Az alkoholos italok üvegjeire miért nem írják rá a kalóriatartalmat?
Szerintem azèrt, mert nem èlelmiszer. Inkább rombolod vele a tested, mint èlelmezed.
Kivètel a sör, bor kis mennyisègben.
Nem az a funkciója, hogy a testünk vitalitását fokozzuk, vagy egyáltalán minimális mèrtèkben is èrdekeljen, hogy milyen ès mennyi tápanyaghoz jutunk hozzá általa.
Aki alkoholt szeretne inni, ebbe a vágyába már bennefoglaltatik a leszarom hozzáállás ês a hedonizmus.
Nem nèzi, hogy mennyi kalóriát ès milyen tápanyagokat tartalmaz, mert ha ezt figyelnè, nem alkoholt vásárolna.
Az égetett szeszeknél a legfontosabb ok valszeg az, hogy a gáyrtók általánosságban is szeretik homályban tartani az ital pontos összetételét, hogy a fogyasztó minél inkább a reklámszövegekre támaszkodjon, és hát a címkézés szabályait az EU-ban leginkább a szeszlobbi diktálja. Égetett szeszeken pl. semmilyen konkrétumot nem kötelező az üveg tartalmáról feltüntetni azon túl, hogy X% alkohol, Y ml, szeszesital, szevasz. (Laikusként kb. csak annyi biztosat tudsz kideríteni, hogy törvény szerint mi lehet egy szeszesitalban, illetve az adott szeszesital-fajtában.)
Az alkoholtartalom és a kalóriatartalom metszetéből egyszerű laikusok is ki tudnák számolni, hogy egy töményszesz tartalmaz-e hozzáadott cukrot és mennyit, és ez a gyártók nagy részének nem tetszene. (Pl. egy minőségi cognacnál vagy rumnál egyesen kínos, hogy cukrozott, mert ugyan se nem szokatlan, se nem szabálytalan, de a célközönség gyakran nem tud róla.) De a köztudatban azt is igencsak alábecsülik, hogy egy-egy kevésbé édes növénylikőrben (Becherovka, Unicum, Jäger) mennyi cukor van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!