Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A sokszori kicsi étkezés vagy...

A sokszori kicsi étkezés vagy a napi egyszeri/kétszeri étkezés előnyösebb fogyás szempontjából?

Figyelt kérdés

Személy szerint nem nagyon hiszek a strukturált, mit lehet enni-mit nem diétákban.

Ami számomra eddig működött a napi egyszeri max. kétszeri nagyobb étkezés volt, ami segìtett az inzulin-szintemet tartósan alacsonyan tartani, és a zsìrégetéset stimulálni. Ezáltal bármilyen furcsán is hangzik megszüntek a falási rohamaim, és az egyszerű ch-tartalmú dolgokat is tudatosan kerülöm, de a ch-t nem zárom ki az étrendemből, csak teljes kiőrlésű dolgok formájában+gyümölcs fogyasztom.

Ezen elgondolkodva arra jutottam, hogy nem értem egyesek miért harcolnak még ezzel a napi 5-6x étkezéssel. Ami azontúl, hogy élvezhetetlen, hiszen csak kis adagokat szebad fogyasztani, és ez nem fenntartható hosszú távon, még meg is mondja, hogy mit zárj ki az étrendedből. Hatalmas odafigyelést és mentális terhelést róva az emberre. Folyton az étleken aggódni, napi 3x bevásárolni, elkészìteni ecc. Arról nem is beszélve, hogy anyagilag is megterhelőbb lehet egy ilyen "fogyókúra" a speciális hozzávalók miatt.

Azt mondják azért jó, többször kevesebbet enni, mert akkor gyorsul az anyagcsere. Ez megint hülyeség, mert az anyagcsere gyorsasága nem a frekvenciától függ, hanem az össz bevitt kalória mennyiségétől. Ha azt csökkentem, akkor a szervezet hatékonyabban kezd el működni, és kissé lelassul.

Arról nem is beszélve, hogy ha egész nap eszek, mivel napi 6 étkezésnél kb. 2-3 óránként enni kell, akkor a vércukor-szintem magas lessz, és vele együtt az inzulin is megemelkedik ami stoppolja a zsìr-bontást, és ugye inkább a zsìrraktározódását segìti elő...

Miért kell a fogyást a napi 5-6x étkezéssel megkeseríteni? Van aki tartósan tud ìgy fogyni? Mik a pro érvek a sokszor-kevés étrend mellett?


2020. jún. 9. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

"Arról nem is beszélve, hogy ha egész nap eszek, mivel napi 6 étkezésnél kb. 2-3 óránként enni kell, akkor a vércukor-szintem magas lessz"

Ez hülyeség. Pont azzal tartod stabilan a vércukor szintet, hogy sokszor eszel keveset.

A napi 5-6 étekzésnél nem mindegyiknél egy nagy tál kaját, vagy 2 szendvicset kell bevágni, hanem az egyik étkezés pl 1 alma,vagy 1 joghurt, vagy pár szem mandula.



"Folyton az étleken aggódni, napi 3x bevásárolni, elkészìteni "

Erre ugyanaz vonatkozik mint amit feljebb írtam. Nem kell 3-szor főzni egy nap...


Én egyébként ki sem bírnám, ha napi 1-szer ehetnék.

Ismerem pár olyan embert, akik napi 1-szer esznek, általában este. Hát mit ne mondjak, mindegyik 130 kg fölött van...

2020. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egyik se jó :D Se a napi 6-szori. Se a napi 1-2 étkezés. Az első nagyon sok. Állandóan csak a kajával kéne foglalkozni. A második nagyon kevés, szinte mindig éhes lennék. 3-4 alkalommal eszem egy nap.

A vásárlásnak nem tudom, ehhez mi köze. Egy héten egyszer vásárolok, nem minden étkezés előtt :)

2020. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az általad leírtakon kívül még nagyon sok lehetőség van, és egyénfüggő, hogy kinek mi válik be. Mindegyiknek megvan a maga előnye meg hátránya.


A vércukor-inzulin ügy meg attól is függ, hogy mit eszel pontosan. Normális ételekkel - még minimális édességfogyasztás mellett is - nem cikkcakkozik az annyira. Gyümölcslével tényleg lehet jó nagy cikkcakkozást csinálni, de nekem például a sajtos tészta meg hasonló szénhidrátdús ételek sem csinálnak ilyet (kísérleteztem ezzel, azért tudom).


De - egészséges embernél - az sem igaz, hogy ha sok órán keresztül nem eszik, akkor majd nagyon lemegy a vércukorszintje. Normál esetben nem megy le, vannak erre módszerei a szervezetnek, hogy stabilan tartsa. Persze ha kellően "ügyes" valaki, akkor haza lehet vágni ezeket a mechanizmusokat. Ugyanígy nem fog az égig emelkedni akkor sem, ha egyszerre nagyon sokat eszel, mert arra is van mechanizmus, hogy az emelkedő vércukorszint hatására lelassuljon az étel továbbhaladása a gyomorból.


De nekem például eleve nem esik jól egyszerre sokat enni. Én pont a kis adag étellel érzem magam jól. Ha többet eszem, akkor egyrészt zombi leszek utána, másrészt viszont ugyanolyan hamar megéhezem, mint a kis adagnál...

2020. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki egyen úgy ahogy neki jó. Ez olyan mint az időszakos böjt, Gizinek beválik, Marinak meg nem. Nekem az a jó pl. ha egy nap háromszor eszek. Én nem szeretek kis adagokat enni, nem lakok jól és utána jönnek a falási rohamok. Három étkezés során viszont diétában is eltudok úgy telítődni, hogy ne akarjam még a spájzot is bezabálni.
2020. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az az előnyösebb, amit az ember az egészsége megőrzése mellett tartani tud és hatékony. Nem az étkezések számától hanem az adag mennyiségtől és minőségtől függ a dolog.


Egyébként nem értem miért kellene minden étkezéshez boltba menni meg drága dolgokat venni. Ha 3-szor vagy ha 6-szor eszem is max heti kétszer megyek a boltba és ez nem azt jelenti hogy 6 tányér leves, hanem egy normál napi menü elosztása 3 felé vagy 6 felé kisebb-nagyobb adagokban. Te valami nagyon drasztikus diétát láthattál, ahol 6 kis adag van meg mindenféle kizárások..stb.

2020. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy kutatás szerint a napi egy étkezéssel többet lehet fogyni, mint napi 5-6 étkezéssel, ugyanannyi kalória mellett. De arról már nem szólt a kutatás, hogy miből is fogyott az illető. Mert ugye fogyás és fogyás között is van különbség.

A gyakori étkezés, és a megfelelő edzés segít megtartani az izmaidat. Míg az ilyen napi 1, bár kilók leadása szempontjából hatásosabb lehet egyeseknek, ellenben zabálja az izmokat, vagyis simán vezethet elzsírosodáshoz, annak ellenére, hogy a mérleg szerint fogysz.

Én az arany középutat pártolom. Napi 3-4 étkezés számomra a legoptimálisabb.

Bevásárolni meg elég heti 1x mindenhez, főzni is 3-4 naponta szoktam. Max csinálok kétféle köretet, hogy ne legyen unalmas. Azért nem kell sok fantázia, hogy lehessen variálni a menün 2 sütés között.

2020. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!