Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezzel mennyit fogyhatok tiniként?

Ezzel mennyit fogyhatok tiniként?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és sajnos már kisgyermek korom óta túlsúllyal küzdök. Most azonban rettentően elhatalmasodott rajtam a sok háj, és nem vagyok rá büszke de 91 kg vagyok. (Vagyis 2 hónapja voltam annyi, csak nincs mérlegünk így az iskolai mérésből tudom). Kb. 2 hónapja ráagitáltam magam arra, hogy fogyókúrába kezdjek mert ez sehonnan nézve nem normális.(főleg hogy annyit ettem egy nap mint más kb 2 nap alatt :D) Már bánom hogy csak most eszméltem rá arra, hogy vissza kéne fognom magam. De hát most hogy annyit ettem, meg is érdemlem hogy megigyam a levét :)

Étrend: reggeli:jóreggelt keksz

Ebéd: 2 vékony szelet teljes kiőrlésű kenyér (nincs megkenve semmivel) csirkemell sonkával

Vacsora (6 előtt): jóreggelt keksz narancs

Emellett sport sem marad el :) Hetente 1x járok teniszre, hetente 2x kb. 6 km-t biciklizek, és majd szeretnék elkezdeni hetente 2x spinningre járni (bár ez elég durvának látszik :D) Nyáron mivel hogy balatoni településen élek, ezt kiegészíteném egy heti 4-5x úszással.

Ezzel mennyit tudok fogyni szeptemberig? Ugyanis pont most megyek gimibe :) kb. 50 kg-mot mikorra tudok leadni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2015. máj. 5. 18:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#8: Inkább annyiszor egyen, amennyiszer jólesik. Engem roppantul frusztrálna, ha folyton ennem kéne ezt már alsósként is utáltam. Nehogy már ne tehessen a tükörtojás alá zsiradékot, ilyen erős zsírkerülés gyerekként, brrr (persze lehetne fokozni, elvégre a tojásban is sok a zsír), plusz a zsír az ízt is fokozza, finom házi tojás esetében is. Persze ez emberfüggő, lehet, hogy a kérdezőnek jó a napi 5 evés és a zsír valamelyes kerülése, de lehet, hogy nem. A jelen súlyáról még akkor is fogyna, ha alaposan tolná a zsírt, sőt, az egy elég jó fogyókúrás módszer, ha inkább zsírt eszik, mint szénhidrátot. De csak ha szereti azt a megközelítést, természetesen. A zöldségek valóban sokat segítenek. Dea sokszori evés nem mindenkinek jó. Miféle koplalás? Még az sem koplal, aki napi egyszer eszik eleget, nemhogy aki napi háromszor.
2015. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 lucyinthesky válasza:

A kérdező sem olyan hülye, hogy hányásig egye magát, nyugi.

Amiket leírtam, saját tapasztalataim. Ha valamit hasznosnak talál belőle, azt majd kipróbálja, amit meg nem azt nem. Egyébként meg nem láttam, hogy te valami hasznos ötlettel előálltál volna.

2015. máj. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 lucyinthesky válasza:
Ja és nem tudom, hogy olvastad-e egyáltalán a kérdező írását, de ha te azt az étrendet rendben találod, amit ő leírt (napi 3 étkezéssel), akkor nagyon el vagy tájolódva, mert az baromi kevés. Amennyiben ennyi mennyiséget tervez egy étkezés alatt enni, akkor szervezetének tuti szüksége van arra, hogy többször étkezzen. Főleg ha rendesen nyomja mellette a sportot. Tőlem ehet olyan keveset amennyit csak akar, de akkor biztos vagyok benne, hogy egyszer-kétszer ájulás közeli állapotban lesz a biciklizés közben.
2015. máj. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

@lucyinthesky:

Írtam értelmes dolgokat, már rég, pl. hogy egyen fehérjét, ne csak szénhidrátot, viszont még fontosabbnak tartom, hogy nem szólítok fel senkit, hogy ennyiszer vagy annyiszor egyen. Nagyon népszerű a sokszori evés, de van, akinek ez pocsék ötlet. S nem kell hányásig enni ahhoz, hogy bőven súlytartó szint fölött együnk, esetenként ehhez elég, hogy elverjük az éhünket s nem hagyjuk, hogy a szemünk kopogjon.

Arra pedig nem láttam jeleket, hogy a kérdező képtelen többet enni egyszerre, de ha nem tud, akkor persze, egyen sokszor, nem mondtam, hogy ne. Csak azt, hogy ne mi mondjuk meg, hogy mi az Egyetlen Helyes Út, mert olyan nem létezik s van, akinek rossz a sokszori evés.

Nekem is vannak tapasztalataim, sokszor írok róluk, de sosem mondtam senkinek, hogy kifejezetten úgy egyen, hisz nem mindenkinek ugyanaz a jó. Az tény, hogy az én módszerem sokkal kevésbé megszokott s a kérdezőtől távolabb álló, mint a tied. S lehet, hogy te csak leírtad s gondoltad, legyen önálló és döntsön maga, nekem a felszólító mód, ez a nehéz téma (a táplálkozás) és a tinilány kombó (a legtöbben annyira keveset tudnak arról, hogyan kell ezt jól csinálni, persze ez a felnőttebbekre is igaz) túl erős volt. Lehet,hogy én vagyok túl óvatos, de akkor is így tartom jónak. Túl sokan vannak, akiknek túl határozott s általánosító véleményük van a fogyással kapcsolatban, pedig az emberek sokfélék.

2015. máj. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!