Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek, hogy ne hagyjam...

Mit tegyek, hogy ne hagyjam abba? Mit csinálok rosszul ?

Figyelt kérdés
Lefogytam 8kg-t 2 hónap alatt, de megint feladtam és már megint ott tartok, hogy szinte mind vissza jött. Ha egyszer olyan ételt eszek ami nem fér bele utána feladom és másnap sem terek már vissza az étrendemhez.. lehet az a gond, hogy nem eszek olyan ételeket amiket igazán szeretek? Vagy hogy nem engedek magamnak egy kis nasit sem? Jojo effektusban vagyok folyamatosan már kb 1 éve..
2022. júl. 17. 17:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem tölsd le a KalóriaBázist azon pontosan tudod számolni a bevitt kalóriát én is így voltam mint te de amióta ezt használom szerencsére könyebben megy a fogyás és sikerül is tartanom a diétám.
2022. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! És így viszel be olyat is amit nagyon szeretsz csak szamolod hogy belefér e ? Mert én sosem merek olyat enni ami nem “diétás”
2022. júl. 17. 18:09
 3/11 anonim válasza:
100%
Hetente 1-2 csak kis adagot eszek kb 100-200grammot abból amit nagyon szeretek azt megtanultam koplalni felesleges inkább lassú de egyenletes fogyás a jobb plussz meg iszok naponta kb 2-3 liter vizet ami jót tessz és csökkenti az éhség érzetet is.
2022. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sètálj napi 1 órát. Nekem az sokar segített, plusz Just Dancelek is napi egy órát vagy ahogy időm engedi. Hétvégén ha ráérek és tudom, hogy enni fogok jégkrémet vagy bármi ami kicsit nehezebb akkor extra séta vagy tánc. Nekem így sikerült. Az étrendem nem egészséges mert néha ha túlórázok akkor mekizünk, de van olyan nap amikor nagyon faintos étrendet dobunk össze a párommal. A lényeg, hogy ne görcsölj rá és élvezd. Mert ha csak diétázol x hónapig majd elengeded magad akkor is jojózni fogsz
2022. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert én sosem merek olyat enni ami nem “diétás”


Itt cseszed el. Gondolom egyhanhú, unalmas, se íze, se bűze èteleket eszel, ezért kívànod az egyéb dolgokat ahelyett, hogy egy változatos és finom ézrended lenne.

2022. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyél azt amit akarsz csak legyen meg a deficit
2022. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1) egyél oyln ételeket amit szeretsz. bolognait is lehet 7%os drált húsból, minimális light sajttal és normális adag durum tésztával. vagy pizzát is akár egy szeletet, mellé jó sok párolt zöldség és vlami plusz husi


2) egy nap kilengéstől nem hízol vissza. attól hízol vissza ha heti 3x van egy nap kilengés vagy ha a kilengés után úgy vagy hogy úgyis mindegy és utána pont ugyanúgy eszel mint előtte



a súlyt meg lehet tartani. 2021 elejére fogytam a mostani 62 kilós súlyomr (94 volt) és azóta tartom. mindenkinek más válik be, nekem az, hogy tartom a kalóriakeretet amit a fogyáshoz is tartottam, de a vacsikat már nem mérem csak szemre. és ha buli van, megiszom egy fröccsöt, vagy ha randi van, megeszem egy hamburgert. másnap vissza a deifcithez. és nekem így stagnál a súlyom, kb leadom egész héten amit egyszer kétszer minimálisan félreeszek. de! félreeszek, mert tudom, hogy hosszútávon nekem az kell


illetve azokat az ételeket készítem mint a fogyás alatt. csomó midnent tudok teljes kiőrlésű lisztből vagy több zöldséggel vgy light sajttal stb elkészíteni és így csak a bő olajban sült dolgokról kell lemondani, minden más mértéktartáson múlik. rántott hús meg a sütőben is tlejesen finom, teljes kiőrlésű panírmorzsával, vékonyan lekenve olajjal

2022. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Perfekcionista vagy és az első félreevésnél azt gondolod, hogy most már mindegy, akkor már hadd szóljon. Én is ilyen voltam, de a perfekcionizmus pikk-pakk legyőzhető. Ha érdekel tudok könyvet ajánlani. :)
2022. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a mindent vagy semmit mentalitás nagyon tipikus a sikertelen diétázók között. Ez az egyik legnagyobb ellenséged, ami azt illeti. Én a legtöbb kedvenc ételemet megcsináltam "diétásan". Pl ilyenkor nyáron a reggelim amerikai csokis keksz zabos, csökkentett cukortartalmú, mogyoróvajjal felextrázott verziója, házi vegán gyümölcsfagyival. Ami tulajdonképpen csak gyümölcs, meg fehérjeshake lefagyasztva, de mivel egyébként sem ehetek fagyit (laktóz intolerancia), így nekem maga a mennyország. Az ízeket mindig variálom, mindkét összetevőnél, most pl chiamagos barackos "fagyi" van, extra kesernyés kakaós zabsütivel. Ezt a tippet tudom ajánlani: keress egészségesebb, kalória csökkentett verziót a kedvenc ételeidnek.

A másik, simán egyél heti 1-2 alkalommal "csalókaját" moderálva. Pl egy pizzaszelet salátával kiegészítve, vagy nachos chips paradicsomos, sovány húsos mártogatóssal (vagy szintén salátával), vagy tényleg kb bármi, amit kiegészítesz, hogy mindhárom makró legyen benne, és hozzáadsz plusz volument (zöldségek pl a legpraktikusabbak erre, akármilyen állagban).

Harmadszor pedig, néha simán csak egyél azt, amit akarsz. Én ezt kb havi 1 alkalommal szoktam (bár lehet ritkábban, őszintén nem tudom). Magyarán, ha be akarok tolni egy hamburgert, sültkrumplival havi egyszer, akkor azt megteszem.

Viszont a legfontosabb, hogy ne add fel, csak mert egyszer elrontod. Illetve 2 hónap alatt 8 kiló nagyon szép, de valószínűleg túl gyors számodra, ezért is van falásrohamod. Legyen inkább csak 2 hónap alatt 4 kiló. Felezd le a deficitet, és nézd meg, hogy ez segít-e.

2022. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális és részletes válaszokat ! Arra jutottam, hogy emelem a kalória keretet és mellette elkezdek mozogni, mert eddig sajnos nem mozogtam csak az ételre figyeltem. Viszont ha sportolok is tudom emelni a keretet, így több étel belefér. Sajnos a családom sem egy támogató típus, mindig azt hallgatom hogy úgy sem fogok le fogyni soha és direkt kínálnak mindennel, de tudom ez viszont akaraterő kérdése, hogy nemet tudjak mondani.
2022. júl. 18. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!