Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy tudnèk gyorsabban fogyni?

Kérdezektőled kérdése:

Hogy tudnèk gyorsabban fogyni?

Figyelt kérdés
16 èves lány vagyok, 69 kilóval, 160 centivel. Sajnos egy ideiglenes "baleset" miatt nem tudtam 3 hónapig edzeni, így elég sokat felhíztam. Hizèkony vagyok, így figyelnem kell mit mikor eszek, viszont 2 hete végre elkezdhettem edzeni, és számolom a kalóriákat. Átlagosan maximum 900 kc-t viszek be, és mindennap edzek( vagy 25-30 p torna, vagy 1-1,5 óra biciklizés, vagy mindkettő egy napon). A kérdésem tehát az lenne, hogy jól csinálom e ezt a fogyokurat, vagy van valakinek valamilyen hozzáfűzni valója/tanácsa?

2020. júl. 6. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés a 900 kalória. Egyél nyugodtan 1400-at.
2020. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
900 kalória nem elég. 1400-at simán megehetsz, ha intenzíven edzel akkor szerintem 1500-al se történik tragédia :)
2020. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A koplalàsnak amit te csinàlsz, nincs semmi értelme, hosszútàvon hízàshoz fog vezetni, és egészségtelen is.

A fogyàshoz nem éhezni kell, hanem egészségesebben enni, kerülni a fehérlisztet, cukrot, ( bizonyos esetekben csökkenteni a szénhidràtbevitelt) és rendszeresen mozogni. Ennyi.

2020. júl. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koplalni régen koplaltam, akkor sajnos majdnem anorexiához vezetett ez az út. Mostmar eszek, és nem akarok kárt tenni magamba, de mégis annyira nem kívánom az ételt, így ezért van ez a max 900 kalória. Én nem tartom kevésnek, de soknak se
2020. júl. 8. 06:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés! Főleg edzés mellett. Menj el 1400-500 kalóriáig a saját érdekedben. Most még nem érzed, hogy rossz lenne, de majd a problémák később jelentkeznek.
2020. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Az egy dolog, hogy te nem tartod kevésnek, de van egy alapanyagcseréd, és ha az alá mész kalóriában, akkor az koplalás. Senkinek nincs 900 alatt az alapanyagcseréje (max kisbabáknak).

Úgyhogy ha ennyire okos vagy, akkor találkozzunk pár hónap múlva, mikor jössz ide sírni, hogy jojózol, és nem tudsz fogyni. Előttem 4-en írták, hogy kevés a 900 kalória, te meg beírod, hogy szerinted nem kevés.

Akkor ennyi. Minek győzködjünk, ha ilyen okos vagy?

2020. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Majd mikor csomókban hullik ki a hajad, erőtlen leszel, vagy ràdjönnek a falàsi rohamok, jojózol a súlyoddal, és végül több feleslegnél kötsz ki mint amivel elindultàl, akkor beszéljünk arról, hogy a 900 kalória nem kevés.

Így még elég tàpanyagot se vagy képes bevinni ami meg fogja viselni a szervezeted. De azt csinàlsz amit akarsz.

Tudod, mikor én így fogyóztam ( régebben), senki nem mondta, hogy rosszabbul fogok jàrni mintha nem is fogynék egy grammot sem . De, rosszabbul jàrtam, de évek alatt rà kellett jönnöm, hogy a koplalàs nem megoldàs. Majd ràjössz te is. Ha a figyelmeztetésre nem hallgatsz, majd tanulsz belőle később, ha megtapasztalod miért is jàrsz rossz úton.

2020. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, hát köszönöm 🤷
2020. júl. 8. 18:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Én akkor fogytam a leggyorsabban,amikor 1400 körül ettem,ebből sok fehérje,kevesebb szénhidrát,az is inkább egészségesebb,csak néha nasi(persze azt is beleszámolva) és felváltva egy nap futottam,egy nap itthon erősítő edzést.

Amikor 1000 körül ettem,és nem figyeltem oda hogy mit,csak a kalóriát számoltam,akkor nem mentek le egyértelműen a kilók,csak néha ingadozott a súlyom(mondjuk ezt nem is csináltam sokáig)

2020. júl. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
sok folyadékot kb. 3 l.t igyál,amiben leves is van.
2020. júl. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!