Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálással kapcsolatb...

Kalóriaszámlálással kapcsolatban mik azok a dolgok amit a legjobban utáltok, van olyan ami kicsit vagy nagyon megnehezíti az életeteket?

Figyelt kérdés
Van olyan amit ma már másképp csinálnátok, vagy egy kezdőnek üzennétek, hogy készüljön fel rá?
okt. 11. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Azt, hogy van egy felső határ, hogy mennyit ehetek. :) A méricskélés, számolgatás részét szeretem. Meg van a yazio nevű app a telefonomon, nagyon könnyű benne vezetni, meg bevinni, hogy mit ettem, mennyit ettem, mennyit ehetek még, stb...
okt. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy amint abbahagyom, kúsznak vissza a kilók... Nincs ami kordában tartson. De nem akarom örökké csinálni.
okt. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

A kalóriával nincs gond, viszont ha már úgyis ott az adat, akkor a többit is próbálom beírni. Na, erre rost hol van rajta, hol nincs, a sót meg egy csomóan összekeverik a nátriummal. Angol nyelvű programot használok, ahol ráadásul Sodium néven van a nátrium, és mg-ban. Erre sokszor simán beírják a sótartalmat g-ban, rosszabb esetben kiszúrják a mg-ot és átváltják, jobb esetben nem írnak be semmit.


Amúgy a helyes megoldás az, hogy a sót 400-zal kell beszorozni, ugyanis 1 g sóban 400 mg nátrium van kb. Na ez a legritkább eset, hogy magyar vagy európai terméknél így át legyen számolva. (Valójában a sótartalmat az élelmiszerkönyv szerint a nátriumból számítják át, gondolom a közérthetőség miatt.)

okt. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Inkább lelkileg nehéz, amikor szembesít a realitással, hogy pl. futottam fél órát, és felhasználtam kb. egy 3/4 Snickers-t...

Ez azért elég lelombozó tud lenni.

Másrészt viszont segít is kordában tartani magam, sokan elbuknak azon, hogy azt hiszik, hogy na jó, voltam edzésen, akkor azt és annyit eszek, amit csak akarok. Aztán csodálkoznak, hogy nem fogynek.

okt. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Amit máshogy csinálnék: nem mindent grammra hanem nagyobb mozgástértel. Megdzallott lett3m és számolás nélkül vissza is híztam. Azóta 2 év terápia kellett hogy újra leadjam. Tehát lényegében a kcalszámlálás alakitott ki étkezési zavart
okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit a legjobban utálok:

Pl 5 és 6 között eszek. Tervezetten hazaérek előtte, de valamiért (dugó vagy hirtelen elintézni való) csúszás van a dologban, akkor éppen hogy hazaesek időben vagy időn túl. Akkor még kezdjem el méregetni az összetevőket meg ilyesmi. Addigra már olyan éhes leszek, hogy a jövő heti kaját is megenném 😅

Persze jó esetben, ha tudod, hogy ez lesz, akkor előre le lehet mérni, meg összekészíteni, de a váratlan dolgok nagyon be tudnak kavarni.

okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem szeretek, ha úgy adódik, hogy olyan helyen kell ennem, amit nem tudok lemérni éppen. Pl. Vendégség, étterem. Idegesít, hogy nem tudom, mennyi lehetett az adott étel.
okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriaszámlálás miatt lettem anorexiás, majd bulimiás.


Amióta gyógyulok nem számolok kalóriát, szrom le, kétheti egyszer mérek, és onnan tudom, kell-e emelni a kaján vagy jó az irány.

okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A valóságot. Azt, hogy a jó dolgok rengeteg kalóriát tartalmaznak.
tegnapelőtt 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!