Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 2 hónap alatt csak 4 kilót...

2 hónap alatt csak 4 kilót sikerült fogyjak, ez túl kevés?

Figyelt kérdés

Hiaba mérem a kaját és szamlalom a kalóriát, ennél több nem ment le.

Hozzáteszem, hogy reflux betegség miatt majus 6 ikától csak gyerekadagokat tudok enni es azt is lassan, tehát adta magát a helyzet, így indult meg a fogyás.

Első 3 hétben 3 kiló ment le, tehát hetente kb 1 kló, vegül 4 hét után stagnált, vegul mivel melóztam is sokat es majdnem összeestem muszaj volt picivel többet egyek, habár a nyelőcsövem a savtól gyulladt es nehéz az étkezés.

Pokol!

Utana még fogytam 1 kilót kb 2 hete es azóta semmi.

Rengeteget mozgok a munkában.

Öregekkel foglalkozom.

Most vagyok 95,9 kiló, 167 cm magas, 48 nő


jún. 30. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van a fogyásod mértéke. Az elején azért gyorsabb, mert olyankor tisztulnak ki a felesleges salakanyagok, víz... Egy hónap után nekem is stagnált, hetekig, nagyon lelombozó volt, de aztán újra indult és szinte zuhant a súlyom. :) Aztán a fogyás alatt többször is volt ilyen 2 hetes stagnálás. Nekem csak 8 kilót kellett leadni, ez 4,5 hónap volt, a legvége már nagyon nehezen ment. De az átlag heti fél kiló fogyás tökéletes! :)
jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Heti 0,5-1 kg fogyás a normális ütem. Ez alapján te tudod, mennyi ideje tart pontosan, de szerintem rendben van.
jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Refluxra nem szedsz valamit? Omeprazolt/pantoprazolt? Az sokat segítene.


Kalóriaszámolással azt is ki tudod számolni, hogy mennyit kellene hetente ennyi evéssel fogynod. Ha mégse fogysz, akkor valamit rosszul csinálsz. Ingadozások lehetnek a fogyókúra alatt.

jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szódabikarbonátot szedek refluxra. En natúr dolgokat szeretek
jún. 30. 13:12
 5/9 anonim válasza:
100%

A szódabikarbóna nem jó. Rebound hatást hozol ki vele a szervezetedből, ami annyit tesz, hogy hirtelen magasabb lesz a pH a gyomrodban, ami átmeneti jó érzést ad, viszont a gyomrod pH-ja pH 2-re van beállva. Vagyis ha növeled a pH-t a szódabikarbónával, akkor azzal csak azt éred el, hogy a szervezeted még több savat fog termelni, hogy kompenzálja a magasabb pH-t. Vagyis hosszútávon rosszabb lesz a hatás, mert több sav fog képződni.


Egyedüli, ami jó a refluxra, azok a protonpumpa gátlók, amiket fent említettem (omeprazol/pantop.). Ezeket háziorvossal fel tudod iratni.

Magát a savképződést gátlod le vele. Folyamatosan kell szedni. De ezt az orvos majd elmagyarázza.

jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%
Kevés. Napi 200kaloriaval en heti 3kgt fogyok
jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Sikert és főleg áldást kívánok
júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, ügyes vagy, csak így tovább
júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
júl. 1. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!