Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha csak 12OO-14OO kalóriát...

Ha csak 12OO-14OO kalóriát viszek be naponta de abban rengeteg a szénhidrát, hízni fogok? Kb.15OO-16OO a kalóriaigényem.

Figyelt kérdés

Nem tudok lemondani az édességekről, egyszerűen nem megy..

Ezért kezdtem el a kalóriákra figyelni, mert semmiképp nem akarok hízni.


2014. ápr. 10. 21:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy speciel én szénhidrátdúsan nehezebben fogyok (pontosabban egyáltalán nem, mert keveset nem tudok enni, egyszerűen éhes maradok, szénhidrátosan főleg). De kalóriadeficittel még így sem hiszem, hogy sikerülne kifejezetten hízni. Egyszerűen szénhidrátszegényemmel könnyebben megy, a test működése miatt. De ez sem egyforma a különböző embereknél.


Én is napi szinten eszem édességet, viszont igyekszem ezt sok szénhidrát nélkül megoldani, vannak azért lehetőségek.


A kalóriaigényed nekem rém picinek tűnik, de ugyebár nem tudok Rólad semmit.

2014. ápr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

162 cm vagyok, 48 kg. Nagyjából csak szénhidrátot eszem, kevés fehérje (1 tojás max.), zsír..de tényleg a napi étkezésem nagy részét a rágcsálnivalók, az édesség és egy adag főtt étel teszi ki (ami ismét nem csupán zöldség-fehér hús).. Tudom ez nem a legegészségesebb és tudom min kellene változtatnom, de ez a kérdés konkrétan arról szól, hogy így fogok-e hízni (esetleg fogyni).

Köszönöm a válaszod. :)

2014. ápr. 10. 22:29
 3/20 anonim ***** válasza:

A fogyás-hízás egy dolog, de ez nem tűnik egészséges étrendnek... Megértem, hogy édességet eszel, írtam, én is gyakran cselekszem, de azért nálam van jóval több tojás, olajos magvak, rengeteg zöldség... Hallottam már olyan véleményeket, hogy nem is kell annyi fehérjét enni (az tuti, hogy eléggé szóródik az emberek fehérjeigénye), de azért bizonyos mennyiségre szükség van s egy tojás vajmi keveset tartalmaz. Bizonyára a többi ételedben is van valamennyi, de sanszos, hogy kevés, fogyáskor pedig eleve veszélyben vannak az izmok, többet érdemes bevinni.

Ne mondd, hogy nem tudsz jókat enni fehérjedúsabban...

2014. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát ez így marha egészségtelen. A fehérjeszegény táplálkozás egy dolog. De némi zsírra is szükség van az egészséges hormonrendszerhez. A vitamin-ásványianyag és rost szegény étrendedről nem is beszélve. Ilyen étrenddel pár évtizednél tovább nem húzod szövődmény nélkül, szerintem.
2014. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

PCOS-em van alapból, szóval..de amúgy szoktam napraforgómagot is enni, napi 1-2 marékkal, kukoricapelyhet szinte egy müzlis tállal. Az utóbbi két hétben ez kimaradt, azért nem írtam bele, de azelőtt szinte minden nap ettem ezekből.

Krumplit szoktam még, főve, sütve, 1-2 szelet sajtot, ropit, édességet.. :/

2014. ápr. 10. 23:47
 6/20 A kérdező kommentje:
Rizst vagy tésztát.. Ezek a "köretek".
2014. ápr. 10. 23:47
 7/20 anonim ***** válasza:
Utána néztem, a te esetedben az inzulinrezisztencia miatt különösen kerülni kéne a szénhidrátokat, én a helyedben fehérjében, telítetlen zsírokban és zöldségben gazdag étrenddel próbálnék fogyni, amúgy is az alapból az egészséges.
2014. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

cukorbetegség lesz belőle,meg mindenféle nyavaja,ízületi fájdalom,fejfájás,puffadás.

ilyen betegséggel meg primitív és önpusztító dolog is ezt tenni magaddal.

2014. ápr. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A PCOS-re a SAJÁT ÉRDEKEDBEN tilos a a szénhidrátdús táplálkozás. Nagyrészt egyébként a rossz széndidrátok okozzák magát az anyagcserebetegséget is.

Neked nagyon durván kéne diétázni (speciális diéta van erre a betegségre, nem ész nélküli koplalás), hogy megelőzd a cukorbetegséget meg a meddőséget.

Emellett fordulj endokrinológushoz!

Most még van választásod, ha cukorbeteg leszel, akkor nem lesz.


A kérdésedre a válasz: pillanatnyilag nem, de ha a betegség súlyosbodik (márpedig a szénhidráttól fog), az könnyen elhízáshoz vezet. (Kb. az az eset, amikor valaki attól is hízik, hogy ránéz egy pohár vízre.)


Neked nem a kalóriákat kellene számolgatni, hanem a szénhidrátot.

2014. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is így étkeztem, ahogy te, mert nem tudtam róla, hogy PCOS-em van amit inzulinrezisztencia okozott. Ez 26 évesen derült ki, de addigra az inzulinrezisztenciából cukorbetegség lett szövődményekkel (látásromlás, szívprobléma, érelmeszesedés), mostanra szigorú diétára vagyok fogva és inzulinra is szüksègem van. Ha időben tudtam volna a betegségemről, nem ettem volna annyi péksütit meg csokit, lehet hogy ma makk egészséges lennék, nem pedig folytonosan gyógyszerektől és injekcióktól függene az életem, amiknek ráadásul napi szinten fájdalmas mellékhatásai is vannak...


Szóval a helyedben én visszafognám a szénhidrátfogyasztást, amíg mèg bem késő. A sok szénhidráttól amúgy is hízni lehet csak, fogyni nem, hiába fogod vissza a kalóriák számát. Azzal csak annyit érsz el, hogy fáradt leszel, mert nem lesz elég energiád.

2014. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!