Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Miért van azt, hogy azt...

Miért van azt, hogy azt mondja mindenki csoki helyett ink gyümölcs? (lenT)

Figyelt kérdés
Miért mondják azt, hogy csoki vagy cukor helyett inkább gyümölcs de a gyümölcs is hízlal?! PL:szőlő, és nekem az emésztésemre se hat ki a gyümölcs.
2011. aug. 18. 15:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válasz valami ilynre számítottam akármilyen butvagyok vagy akármi.
2011. aug. 18. 16:04
 12/18 anonim ***** válasza:

De a gyümölcscukor másképp hasznosul, mint a csokiban lévő finomított - az már annyira távol van a természetes kajától, hogy a szervezet kevésbé tudja, hogy mihez kezdjen vele, sokáig bontja le - ergo, nem alakul idejében energiává, nagy része lerakódik zsír formájában. A gyümölcscukor egyrészt nem olyan sok, mint amennyi fehér cukor van a csokiban - másrészt pikkpakk átalakul energiává, ami nem hagy nyomot a testeden.


A gyümölcsben rostok vannak - a csokiban nincs, szóval kicsit se segíti az emésztést.


A csokiban nem csak cukor van, de zsír is - és állítólag a zsír-cukor kombó a legrosszabb a szervezetnek, megterheli, és még rosszabbul működik tőle - a zsírtól meg már önmagában is hízol, ha pluszban viszed be.


Ne, segítettem?;)

2011. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
ugyan a szőlő miért hízlalna? magas benne a cukor, a gyümölcscukor ezt a szervezeted gyorsan lebontja. Nyugottan ehetsz belőle sőt banánt is ehetsz abba is magas a szénhidrát is meg a cukor is, de ha megesel 2 fürt szőlőt nem lesz semmi bajod, de mondjuk egy mars csokival hát mit is tartalmaz? tudja fene
2011. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

* na megnéztem 100 g szőlőben 78kcal, és 18,1 szénhidrát van a többi annyira kevés hogy leírni se érdemes

Banán 105kcal és 24,2 szénhidrát, én most zabálom a szőlőt, fogyókúra alatt


Valaki nem tudja hogy 100 g szőlő az mennyi? nem akarom a szemeket lefejteni, kb 1 fürt? valaki írja már meg

2011. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
utolsó...feltalálták a mérleget
2011. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

utolsó!

Tanuljál meg olvasni már megírtam: nem akarom a szemeket lefejteni, mi nem világos ebben?

A fürtöt már csak nem eszem meg:D

2011. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Na tippelj 3-mat vajon miért mondják? Úristen...
2011. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 boldogblog válasza:
Vegyél olyan csokit amiben magas a kakaóvaj tartalom. Persze minél magasabb a % annál drágább is. De valamit valamiért!
2011. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!