Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezzel mennyit fogyhatok tiniként?

Ezzel mennyit fogyhatok tiniként?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és sajnos már kisgyermek korom óta túlsúllyal küzdök. Most azonban rettentően elhatalmasodott rajtam a sok háj, és nem vagyok rá büszke de 91 kg vagyok. (Vagyis 2 hónapja voltam annyi, csak nincs mérlegünk így az iskolai mérésből tudom). Kb. 2 hónapja ráagitáltam magam arra, hogy fogyókúrába kezdjek mert ez sehonnan nézve nem normális.(főleg hogy annyit ettem egy nap mint más kb 2 nap alatt :D) Már bánom hogy csak most eszméltem rá arra, hogy vissza kéne fognom magam. De hát most hogy annyit ettem, meg is érdemlem hogy megigyam a levét :)

Étrend: reggeli:jóreggelt keksz

Ebéd: 2 vékony szelet teljes kiőrlésű kenyér (nincs megkenve semmivel) csirkemell sonkával

Vacsora (6 előtt): jóreggelt keksz narancs

Emellett sport sem marad el :) Hetente 1x járok teniszre, hetente 2x kb. 6 km-t biciklizek, és majd szeretnék elkezdeni hetente 2x spinningre járni (bár ez elég durvának látszik :D) Nyáron mivel hogy balatoni településen élek, ezt kiegészíteném egy heti 4-5x úszással.

Ezzel mennyit tudok fogyni szeptemberig? Ugyanis pont most megyek gimibe :) kb. 50 kg-mot mikorra tudok leadni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2015. máj. 5. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy? A 41 kilós célsúly igencsak kevéskének tűnik.

Nagyon keveset eszel és az is csak szénhidrát. A sport, főleg spininggel kiegészítve tökéletes szerintem. :)

Ajánlom, hogy keress meg egy dietetikust, hogy összedobjon neked 1 jó étrendet, emellett használhatod a [link]

Amíg tetemesebb a túlsúlyod gyorsabban fog menni a fogyás, ahogy közeledsz a célodhoz, úgy fog lassulni.

2015. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ne csak szénhidrátot egyél.

De komolyan.

Jó, ott az a minimális fehérje, de az olyan sokat nem ér.

A helyes táplálkozásnak legalább az alapjait sajátítsd el... Jóformán csak lisztet és cukrot eszel, ez elég durva. Mert ha főleg szénhidráton akarsz élni, OK. De akkor legalább a zöldségekre is építs, a szükséges fehérjebevitelre pedig akkor is szükséged van. Plusz zsírra is.

2015. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

80%-ban a a táplálkozástól 20%-ban a mozgástól függ az egész.

Ha rendes normális kajákat eszel akkor 1 hét után indul be a fogyás utána heti 1 kg megy zsírból ha több megy akkor az már izom is.

És ha izomból is megy akkor löttyedt leszel és kenheted a hajadra az egészet, szóval az se megoldás ha keveset eszel

Van erről egy könyv ami bővebben kifejti az ilyen dolgokat és legálisan ingyen is letölthető neve "Sárga kapszula" keress rá.

2015. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez az étrend egyszerűen borzalmas

A jóreggelt kekszet felejtsd el, üres kalória, cukor gyorsan felszívódik és csak éhes leszel tőle. Egyél inkább zabkását, rántottát, tk kenyeret gazdagon zöldséggel, sonkával stb. Ebédre főtt kaja kell, nem szendvics. Sovány húsok akárhogy elkészítve (kivéve rántva és olajban sütve) sok zöldség, barna rizs, halak, levesek, főzelékek. Vacsit szintén cseréld le, túró, tojás, tonhalkonzerv, ebéd maradék stb. Tízórait és uzsonnát is beütemezhetsz, mondjuk magvak vagy gyümölcsök esetleg joghurt. Az általad leírt étrend koplalás ráadásul csak "szemetet" eszel. Ebben az egyetlen pozitívum hogy kenyérből tk-t terveztél be.

A mozgás jó, a spinning nagyon szórakoztató bár nagyon fárasztó is úgyhogy csak hajrá én imádtam. Az étkezésnek meg olvass utána jobban. Én a helyedben minden kenyér és tésztafélét mellőznék....mármint én ezt csinálom :D.

50 kilót egészségesen 1 év alatt adhatsz le, vagy kicsit több. Heti fél-max 1 kiló fogyás az ideális.

2015. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Koplalsz, ami nem egészséges, komolyan károsítod magad, s még hízékonyabb is leszel.


Hol a megfelelő fehérjebevitel? Vagy fél kiló sonkát eszel?

A kekszről már elmondták többen is a véleményüket, amit csak megerősíteni tudok, az nasi nem rendes étel.

Hat előtt eszel utoljára? Akkor legkésőbb nyolckor már fekszel is le?

Narancs tiszta cukor, csak meghozza az étvágyadat, emiatt nem érdemes azt vacsorázni.


Milyen magassághoz akarsz 41kg lenni?

2015. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5: Szinte mindennel egyetértek, de önmagában a 6 előtt evés nem baj. Valószínű, hogy csak a buta hiedelmeket követi, de pusztán 6 előtt vacsorázni még nem rossz, bármikor is fekszik le az ember. Én kb. 8 órával a legfekvésem előtt vacsorázom (speciel 6 után, de ez mindegy) s ez nekem ideális, nem szeretek éjjel enni, valahogy nem evési üzemmódban vagyok akkor. A testem pedig nem szenved hiányt aminosavakban így sem, más baja pedig főleg nincs.

Persze lehet, hogy nem úgy értetted, hogy evés előtt pár órával enni kell, de lehet úgy is érteni, sokan így gondolják.


De a kérdezőnek bármikor jó ernni, csak egyen, s valami ételt, ne ezeket. Felhízik, aztán hirtelen rájön, hogy gimi és csonttá akarja magát koplalni... Ez még 14 éves tinilányoktól is durva. Ne tedd ezt, kislány, így nem leszel csinos és szép.

2015. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Melyik suliba mész tovább? Sok sikert!
2015. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 lucyinthesky válasza:

Szia!

Először is a sport mindenképpen kell, és jók azok amiket leírtál. Annyit fűznék hozzá, hogy mindig próbáld egy kicsit feszegetni a határokat, hogy érezd, hogy megterhelő amit csinálsz, mert másképpen a szervezeted megszokja a terhelést, és leállsz a fogyással. Az izomláz persze fáj, nyugodtan szenvedj miatta, de ha van az azt jelenti, hogy jól edzettél. Másik a kaja. Az talán a nehezebb. De a mozgás csak akkor lesz hatásos, ha diétázol is. A kettőt együtt kell csinálni. Én 70-30%-os arányt hallottam, a kettő kapcsáról a diéta javára. Viszont az amit leírtál nem jó. Napi 3 étkezés iszonyat kevés. Sokszor összekeverik az emberek az éhezést a diétával. Ha koplalsz csak rosszabb lesz a helyzet, mert a szervezeted, mivel éhezel csak elkezd még jobban raktározni. Minimum napi 5X egyél annyit amennyit csak akarsz, a lényeg, hogy megfelelő legyen az alapanyag. Valamennyi szénhidrátot természetesen ehetsz, de ezt próbáld meg még délelőtt. A többit meg már írták előttem is. Kajatippek: reggeli-zabkása reszelt almával, tk kenyéren 2 tökörtojás(természetesen nem olajban sütve, van ilyen kis tartónk amibe csak bele kell ütni a tojást, berakni a mikróba és kész is) és nem tudom mennyire szereted a zöldségeket, de ehetsz hozzá paradicsmot, uborkát, retket, én ujhagymát tettem még a tetejére. Zöldségből egyszóval minden jöhet. ebédre mindig valami husit ettem, rizzsel( a barnarizs aranyat ér, de az elején volt néhány ami kicsit száraz volt, de találtam eggyet ami viszont tökéletes volt), én pl a párolt brokkolit szeretem még nagyon. A lényeg hogy legyél kreatív. Nagyon sok mindent ki lehet találni a megfelelő alapanyagokból. Ja és az hogy este 6 után nem szabad enni szerintem baromság, persze nem mondom, hogy rossz, de ha tényleg olyat eszel ami nem hizlal, akkor még este 11kor is ehetsz. Legalábbis én ettem akkor is, mégis fogytam. Egyél sokszor keveset, és ne kevésszer sokat. Ja és még fontos, hogy nem szabad összekeverni a diétás étrendet az egészséges étrenddel. A gyümölcsök nagyon egészségesek, de sok bennük a cukor, szóval ne száműzd az étrendből de csökkentsd a mennyiséget. Pl. ha két banánt megeszel abban annyi kalória van mint egy cukros sütiben ha nem több. Meg a méz is egészséges, de szinte tiszta cukor. És az a jó ha szépen egyenletesen fogysz, ne akarj egyszerre sokat, mert annak csak rossz vége lesz. És ezt mind úgy írom, hogy én csináltam, és meg is lett az eredménye, mert én, aki életemben soha nem fogytam, ettől elkezdtek lemenni a kilók.

2015. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 lucyinthesky válasza:
Remélem tudtam segíteni :) Sok sikert
2015. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 lucyinthesky válasza:
És még annyit, hogy nyugi 14 évesen még bőven időben vagy, 1 hét után még ne várd az eredményeket, de pl. fél év múlva már látványos lesz, ha mindent betartasz :)
2015. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!