Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csinalok rosszul?

Mit csinalok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Regota szeretnek leadni par kilot. (5kg es a hosszutavu az osszesen 10kg). Evek ota probalkozok, sikertelenul az akkori hibaimra mar rajottem Es javitottam. Egy eve viszont kaloriaszamlalassal probalok deficitbe kerulni de nem sikerul fogynom. A yazio programmal, kalkullaltam ami napi 1300 kcalt szamol bevitelre.

Ezek a kovetkezokepp alakulnak:

Reggelik:

4-5db barna pufi rizs, tzatzikival

Egy zero vagy nem zeros gyumolcsjoghurt cukormentes granolaval, vagy feherjet keszitek hozza joghurt helyett

Egy db sajtos pogacsa

Teljeskiorlesu wrap melegszendvics keemmel v tojassal csirkemell sonkaval sjattal uborkaval parqdicsommal

Ezeket szoktam varialni.

Ebed:

Salatak. csirkemell salata, gyros salata, feta sajt salata, vagy pufirizs tzatzikivel(foleg az utobbi idoben ezekben a melegekben.)

Vacsi

Vagy kimarad vagy egy kis tojasrantotta 2 v 3 tojasbol kokuszolajon, vagy tortilla a fentebb leirt modon

Nasi

1db raffaello, vagy 1 db napolyi

Vagy alma

Folyadek bevitel:

Zeros coca cola dobozos(330ml) mindennap iszok sajnos illetve reggel egy db zeros energiaitalt.

A fennmarado mennyiseg vizbol tevodik zold v mentem 2-3liter korul.

Napi egy pohar kollagen(pure gold)


Oszinten kerdezem, es szeretnem ha normalis valaszban irnatok meg mi az amit elcseszek. A yazioba becsulettel irok mindent, es most a 40fokos melegek alatt edzeni nem jartam egyebkent heti ketszer spinning edzesrekre jartam. Az ottani szamlalo szerint 4-500kcal korul egetek 60perc alatt.)

Biciklivel jarok dolgozni, ez naponta nem nagy tav de 2,5km naponta.

Ezeken kivul meg szaladgalok is ugy mint pok a falon boltba vagy celtalanul hogy ne legyek bezarva a lakasban.

Kaloria bevitelben ezekkel az adatokkal beleszoktam ferni a napi 1356kcal limitemben megsem megy le egy deka se.

Koszonom az epitojellegu kritikakat, es a normalis hangnemben megfogalmazott valaszokat!

Koszonom


28N


júl. 25. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem fogyás de egeszseg szempontjaból jó lenne több zöldséget látni es heti max 2x de inkább egyszer rafellot és társait enni.

Ha minden leírsz becsülettel akkor vagy nem vsgy elég türelmes.

3 hete csinálod ugyanezt számolva és fél kg se ment le.


Vagy nem a kalorian mulik. Mert 90 szazalékban kaloria. De a rossz alvás pl, stressz mind hátráltat. Valamint az is ha nem eszel elég fehérjét. A fehérjét a legnehezebb megemészteni tehát jobban fogyaszt mintha zsírt vagy ch-t ennél.


Utolsó kilókról van szó tehát ez egy nagyon nehéz es lassú folyamat lesz. Nekem volt ilyen megakadásom pont 1350 kcalos étrendnel (62 kg 154 cm voltam). Dietetikus javaslatára váltiztattam a makro arányokon. Picit levettem a zsírt és növeltem a szémhidratot és rögtön megindult lefele. De ez egyéni hogy kinek milyen arányok válnak be. Nekem a javaslatom az lenne hogy 3 hétig próbálj tisztábban enni, természetes ételeket és ne csak a kalóriára figyelj hanem a makrotápanyagokra is. A sok édesség miatt sok a zsiradek. Azt lehetne lejjebb vinni és a feherjet, ch-t fel.

Fehérje legyen minimum 1.2 gr * ahány kiló vagy. Minimum.

Maradék kcal legyen zsír meg szénhidrát. 80 százalék eséllyel meg fog indulni lefele 3 hét alatt.

Ha nem akkor marad a stressz, hromonok, alvás

júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ja és a fehérje ne legyen por. Arra ott az a kollagén. A többit ételekből vidd be. A pufirizs meg nem túl jó étel. Extragyorsan feldolgozott, extragyorsan elszívódó dolog nulla rosttal és tápértekkel. Pufirizs + tzatziki helyett lehetne egy szelet tk kenyér, tzatziki, pár szelet sonka / sült tofu ha vega vagy / kenyéren babkrém vsgx lencsekrém meg olajos mag és mindemellé 15 deka zöldseg.

A joghurtos reggeli is jo csak feherje helyet tkeverj bele skyr joghurtot, turot, cottage cheeset, ricottat stb

A sajtos pogácsát felejtsd el. Nulla rost, nulla tápanyag, sok felesleges és rossz minőségű zsiradék.

A wrap szuper


Ebéd

A pufirizs+ tzatziki nem ebéd. Főleg ha reggelire is azt etted. Legyen valamilyen rostdús feherje pl gabona. Akár hidegen bekeverve salátába vagy egy pirított tk kenyerkocka. Sok sok friss zóldség és a fehérjeforrás, hus, tofu, tejtermek sokkal tobb. Ebedben legyen minimum 25 gr feherje


Vacsira a tortilla oke vagy jo barmi feherjeforras+zoldseg + ch

júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Igen igy visszaolvasva valoban szinte semmi feherje nincs benne normalisan.

Sulyban egyebkent 170cm vagyok es 75kg.

67-65kg lenne szamomra az alomsuly, akkor voltam aranyaiban magamnak megfelelo.🥹

júl. 25. 17:26
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Egészségileg amúgy minden rendben van? Hormonok, cukor, inzulinrezisztencia vizsgálat?
júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tavaly voltam egy altalanos verkep vizsgalaton ( csak ugy, mert szerencsere evek ota haziorvos se latott, semmi gondom nincs) es ott minden eredmenyem tokeletes. De csak altalanos vizsgalat volt nem tudom ehhez szukseges e valamit reszleteiben nezetni?
júl. 25. 18:35
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem szükséges. Nézd meg a belinkelt két videót, és rendben leszel.
júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Valakinel lattam regebben, hogy yazio es kaloriabazis teljesen mas lcal ertekeket dobott ki azonos etelekre. Probakepp nezd meg egy masik hasonlo appban, hogy biztosan jol van e kiszamolva az amit egy nap beviszel, siman elmehet parszaz kaloria
júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én csak kaja tippeket adok, persze kalórián belül maradva. Reggelire mehet kenyér, főtt tojás, kis margarin, saláta, uborka, paradicsom, szelet sovány sajt. Máris több zöldséget vittél be.

Ebédre tortilla sok zöldséggel, csirke vagy tonhal, hogy jobban csússzon mehet light majonéz egy kevés. Vagy csirkeragu, gombával, paprikával, brokkolival, padlizsánnal és egyél mellé basmati rizst.


Hidd el tunkolj fel mindent zöldséggel és jobban fog menni. A másik, hogy ha valamit nem bírsz legyűrni, tolj hozzá valamit, amit szeretsz. Persze mértékkel. Erre jó példa a majonéz, mert igaz sok kalória, de akkor valamiből kevesebbet rakok és így ízlik is, amit eszem. Olyan ételeket egyél amit szívesen fogyasztasz, mert tapasztalatból írom, hogy így hamar feladja az ember, vagy pedig félreeszik.

júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A light majonéz nem is vészes kalóriában. Minden nap eszek majonézt, sokat fogytam eddig.
júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!