Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért HA tápszert ad mindenki...

Miért HA tápszert ad mindenki a babájának?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és itt azt mondták ne adjunk HA tápszert csak ha mi magunk alergiásak vagyunk, vagy ha a baba alergiás a sima tápszerre.

Otthon csak azt hallom hogy HA tápszert csak is. De miért? Mi a külömbség?

Habár a 2 hónaüpos babám nem alergiás a sima pre tápszerre így nem is fogunk váltani.

Ha a sima tápszer nem lenne jó akkor nem gyártanának.

Van aki sima tápszert ad a gyereknek? Otthon akkor nem is érdemes sima tápszert forgalmazniuk?


2010. dec. 5. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
itt tul ovatosak az orvosok...
2010. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én megkérdeztem a dokinkat, hogy miért HA-s tápszert írt fel a kisbabámnak, amikor senki sem allergiás a családban. Azt mondta, hogy azért, mert a HA-s tápszerben sokkal kisebb molekulára van bontva a tejfehérje, így a baba is könnyebben tudja megemészteni és így nem lesz hasfájós.
2010. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A sógornőm simát ad,mi ha-t használunk,de nálunk van lisztérzékeny.
2010. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mi sem vagyunk allergiások, mégis ezt írta fel a doki. Szerintem is az első válaszolónak lehet igaza (óvatosság), mindenesetre mi egyelőre nem váltunk.
2010. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom nem ilyet iszik, hanem simát. Szerintem meg nagyon sok esetben pénz beszél... illetve nem szerintem, ez tény. Ahova az orvos leszerződött.
2010. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem azt mondta a doki, hogy a HA-s tápszert egyszerűben le tudja bontani a kicsik szervezet, így ő minden olyan babának, aki születésétől kezdve tápszert kap, ilyet ír fel. Kisfiam 3 hónapos koráig itta, utána fokozatosan áttértünk a simára. Szerintem, ha eddig is sima tápszert ivott a babád, akkor felesleges is lenne HA-sra váltanotok.

2010. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sajnos 3 hetes korától tápszert eszik és első perctől Beba Pro 1 tápszert evett, nem HA-t. Fele annyiba sem kerül, de természetesen nem ez volt a szempont, csak én sem értettem, hogy miért kellene HA-s. Ha gondja lett volna tőle, akkor azt rögtön észre lehet venni, és utána még lehet váltani.
2010. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!