Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kinek mit jelent a "csalónap"?

Kinek mit jelent a "csalónap"?

Figyelt kérdés
Ilyenkor több kalóriát fogyaszt? Ha igen, mennyivel? Esetleg olyan ételeket, italokat fogyaszt, amiket egyébként nem, de az előírt kalóriaértéken belül? Esetleg e kettő kombinációja?

okt. 20. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Sose értettem ezt a csalónap dolgot, pláne nem hobbisportolóként (hobbigyúróskét), még kevésbé átlag civilként, aki csak szeretne fogyni egy kicsit. Túl van ez gondolva.

Mit ennél csalónapon? Pizzát, hamburgert, almáspitét, fagyit, gumicukrot, csokit, péksütit? Ezeket nyugodtan eheted csalónaptól függetlenül is. A lényeg, hogy HETI távlatban maradj kalóriakereten belül. Nyilván ne egyél meg minden nap egy egész kolbászos pizzát, de ha például minden vacsora után eszel egy kis gumicukrot vagy egy kis csokit, figyelve a kalóriakeretre, abból nem lesz baj.

okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem egy rég megbukott elméletet jelent.

Mindennap eszek egy kicsit abból, ami kedvemre való, mert belefér a kalóriakeretembe. Mégis fogytam 40 kilót.

okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nincsenek csalónapjaim, de van, hogy nem követem 100%ban a diétám, ami elkönyvelhető csalónapnap.


Pl.: Nagymamámat meglátogatom és csinál valamilyen sütit, akkor nyílván enni fogok belőle, még úgy is, hogy egészségügyi okok miatt vagyok speciális diétán, nem csak fogyás miatt.


Vagy hogy barátnőmmel filmet nézünk és én is eszek chipset. Stb...



... de kimondottan nincs heti vagy havi 1x egy olyan nap, amikor bármit ehetek, csak néha egy pillanatra elengedem magam.

okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
42%
zabálok mint egy állat
okt. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
28%
Azt eszem, amit megkívánok, és nem figyelek a mennyiségre sem.
okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Hülyeség ez a csalónap dolog, de eredetileg azt hivatott jelenteni, amikor nem tudod (rajtad kívül álló okok miatt, ami bármi lehet, pl. munkahelyi rendezvény, stb.) vagy nem akarod betartani az általad eredetileg tartott diéta (ami megintcsak bármi lehet) minőségi és/vagy mennyiségi kereteit.
okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy ezt így szerintem nem lehet megválaszolni, hogy kinek mit jelent a csalónap, mert ahány válaszadó, annyiféle jó (értsd: a kérdésre adott válasz szempontjából egyénre lebontva releváns, azaz helytálló, igaz) válasz lehet.


Mondok példákat. Valakinek olyan a munkahelye, hogy dolgozik 1/2 8-16 között irodában, de mondjuk 2-3 havonta van egy 2 napos konferencia, ilyenkorra a vezetőség rendel ételeket a konferencia résztvevőinek. (dolgoztam ilyen helyen). Nyilván ilyenkor nem vesz az ember drága pénzért magának kaját (én nem tettem), hanem elfogadtam azt, ami ingyen az ölembe hullott (ha tetszik, potyáztam.)

Vagy ugyanez, ha az embert néhányszor elhívják egy kedves ismerős, barát szülinapi bulijába. Ott se illik közölni, - pláne, ha többféle van - hogy te ezt se, meg azt se, meg amazt se szereted.

okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat.


7-es, pont ez volt a kérdés lényege, a szubjektív megélés. Nem azt kérdeztem, hogy mi a csalónap általánosan elfogadott definíciója, hanem pontosan ezt, hogy kinek, a saját étkezési szokásai mellett mit jelent.

okt. 20. 23:30
 9/10 anonim ***** válasza:
A csalónap az a dolog amivel képest vagyok elégetni a héten összehozott deficitemet.
tegnapelőtt 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálam a csalónap azt jelenti hogy teljesen figyelmen kívül hagyom a kalóriakeretem, és olyan mennyiséget eszek ami jól esik, vagy a szokásosnál sokkal többet.

Nem igazán mondanám tényleges "diétának" azt ahogyan eszem, mert egyébként nem szabályozom a megevett ételeket, mindenből eszek úgy mint előtte. Tehát nincsenek tiltólistás ételek, a lényeg hogy a kalóriakereten belül maradjak. Persze ésszel csinálom, nem tolok be naponta egy tábla csokit ettől független, akkor sem ha bőven a kereten belül lennék. Nekem teljesen jól bevállt a módszer, ugyanúgy eszek mindent amit megkívánok és stabilan fogyok vele. Eddig 30 kiló a mínusz, rövid idő alatt is.

Szóval csalónapon nem figyelek a keretre, nekem csak ennyit jelent. Ha a kedvenc ételemet készítem el az például automatikusan csalónap lesz, és feltételezem hogy majd az ünnepek alatt is ez lesz. Tavaly télen még nem kezdtem bele az életmódváltásba, de gondolom én hogy az ünnepeken nem fogom úgy tartani a keretem mint eddig.

tegnap 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!