Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az elégetett kalóriát kell...

Az elégetett kalóriát kell számolni?

Figyelt kérdés

#Kaloria1
okt. 4. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem.

Hanem amennyit megeszel.

(Az elégetettet sztem lehetetlen, gondolj bele...)

okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Eleve a kalóriaszükségletedbe beleszámolod az átlag heti akrivitásod. Ugye ha annál kevesebbet eszel, akkor vagy deficitben és akkoe fogysz.

Ha visszaennéd az égetett kcalt akkor duplán ennél

okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha sokat sportolsz, akkor érdemes. Én úgy csináltam hogy a legalacsonyabb aktivitási szinttel számoltam ki a kalóriákeretet, majd a sportórával mért kalóriát mindig hozzá számoltam.

Ezért a válaszért most le fognak pontozni, mindig le szoktak, de én tényleg így fogytam le, szépen lement a heti fél kiló ami a terv volt. De tényleg csak akkor érdemes így ha kifejezetten sokat sportolsz, amúgy egyszerűbb jól belőni az aktivitási szintet.

okt. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Awatpr0 ***** válasza:
85%

Ez annyira egyén függő, meg hogy mennyit sportolsz, mennyit sétálsz egy nap..

Inkább írd le, hogy mennyi idős vgy/mit és mennyit sportolsz, otthonülő munkát végzel e, vagy napi 15K lépést megteszel. Ez nem mindegy. Aki otthonülő munkat végez, napi 400 lépést tesz meg annak nem érdemes számolnia. Ellenben, aki sokat sportol heti szinten, órákat, kardiózik ő megteheti, hogy néhanapján 1-K kalóriával többet eszik egy nap.

okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Számolhatod, de nagyon félre tud vinni téged.


Lehet, hogy 400, lehet, hogy 300 lehet, hogy 150 kalóriát égetsz el.. Nem tudja senki és semmi megmondani pontosan.


Legyen egy fix állandó aktivitásod, pl a lépésszám erre a legjobb. Minden nap legyen meg X lépésszám X kalória mellett és figyeld a súlyodat merre alakul. 2 hétig mérd magad minden egyes nap, reggel, ugyanott, ugyanúgy, és heti szinten átlagold.

okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem napi másfél-két óra intenzív biciklizéssel (be kellett érni a munkahelyre, haza meg érthető okokból siettem) bele kellett számolni, mert az már elég sok, korrigálni kellett evés oldalon is.


Fél óra sétát nem muszáj beírni.

okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!