Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! Mi baj lehet?

Segítség! Mi baj lehet?

Figyelt kérdés
Falásrohamjaim vannak, nem érzem hol a határ, eszem-eszem és nem érzem magam jóllakotnak, csak rá 30 percre kábé, de akkor úgy eltelitődöm, rosszul leszek, hogy másnapig semmi se megy le a torkomon... ez általába ebédkor jön rám. nem tudok ellene mit tenni! pedig kiegyensúlyozottan eszem! mit tegyek? létezik hogy a 3-4 hónappal ezelőtti anorexiás korszakom miatt tör rám? mert azóta már normálisan eszem mindennap!
2010. jún. 22. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
én is anorexiás voltam és utána átestem a másik végletbe,állandóan ettem-ettem és nem bírtam leállni a kajával.pszichológusnak köszönhetően már kiegyensúlyozottan eszek.
2010. jún. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ez a bulímia határát súrolja. sokszor a volt anorexiásokból bulímiás lesz, sajnos.

ha akaraterővel nem tudod uralni (porciózd ki az ételt és NE egyél többet, lassan egyél és várd ki, míg érzed a jóllakottságot), irány a doki

2010. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem akarom! ma megbirtam állni normál adaggal... valaki leírná, mennyi kalóriára lenne szükségem? napi 13 km-t tekerek (és/vagy 1 órát focizok haverokkal!) 17 éves vagyok és 183 cm.
2010. jún. 22. 15:34
 4/9 A kérdező kommentje:
nem értem... az normális hogy nem akarok hizni mert régen nagyon kövér voltam és csúfoltak, tehát normális félelem van bennem, de merek enni bűntudat nélkül. csak ugye ha bezabálok egybe 2-3 ezer kalóriát, akkor már sokkal rosszabbul ézem magam (testileg-lelkileg)
2010. jún. 22. 15:35
 5/9 A kérdező kommentje:
és érzem ha ez igy folytatódik akkor büntudatom lesz étkezés után és leakarom mozogni vagy máshogy kiadni magamhoz az meg bulimia és elakarom kerülni...
2010. jún. 22. 15:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz/pszichiáterhez. Én is így kezdtem, anorexiából bulimia és nagyon-nagyon megbántam, hogy nem kerestem azonnal segítséget. Iszonyatosan nehéz kigyógyulni belőle, és nem akarlak elkeseríteni, de ez valószínűleg csak súlyosabb lesz (több, gyakoribb, súlyosabb falásroham, aztán hánytatás/koplalás/hashajtózás/intenzív sportolás).
2010. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy azért van falásrohamom mert anorexia miatt nem szokta meg a szervezetem a kaját? mennyi kalóriára lenne szükségem? amúgy azért nem lehet falásrohamom, mert mikor hizókúráztam ugye akkor többet ettem most meg próbálok átállni normál adagra... ha sikerül nem múlik el?
2010. jún. 22. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért van falásrohamod, mert koplaltál, és a szervezeted átállt túlélő üzemmódba, és minden elérhető kaját meg akar kaparintani és elraktározni.
2010. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
még 4 hónappal ezelőtt koplaltam...
2010. jún. 22. 19:08

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!