Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki sóval főzi a krumplit...

Mindenki sóval főzi a krumplit a babájának?

Figyelt kérdés

Mindig belenézek a hozzátáplálós kérdésekbe, és szinte mindig azt olvasom, hogy a krumplit pici sóval főzitek.

Az én fiam lassan 7 hónapos, nagyon szereti a krumplit akármivel adom neki, de én soha nem tettem még bele sót.

Kellene?


2010. szept. 1. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem fűszereztem az ételeit úgy egy éves koráig. (sose szólt érte :)))Amikor elkezdte enne azt a kaját, amit mi, akkor ismerkedett meg a fűszerekkel.
2010. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Teljesen felesleges és nem is egészséges egyáltalán!

Ilyenkor még nem kell hogy mindennek ugyanolyan íze legyen, ismerje meg a természetes ízeket.

Nagyon jól csinálod!

2010. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt különben borzalmas ize van.

Persze van aki se sót se cukrot nem tesz semmibe de annak nincs értelme hogy egy éves korig semmi ilyet aztán meg elvárják hogy megegye azt amit a szülők esznek..


lehet szoktatni kezdettől. én is kis sóval főztem a burgonyát és babérlevéllel nem sokkal utánna bio leveskockával oldottam meg.

2010. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Én igen. Végülis só az ő szervezetüknek is kell. Nyilván nem annyit teszek bele, mint magunknak, csak egy picit.
2010. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
ízlések és pofonok. Én teszek bele pici sót, de mikor először kapott a mi húslevesünkből, sokkal jobban ízlett neki, mint a saját pici sós étele. A miénk ízesen, magyarosan szereti az ételeket, mindenbe teszek neki fűszernövényt, hogy íze legyen.
2010. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem raktam bele kb 1 éves koráig.
2010. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem kifejezetten megtiltotta a doktornénink 1 éves koráig a fűszereket,sót.így is megeszi,szereti
2010. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én onnantól kezdtem sózni, amikor húst is kaptak már. És mivel krumplit minden főzelékbe raktam szinte, így nyilván az is sós lett. :o)

Második lányom furcsán adta elő, 7,5 hónapos koráig csak anyatejet fogadott el, semmi mást, 9,5 hónaposan viszont csak darabosat evett és egyedül, így kb. 10 hónapos kora óta nem főzök neki külön, mindent a mienkből veszek ki neki, (mert azért mindent még nem kaphat), viszont így minden annyira fűszeres, ahogy a család szereti. Most egy éves múlt.

2010. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!