Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Sport nélkül fogyni?

Sport nélkül fogyni?

Figyelt kérdés

Nehezebb sport nélkül fogyni mint sporttal? Ha kevesebb kalóriát eszek?

5 hete kezdtem diétázni. 1300-1400 kalóriát eszek. Igen, tudom hogy ez kevés, de keveset mozgok. 2-3-szor ettem 1800-2000 kalóriát. Irodai munkám van (nem csak a számitógép elött ülök egész nap, hanem teszek-veszek is). De ezen kívül 2×15 percet sétálok amig bemegyek és hazajövök. Nagyon sok a munka, minden nap túlóra, egyszerűen nem bírok már itthon tornázni. Sokszor ilyenkor 8 órakor már el is alszom.

162 cm vagyok, 5 hete 83 kg-ról indultam. 3 hete, tehát 2 hét diéta után 82 kg voltam. Legközelebb jövő hét végén mérem magam, tehát 4 hét után. Remélem 80 leszek vagy éppen alatta. Viszont én még magamon semmi változást nem látok. A hasamon van iszonyat nagy háj. Úgy nézek ki mint egy 6 hónapos terhes...

Augusztusban lesz a munkahelyen rendszerváltás, onnantól nem kell túlórázni és lesz energiám tornázni (legalábbis remélem).

Addig szerintetek lehet fogyni? Vagy látványos csak akkor lesz ha sportolok is?


jún. 28. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes mozogni, mert sok kalóriát éget. Lehet az bármi, ami tetszik neked, túrázás is.
jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet fogyni sport nélkül is. Viszont ha egészséges keretek között akarod akkor lassabban. A bmr-t meg kell enni mindig. Neked kb 1550 kcal. Tehát ha tartod az 1300-1400 kalóriát az elég káros. Ennek negativ következménye kijöhet 2 hét alatt vsgx 5 év múlva. De ki fog.

Tehát első lépés hogy minden nap megeszel 1550 kcalz hisz ugye egeszséges akarsz maradni


Nulla sporttal a napi égetésed 1870 kcal. Tehát ezen súlyt tartasz, alatta fogysz. A legnagyobb defixit amit sl tudsz érni, az az 1870-1550 = 320 kcal. Egy kilot fogyni 7000 kcal. Tehát ezzel kb 23 nap alatt tudsz wgy kilót fogyni.

Ha sportolsz heti 2x egy órát kb bármit akkor a súlytartási kaloriád megnő. Kb 2100 lesz. Emellett ha eszel 1600 kcalt akkor az már 500 kcal deficit naponta. Pont 14 nap alatt megy le egy kiló.

Na ezért gyorsabb es könnyebb sporttal fogyni. De igen, lehet nélküle is

jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de egyrészt lassabban, másrészt nem lesz olyan szép a végeredmény. Ha sporttal fogysz nem leszel plöttyedt, jót tesz a bőröd rugalmasságának, kicsit izmosodsz, plusz az önbizalmat is durván növeli, ami szerintem az egyik legfontosabb dolog. Sport nélkül nekem 1500 lett volna a fogyása kalóriám, biztos hogy nem tudtam volna tartani. Így sok sport mellett simán ehettem 2000-et is, azt meg könnyű volt tartani. A 2x15 perc séta meg semmi, ne számold sportnak.
tegnapelőtt 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet fogyni, ha kalória deficit van
tegnapelőtt 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!