget nem ismerték. Ráadásul ehhez még igen sok tejet is ittak, nagyon sok embernek volt tehene, alapvető táplálékforrás volt a tej és az ebből készült termékek. Aztán jött a lustulás és ide jutottunk. Régen is ettek lekvárt, rengeteget, amiben nagyon sok cukor kell, mégsem lett tőle semmi bajuk. Azt is hozzá kell tenni, hogy régen nem használtak tartósító, emulgáló, állományjavító szereket sem, ezek manapság többet ártanak a legnagyobb ellenségei az emésztőrendszernek. Azért hangoztatja mindenki, hogy kerüld a kenyeret, (aki tényleg tudja, mi a káros benne), mert már nem csak abból áll, mint régen. Tartósítószerek, állományjavítók tömkelege van benne. Ugyan ez a gond szinte mindennel és ezért marad az az opció, hogy ha jelenleg egészségesen akarsz táplálkozni, akkor húst eszel és valami zöldséget. Az állandó húsfogyasztás sem egészséges, de még mindig jobb, mint tartósítószereket enni. A zöldségen meg látod, hogy az zöldség, így valamennyire tisztában lehetsz vele, mit eszel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!