Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért olyan alulértékelt a...

Miért olyan alulértékelt a mozgás/aktivitás a fogyásban?

Figyelt kérdés

Mindig azt láttam hogy kaja 99% vagy 90%, mert ha vki csak mekiben eszik naponta 3-szor pl vagy csak tortát stb akkor nem tud lefogyni mindegy hogy mozog.


De az olyan szélsőséges gondolkozás, a mozgás lehetővé teszi hogy nem kell tökéletes étkezés állandóan mert annyival több a kalória keret hogy belefér édesség vagy akár üditő is.


Még ha 0 mozgás akkor annyira figyelni kell annyira ki kell zárni mindent hogy fogyás esetén amint elérte a célt vissza zabálja mert annyira korlátozó és kevés amit megehet. Nagyon tökéletes kajázás kell és persze elfogadni hogy heti max 1 szer fér bele vmi kevésbé értékes kaja



ma 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Mert az emberek lusták.

Igaz, hogy nem kell mozgás a fogyáshoz, mivel szinte elhanyagolható az elégetett kalória edzés során. (egyszerűbb nem megenni +1 fánkot, mint 1 órát edzeni)


Sokan nem is tudják, hogy edzés és fogyókúra sokkal jobb végeredményt hoz együtt. Szép formás test csak az edzés árával érhető el.


Egyébként igazat adok neked, jobb érzés, hogy nem kell azért mindent grammra pontosan számolgatni.

ma 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Én nem számolgatok mindent ki kalóriára, nagyjából belövöm.


A mozgás azért kevésbé népszerű, mert sokkal több idő- és energiabefektetéssel jár. Fél-egy óra futással tudsz elégetni egy tábla csokit.

ma 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy kinek mi alulértékelt, azt tőle kérdezd meg. Számomra, és a legtöbb ember számára szerencsére evidens, hogy a fogyás a kalóriadeficiten, ezáltal az étrendi bevitelen múlik, úgyhogy mozgás nélkül is lehet fogyni, de mivel nincs egészséges élet mozgás nélkül, ezért a fizikai aktivitást alulértékelni hatalmas hiba.
ma 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az a baj hogy sokan nem értik hogy az anyagcserét is felgyorsítja amozgás.. Rövid távon tényleg csak alig éget el pár száz kalóriá. Hosszabb távon viszont növeli a kalóriaégetést passzívan is.
ma 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én világ életemben mozogtam. Gyakran átlagon felül. Rendszeresen jártam bringával, meg 50-100 km-es gyalogtúrákra, meg mindenféle edzésekre hetente többször. De ha a kajára nem figyelek, akkor egyből hízok. Persze nem vagyunk egyformák, de nálam határozottan a kaja a 90 %!!!
ma 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Mert aki mozog es zabál az nem fogy le

Aki nem mozog és nem zabál az lefogy

Aki mozog és nem zabál az nem fogy le

Aki nem mozog és zabál az sem fogy le

ma 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!