Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy engedjem el a Kcal...

Hogy engedjem el a Kcal számolást fogyás után?

Figyelt kérdés

Meg úgy egyáltalán, ezt az örökös kaján való feszülést...

Már 3 hónapja elértem a célsúlyomat, azóta tartom is. Viszont nem tudom elengedni az állandó ezzel való foglalkozást, számolást, stb, folyton ezen kattogok, mintha ez irányítaná az életem. Mennyit egyek, mikor, mit, lesem az órát folyton hogy mennyi Kcal-t égettem aznap... Halálosan idegesítő már, de nem tudom abbahagyni. Pedig szerintem e nélkül is kiválóan tudnám tartani a súlyom, mert igazából az étkezéseimet és a testmozgásomat már nem befolyásolja. Nálatok ez hogy volt?


júl. 8. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idő elég ahhoz, hogy kitapasztald, kb mennyi és milyen ételekkel tartod a súlyodat. Elég, ha havonta méred magad. A számokon való kattogás viszont kicsit kezd nálad átmenni pszichológiába, beszélgess egy szakemberrel.

Én is sokat aggódtam, hogy gyógyuló falászavarosként majd egész életemben monitoroznom kell az étkezésemet. De nem olyan ijesztő, macerás és időigényes, mint amilyennek hittem. Te se aggódj.

júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ezt nem szabad elegedni. Mert különben visszaesel és visszafognak kúszni a kilót. Ha egyszer életmódot váltottál, akkor azt tartanod kell.
júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Kezdődő étkezési zavar. Lehet most kellene szakembert keresni és idejében elfolytani.


A másik lehetőség hogy nem számolsz semmit két hétig es megnézed mi lesz. - semmi

júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2

Az életmódváltás nem arról szól hogy folyamatosan számolom a kalóriákat meg hogy a súlyomon kattogok. Hanem arról hogy bevezettem az életembe a sportot, az egészséges étkezést, kiiktattam rossz szokásokat.

Csak jó lenne ha már nem folyton e köré szervezném az életem, meg nem ezen rágódnék.

júl. 8. 15:32
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
#4 ha tenylegesen eletmodvaltas volt es nem fogyokura akkor semmi nem fog tortenni ha abbahagyod a szamolast.
júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire biztos vagy magadban, akkor hagyd el a nyomkövetést, aztán meglátod mi történik.

Én akárhányszor elengedtem eddig az effajta tudatosságot, odafigyelést az életmódváltásban, lankadt a figyelmem is, és ezzel együtt a felesleg is elkezdett visszakúszni.

Inkább nem jojózok többet, tervezek, mérek, kajanaplót vezetek, mert a súlyingadozás se tesz jót a szervezetemnek, se a lelkemnek. Számomra egyszerűen kell az, hogy számokban lássam hol tartok.

Szerencsére mivel az összes kajám saját receptként felvittem bázisra, meg fent van az összes dolog amiket enni/inni szoktam, az odafigyelést nem engedem el, és esténként pedig felviszem a napjaimat. Én így érzem magam biztonságban több sikertelen kísérlet után.

Ha te jobban bízol magadban, akkor ne számolgass, aztán majd meglátod, hogy 1-3-6 hónap múlva hogy neked ez az elengedés bevált e.:) hisz nem kötelező csinálni.

júl. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5, tudom.

6, igen, biztos vagyok magamban, de valahogy mégis kényszeresen számolgatok, méregetek... Amúgy nem kellett sokat fognyom, csak miután letettem a cigit pótcslekvésként zabáltam és felpatttant 8 kiló egy év alatt... De ez előtt sosem kellett közdenem a súlyommal, sosem volt téma az életemben, mindig is magamtól vékony voltam, ezért is fura most ez.

júl. 9. 12:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a cigi miatt volt + kajára váltani a rossz szokást, akkor itt valóban nem feltétlen kellene ennyire görcsölnöd ezen.

Nálam teljesen más a helyzet,( rengeteg felesleg volt, érzelmi evessel, függőséggel, falasi rohamokkal stb stb) így a megoldás is az, hogy maradok az ellenőrzött tudatos táplálkozásnál.:)

Én magamtól csak úgy sose tudtam átlagos súlyú lenni, csak ha fokozottan odafigyeltem.

Sok sikert neked:)

júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Ha jól sejtem, nem először írod ki a kérdést. Nem szoktam szalonpszichologizálni, de mégis, itt valami önismereti/lelki ok van a háttérben, amit tisztába kellene tenned, akár pszichológus segítségével. Ha nem akarsz pszichomókust, akkor is érdemes a dolgok mélyére ásni; onnan lenne érdemes kezdeni, hogy a cigire mikor/miért szoktál rá, mennyire volt egyszerű letenni, milyen stratégia vált be, utána miért híztál meg stb.
júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!