Elosztanátok a napi zsír-, CH- és fehérjebevitelem 5 étkezésre?
Grammokban gondolom.
CH: 250, zsír: 85, fehérje:130 gramm
64 kiló vagyok
Nap közben irodai ülőmunka. A 4 és 5. étkezés között 1 óra kerti munka.
Étkezések 3 óránként, az első reggel 7-kor.
Bármilyen elosztásban megeheted,ha akarod egy étkezésre is. Te tudod neked hogy kényelmes. a közhiedelemmel ellentétben semmilyen jelentősége nincs az étkezések számának és elosztásának,csakis a napi összmennyiségnek és minőségnek.
Más,személyes vélemény : 250 gramm szénhidrát rengeteg,nem tudom miből tervezed bevinni,de nagyon nehéz lesz így fogyni. Én a helyedben több zsír-kevesebb szénhidrát kombináció mellett döntenék.
Márpedig sokféle ember van. Nem mindenki akar vagy bír sok zsírral fogyni, s ebben nem is látok problémát, ha jóféle a szénhidrát. Akinek bekavar a sok, rosszul vagy enervált lesz tőle, az egyen keveset, másnak attól még működhet máshogyan. Nekem nem jó a sok szénhidrát, de deficitben fogynék úgy is.
A kérdést már másik témakörben is láttam s akkor sem válaszoltam rá, mivel mindenki ossza úgy, ahogy neki tetszik és ahogy működik. A saját ételmennyiségeimet se szoktam tudni elosztani soha, néha az első étkezés után rájövök, hogy aznapra már nem igazán kell ennem. De ez így teljesen jó, mert jól időzítem az első étkezést. Ja igen, az időpontok is számítanak. De főleg az ember éhsége. Szerintem alapvetően az a normális, ha akkor eszünk, ha éhesek vagyunk s annyit, hogy jóllakjunk (persze jó, ha ezek nem mindig másként történnek, ehhez nem értek, én szinte mindig ugyanakkor éhezem meg, nem tudom, ez mennyire általános). Akkor kell máshogyan csinálni, ha egyszerűen nincs éhségérzet, no meg pl. a testépítők bíznak a gondosan megtervezett elosztásban az igény szerinti evés helyett. Viszonylag egyenletesen osztják el a dolgokat, az edzés kicsit megvariálja, ennyi.
De a testnek alapvetően mindegy, csak kapja meg a tápanyagait rendszeresen, mindennap. Egyszer olvastam arról, hogy honnan szed aminosavakat, ha mondjuk már 20 órája nem ettünk, érdekes olvasmány volt :)
Köszönöm a válaszokat. Az említett bevitel szinten tartáshoz kell heti 3 súlyzós edzés mellett. Fogyni is tudnék ennyivel, de ahhoz nagyon sokat kellene edzésen kívül mozogni.
Nincs éhségérzetem 3 éve.
Nem mindegy, hogy mit, mikor és mennyit eszel.
A nap folyamán változik az inzulinérzékenysége és egyes ételkombinációk gyilkos inzulinválasz kiváltására képesek*. Energia szempontjából valóban a napi összbevitel számít, a hasnyálmirigy kímélése szempontjából azonban sok minden más is.
Részleteket az elején direkt nem írtam, hogy ne irányítsam a válaszokat.
*A fentiek figyelembevételével továbbra is örülnék, ha valaki(k) elosztaná(k).
Ahogy elkezdtem volna válaszolni, rájöttem, hogy mi egyszer beszéltünk már erről privátban. :D
Amúgy ha az a gond, hogy nincs éhségérzeted, akkor megpróbálhatod, hogy még gyakrabban eszel, akár két óránként, nem tudom, ezt munka mellett mennyire tudod megoldani.
De úgy gondolom akkor is érdemes dél körül több ch-t bevinni.
#6: Ha valakinek nincs éhségérzete, nem rosszabb napi többször lenyomni a torkán valamit? Nekem ha kikapcsol, még kevesebbszer eszem, az kényelmes. De utálom, ha nincs éhségérzetem, szeretem, ha a testem jelzéseked ad. Szokott. 2 rövid időszak volt, amikor tényleg nem volt semmi, brrr.
Az inzulinérzékenység valóban változik a nap folyamán, de ezzel nem mindenki tud mit kezdeni. A fenti esetben viszont célszerű figyelni rá, igen. Viszont ha azt mondom, reggel ne legyen ch, azt valaki vagy meg tudja oldani, vagy nem. Szerintem egyértelműen az működik, ha az adott ember osztja be magának az ilyesmit. Én örülök, ha a sajátomat megoldom, ott legalább csak 1-2 étkezés van, így sem egyformák a napok. De sokat egyszerűsít, viszont nem sokat tudok osztogatni. Ez az ételeken is múlik. Ha valakinek nincs túlnyomórészt fehérjét tartalmazó forrása, annál lecsökken a mozgástér. S ha a sok szénhidrátot mondjuk jórészt zöldségből akarja bevinni (ez nem valószínű, de én azt tenném :)), akkor nem igazán lehet kevés számú étkezésre osztani a zömét, ha a delikvens ennyit nem bír megenni egyszerre (nekem menne, csak elszállnék a zsírral), ráadásul akkor a fehérje jelentős része hozzákapcsolódik a szénhidráthoz (nálam pedig a zsírhoz is)...
Úgyhogy elengedhetetlennek tartom az ételek s az adott ember valamelyes ismeretét.
#6!
Ja, mindenkit ezzel fárasztok :)
Köszönöm a kommenteket. Úgy látom, nem fogtok számokat írni, ezért a kérdésem, hogy a következő felosztásban tartotok-e bármit aggályosnak:
Inzulinérzékenység és kombinálás! A sok ch sok fehérjével és zsírral nagyobbat út a hasnyálmirigyen, mint ugyanaz a CH magában. Azt nem tudom, ha ugyanazt az energiát ch-val vinném be zsír helyett, akkor melyik "kombináció" okozna nagyobb inzulinszekréciót.
Egy példát tudok: 50 gramm ch főtt burgonyából 15 gramm olajjal 1,5-szer akkora inzulinelválasztást indukált, mint az 50 gramm krumpli-ch magában fogyasztva. A 15 gramm zsírt 30 gramm krumplich-ra lehetne lecserélni. Az a kérdés, mi okoz nagyobb inzulin kibocsátást. 80 gramm krumpli ch vagy 50 gramm krumplich 15 gramm zsírral. Akkor mr tudnánk, hogyan helyesebb táplálkozni. Sajnos erről nem ír az általam említett irodalom sem. Nehéz ez.
Örülnék, ha véleményeznétek a mostani elosztásomat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!