Semelyik kb?
Ha orvos ír fel étvágycsökkentőt, az lehet hatásos, de az csak indokolt esetben.
Ha orvos ír fel vízhajtót, az lehet hatásos, de csak indokolt esetben.
A legjobb fogyasztószer a jó diéta és a testmozgás.
(Meg én edzés mellé Super Fat Burnert használok a biotech usa-tól, ami állítólag segít a zsírégetésben, többet is izzadok tőle, ugyan olyan edzés mellett, de az izzadság nagy része amúgy is csak víz meg só, tehát még én sem tudom alátámasztani 6 év használat után a fix hatásosságát.)
IKE - Időben Korlátozott Étkezés, másnéven időablakos étkezés. Ezt csinálom csökkentett szénhidrát bevitellel és sporttal kiegészítve, azóta szépen formásodom.
(Nem voltam kifejezetten kövér, csak deréktájon, fenéknél jöttek a korral járó, hormonális eredetű hízások. Ezeken segített a módszer.)
Mindegyik nagyon hatásos arra, hogy kevesebb pénzed legyen.
A fogyasztószerek általában 3 módon "működnek".
1: sehogy. Ide tartoznak a vízhajtók is, mert valójában ahogy iszol egy kis vizet, visszamegy. A szervezet nem szeret dehidratált lenni, és minél erőszakosabban hajtod ki magadból, annál jobban fognak ragaszkodni a sejtek a vízhez. A megfelelő mennyiségű folyadék, só és cukorszegény étkezés eredményesebb, mert a szervezet nem akar foggal körömmel ragaszkodni a vízhez, mert van elég, nem szomjaznak.
2: hashajtó. Elsőre jónak tűnhet, de nem az. Tönkreteszi a bélcsatornát. Hosszútávon sebeket okoz a bélfalon, rontja a tápanyagok felszívódását (pl vitaminok), tönkreteszi a bélfórát. Idővel hiánybetegségekhez, bélgyulladáshoz, nőgyógyászati problémákhoz vezethet.
3: stimulánsok. A legtöbb illegális, mivel kábítószereknek minősítették őket. Remélem ezeknek a káros hatásait, kockázatait nem kell kifejtenem.
Vannak olyan táplálék kiegészítők, amik segítik az anyagcserét, például az L-karnitin, rostok, de ezek egészséges étkezéssel is bevihetőek. Ezért népszerű a zabkása. Emellett a zabkásába, zab helyett, vagy mellett lehet tenni zabkorpát, tönkölykorpát. A kapszulák nagyon keveset tartalmaznak ebből, egy normális reggelivel sokkal többet tudsz bevinni. Ha mégsem elég, lehet venni rost és enzim port (pl scitech). L-karnitin kapható kapszulában, de ez csak akkor működik, ha mozogsz mellette. Segítni az izmokat megtartani, és beindítani a zsírégetést. De a hatása minimális, a túladagolása veszélyes. Én is szedem ezeket mértékkel, az L-karnitint pl edzések előtti étkezésnél. Nem tapasztaltam jelentős hatását, talán kicsit lassabban fáradok ki, és ritkábban van izomlázam súlyzós edzés után. Érdemes megemlíteni a megfelelő ásványi anyag bevitelt, főleg a kálciumot. A kálciumhiány hajlamos tipikusan hasi hízást okozni a stresszhormonok miatt.
Összességében nem igazán van könnyebb út az edzésen és a kalóriadeficites táplálkozáson kívül.
8-as valaszolonak csak annyit, hogy:
Viszont vagod vannak ezek az L-karnitin stb italok boltban, meg edzotermekben, illetve ilyen szirup edzotermekben amit a vizedbe nyomnak, ha kersz. Hogy ezekben ha jol tudom van valamenbyi szenhidrat is, tehat kb jobban hatraltat, ha issza ezeket az ember, nem? A kapszulas megoldasod jo, de en most csak az italokat kerdezem, ha tudod esetleg.
Amugy en rendszeresen (kiveve mikor ritkan fogyasztok gyenge (240mg koffein tartalmu) edzes elotti szert) BCAA-t szoktam edzes elott vagy kozben inni, es nagyon jotekony hatasat tapasztaltam kifaradas ellen, meg izomlaz ellen, bar abban igazan a nyujtas segit persze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!