Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most mindenki mondja ne egyél...

Timido kérdése:

Most mindenki mondja ne egyél krumplit, ne egyél rizst, ne egyél ezt meg ne egyél azt. Akkor most mit lehet enni?

Figyelt kérdés

Ebédre, már fogggalmam sincsen hogy mégis mit ehetek, mert valahol azt olvasom, rántottát ne, aztán rizsát ne, aztán krumplit ne, tésztát ne, kenyeret mégúgyse, Aztán almát ne a gyümölcscukor miatt, túrót ne, mert cukorbeteg leszel, főtt tojást nehogy, a koleszterinszinted miatt, mg mittudom én még miket nem olvastam...

most én nem fogok csak a fogyókúrám miatt csirkét csirkével enni, zöldséget meg zöldséggel.

Már ígyis RENGETEG mindent nemettem, beleértve az édességet, csoki, üdítő, rengeteg főtt étel, stb...

Van valami egyéb, ami NEM tiltólistás? és amiből jól is lakom? és nem az van, hogy " egyél feleannyit mint amennyit most eszel" mert már ígyis lecsökkentettem az adagjaimat, és éhezni pedig nemakarok a jojó miatt.

Köszönöm a válaszokat


2010. jún. 29. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
azért nem az van hogy semmit nem lehet enni. először is tisztában kell lenni a szénhidrátokkal és az adagokkal, na meg az alapanyagokkal. pl vacsorára nem ajánlatos szénhidrátot enni. és körtenek sem az a legjobb választás. én pl húsokhoz csak nagyon ritkán eszek krumplit, rizst,tésztát.inkább csak zöldségeket, salátát.viszont szeretem a krumplilevest és azt gyakran csinálok. sosem szabad annyit enni, hogy úgy érzed majd kipukkadsz. éppen csak annyit hogy ne legyél éhes. édességeket, chipseket ,pékárukat kerülni kell. sok vizet kell inni és persze mozogni is kell. ennyi a titka.
2010. jún. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egyszerű: egyél, ami jól esik, de kerüld a nassolni-valókat és a szénsavas, cukros löttyöket (persze néha belefér egy-két kocka csoki, egy szelet süti, de ne minden nap)...és mozogj, sportolj sokat ;) ...és persze nem 6 személyes adagokat kell enni...


itt kb kiszámolhatod mi a napi energiaszükségleted...de persze ne 4 tábla csokival, hanem inkább sok zöldséggel, hússal és lehetőleg teljes kiőrlésű pékárúval, gyümölccsel próbáld fedezni...

[link]

2010. jún. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
figyelj nekem azt írták, h még ha a kávémban lévő cukrot se hagyom el akkor cukorbeteg leszek + a csontjaimnak is annyi! Ja persze! Nekem nincs szükségem fogyásra csupán odafigyelek, h annyira cukros meg zsíros kaját ne egyek + a cukros löttyök helyett már Húsvét óta csak szénsavmentes ásványvizet iszom! Nos ha előtte csak ezeket ittam és még se lettem cukros + nem sorvadtak el az izmaim akkor nem hinném, h a kávémban lévő kis kanál cukor miatt máris keresztet kéne vetni magamra! Az almát meg nyugodtan edd meg, mert semmi bajod nem lesz nagy hülyeség, h rosszabb, mint egy csoki! Egyébként már leírtam egyszer, h fél éve még az volt a divat, h tömd magad tele gyümölcsökkel, mert az a tuti! Na elkezdték, h már egy almát se lehet megenni már lassan eljutunk oda, h zöldségeket se egyél, mert az se jó! Egyébként ezzel az egészséges táplálkozással megszületett egy másik betegség, amikor az ember már túlzásba viszi és szinte semmit nem hajlandó megenni ami nem fér bele az egészséges kategóriába + beteges mikor valaki attól fél, h a kávéjában lévő cukor miatt már el is hízik! Én igenis eszem krumplit meg kenyeret is néha napján és nem hízok + nem is vagyok beteg! De az életemet nem fogom úgy leélni, h bűntudatom legyen, mert megettem egy szelet kenyeret!
2010. jún. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megértelek


Én is már nyakig voltam a sok ellenkező véleménnyel és tilalmakkal, ezért ma már nem eszek se kenyeret, se burgonyát, se rizset


Zöldség, gyümölcs, sovány hús olaj nélkül elkészitve/hal, tej és sovány tejtermékek. Csokiból is csak 75% felettit fogyasztok, úgy 1x 2 héten belül. Ez azért, hogy mindenki legyen megelégedve. S még igy is van aki tud kommentálni, de most legalább tudom, hogy nincs oka rá.


Meki elfelejtve, BurgerKing elfelejtve, KFC elfelejtve, csokis palacsinta elfelejtve, tejfölös lángos elfelejtve, tészták/kalácsok/sültburgonya/makaróni/pizza/stb. elfelejtve.

Inni is legfeljebb VIZET , nagyon ritkán iszom egy kis kávét.


Remélem senki sem köt belém, mert még a kalóriamennyiséget is betartom.

2010. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd, attól is függ, mit egyél és mennyit, hogy mi a célod. Súlymegtartás egészségesen, kis fogyás, sok kiló ledobása. Alapvetően azt kell szem előtt tartani, hogy kerülendő a finomított cukor és finomított (fehér) liszt. Ez akkor is így van, ha csak egészségesen akarsz élni, akkor pedig fokozottan, ha fogyni is akarsz. Ez utóbbi esetben is lehet kenyeret enni, ha teljes kiörl., és reggelire eszed.

A cukorbetegségre pl. úgy lehet rásegíteni (nem biztos, hogy kialakul), ha sok cukros dolgot eszel. A túróban nincs cukor, hacsak nem teszel bele, tehát attól biztosan nem leszel cukorbeteg. De annak sem látom sok értelmét, hogy fogyókúra címen sokan minden esete üres túrót vacsoráznak. A zsírok tiltása is baromság, mindenkinek szüksége van zsírra, a zsírban oldódó vitaminok miatt. Rántottát így ehetsz, és főtt tojást is. A koleszterin igaz, de állítólag napi 1 tojástól senkinek nem lesz baja, sőt, az egyik legfontosabb tápanyagforrás, tehát ha hetente összesen átlag 7 tojást eszel, az jó.

Húsok közül tény, hogy a hal és a csirke a legjobb, de nyugodtan lehet más húst is enni.

Igazad van abban, hogy a fogyókúra nem párolt zöldségből és csirkéből áll. Sokan azért bukják, mert megvonják maguktól az ízeket, és nem bírják egy idő után. Ilyenkor is finom kajákat kell enni.

Sajnoz az ellen nem tudsz tenni, hogy csak a növények nem hízlalnak.

Éhezés: igazad van, nem szabad éhezni. De nem mindig akkor éhezel, amikor éhes vagy. Akkor is, ha nem megfelelő tápanyagokat viszel be, vagy azok nem szívódnak fel. Pl. ehetsz bármennyi zöldséget, ha nem eszel hozzá zsírt, és nem szívódnak fel a vitaminok. Lehet, hogy te jóllaktál, de a szervezeted éhezik. Ugyanez van, ha benyomsz egy tányér sült krumplit ketchuppal. Te jóllaksz, de semmi olyat nem ettél, amire a szervezetednek szüksége lett volna - éhezik.

Sokan tiltják a gyümölcsöket a gyüm.cukor miatt, de igazából a szervezetnek cukorra is szüksége van, és a legjobb, ha ezt a gyümölcsökből nyered. A gyümölcsnek ötvenszer több előnye van, mint hátránya.

2010. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az az igazság,hogy én 2 éve napi 3-4 tojást eszek naponta és a koleszterinem nem változik,a normál értékben volt mindig is.. mellesleg aki tanult biológiát,annak nem kell elmagyarázni,hogy miért nem lesz a koleszterined magad a tojástól,ebbe nem mennék bele.

Én eszek kevés rizst és krumplit is. Kenyeret csak reggel,tésztákat egyáltalán nem.Szerintem ez igy tartható. A krumpli még mindig természetesebb ch forrás mint mondjuk egy finomitott fehérlisztből,agyonőrölt gabonábol készült fehérkenyér.

2010. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sajnálom a fogyózókat! A lányomnak sosem engedtem, hogy napi szinten mérlegelje magát.

Véleményem:

1. El kellene fogadni a genetikát. Szét kell nézni a családba, kire hasonlítunk. Azt különösebben nem fogjuk tudni megváltoztatni, fogadjuk el magunkat ilyennek.

2. A genetikán túl azért ne tesznyüljünk el. Persze, hogy figyelni kell a sóra, cukorra, zsírra, stb.

3. Szerintem nem kéne kiiktatni bizonyos élelmiszerek. Mi azt úgy se tudjuk kiszámolni miből mennyire van szükségünk.

4. Együnk ! Mindenfélét, mértékkel. Fogyósoknak amúgy is ajánlott a napi 5-7-szeri étkezés. Keveset, de rendszeresen! A vacsi minimális legyen. Na és a folyadék is legyen meg !

5. Mozgás. Amikor azt mondom jógázgatok...megmosolyogják vén fejem. Pedig csak annyit és olyan gyakorlatot csinálok, ami jól esik a testemnek... de legyen mozgás.

Sok sikert.

2010. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

09:41 végre valaki valami értelmeset ír tojás ügyben, tanultam bioszt ;) és hetente van, hogy 20-30 tojást megeszünk ;)


10:23 majdnem egyetértek veled, kivéve, azt, hogy nem változtathatsz magadon, nyilván alkati kérdés, de attól, hogy genetikailag kódolt valakinél a HAJLAM a hízásra az csak egyet jelent, TÖBBET kell dolgozzon azon, hogy ne hízzon el

2010. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bocsi a 2. pontban írtam, hogy ne tesznyüljünk el, azért karban kell magunkat tartani.
2010. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!