Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt lehet enni gabona...

Diéta alatt lehet enni gabona (zab) pelyhet? FONTOS!

Figyelt kérdés

Hello,


3 hete diétázok és msot eszméltem hogy milyen sok ch van a zabpelyhekben. 183 cm, 91 kg ffi vagyok, diéta előtt kb napi 2500 kcal-t ettem.... Az utóbbi 2 hétben rászoktam a zabpehelyre, így kb azóta minden napom igy néz ki: reggel,délben,este 1 adag zapehely (120 kcal) +2dl zsírszegény tej, + napközben 2-3 db alma. Ennyi se több se kevesebb, utóbbi 2 hétben majdnem hogy csak ezt ettem (néha virslit kb heti 2x,néha light joghurt, csak vizet ittam, kenyér-kifli-zsemlét már vagy 4 hete nem ettem) Az mind szép és jó hogy mostanra a napi kalóriabevitelem átlagban 700-1000, de nem tudom h nagyon elrontottam-e azzal hogy nem figyeltem a gabonapehely magas ch tartalmára..


Nem tudom mennyire fontos hogy miből jön össze a napi kalória mennyiség.


És mielőtt írnátok hogy há' te hülye mérd meg magad az a legegyszerűbb" nincs mérlegem, egyik barátomnál mérlegeltem diéta előtt, és csak 5-6 hét múva vennék mérleget a diéta végén :D


köszi előre is!


2011. máj. 6. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem nevezném diétának, amit csinálsz, mert amit leírtál, szinte csk ch. Több zöldség kéne. Húst mikor eszel? (a virsli más tészta, amúgy megnézted már hány kcal van 1 csomagban? ráadásul nem is tudod, mit eszel, egyszerűbb, ha megveszel egy darab valami húst, és azzal kezdesz valamit) Naponta kéne, ahogy zöldséget is, több félét, a gabonapehely nagyon egyhangú, nem unod még? Amúgy teljesen rendben van - reggelire mehet, amennyi jól esik, a joghurt meg este, ha megéhezel.

Az 1000 kcal nagyon kevés, ráadásul gyakorlatilag alig viszel be hasznos anyagot ch-n kívül, ha zöldségből, húsból összejön 1500 körül, az egy férfinak tökéletes diéta (ha nem egész nap otthon ül, hanem mozog is közben), ráadásul jó kajákat ehetnél, a bevitt anyagok nagy része hasznosulna is, amitől jobban is éreznéd magad a bőrödben. Változtass, ha tényleg el akarsz érni valamit.

2011. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

ez hízókúra+egészségtelen étrend+tápanyagszegény étrend+vitaminhiányos étrend.


azt hiszem a fogyókúrás étrendet nem írtam közé!!!

2011. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A zabpehely remek...de csak reggelire!Én is imádom egy kis édesítővel de csak reggel szabad,ezért mindíg várom a reggeleket :)

Szóval fogyókúra alatt rendkívül fontos a fehérjebevitel,csirkemell,tojásfehérje,túró.Ezel csal példák leszek: Reggel délelőtt ehetsz zabpelyhet vagy teljeskiőrlésű kenyeret csirkemellsonkával . Délbe valami főtt ételt csirkemell parajkrémmel. Vagy lehet akár bármilyen otthon főtt kaja de ha olyan akkor csak keveset egyél! Vacsorázni mindenképpen kell! A legjobb ilyenkor a sovány túró,esetleg tojásfehérje csirkemellel,vagy csmellsonkával. Tízórai és uzsora mehet joghurt,gyümölcs.

2011. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az uzsora uzsira akart lenni XD
2011. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2500 kcal még bőven kevés is volt neked..ez meg koplalás, amiben tönkremennek az izmaid (szív is izom!!!!!!!!!) és a csontozatod


emeld fel a lusta segged és sportolj!!!

2011. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyél meg reggelire 100 g-ot (én 50-60 g-ot eszek, de én 70 kg és nő), és a nap többi részében mellőzd.

Hús, túró, tojás, zöldségek, ezeket egyél a többi étkezésre, az alma maradhat.

2011. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


Még egy utolsó tisztázandó kérdésem van :)


Most akkor elméletben ettől az ember hízik vagy stagnál vagy fogy, ha felenannyi kalóriát eszik de az szénhidrátdús?

2011. máj. 7. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!