Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni a...

Hogyan tudnék lefogyni a nyáron. Mlyen sportot ajánotok 10. kg szeretnék lefogyni . Szeptemberig?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:

A kocogást csak kb 70 kg alatt ajánlom, afölött nem kellemes. Kezdd amennyivel tudod, és onnan emeld a távot és/vagy az időtartamot.


Eleinte mondjuk inkább indíts könnyebb sporttal, hogy megszokja a szervezeted, pl. biciklizés minden nap kb 1 órát, nem megerőltető tempóban.


Aztán a tenisz nagyon jó, úgy futkározol meg ugrálsz sokat, hogy észre sem veszed, és jól leizzaszt. Ebből heti 1-2 óra is elég, ha mellé még csinálsz valamit.


A focizgatás is szóba jöhet, nem kell profinak lenni, mert eleve az is poén, ha elgurul a labda és futni kell utána... XD Keress egy falat, és rugdald annak, vagy dekázz. Pl. heti 2-3 napon 1 óra.


Emellett minden nap valamilyen otthoni torna, mondjuk reggelente vagy esténként 15-20 perc (félfelülés, lábemelgetések, hajolgatások, ilyesmi).


Úszásról nem tudok nyilatkozni, nem szeretem.


A lényeg, hogy főleg eleinte minden nap mozogj legalább 1 órát. Utána, ha beindul a fogyás, elég hetente 4-5 napon, majd ahogy közeledsz a kívánt súlyhoz, 3-4 napon, azt viszont érdemes tartani is. Azért 1 óra, mert a zsírégetés nem indul be rögtön, mikor elkezdesz valamilyen mozgást, csak kb fél óra után. Aztán úgy vettem észre, hogy ahogy megszokja a szervezet a mozgást, úgy csökken a zsírégetés indulásához szükséges idő, akár 15 percre is. Sok sikert! :)

2010. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
90kg szeretnék lenni szeptemberre
2010. jún. 15. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Hm. Attól is függ, milyen magassághoz, sőt a nemed is számít.
2010. jún. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
lány vagyok olyan 170-175magas lehetek
2010. jún. 15. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Úszás?
2010. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
(Futás tényleg nem kellemes ekkora súllyal, én 70 környékén vagyok, de nem tudok futni így sem, mondjuk 65-el sem tudtam...)
2010. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Az úszással az a baj, hogy sokkal éhesebb leszel tőle.

Kirándulás, bicajozás, lájtos kocogás.

De legfőképpen diéta. Mozgással nem tudsz annyi kalória minuszt csinálni.

A diéta alapvetően azt kell, hogy jelentse, hogy kevesebbet eszel, mint amennyi kalóriát elégetsz. Ez lehet, hogy úgy működik nálad jobban, hogy a kedvenc kajáidat eszed, de kevesebbet,

de lehet, hogy úgy könnyebb neked, hogy diétás kajákat eszel, abból viszont rendes (tányérnyi) adagokat. Ezt te tudod jobban, hogy melyiket tudod tartani. (Én pl. inkább a kedvenc kajáimat eszem, de kevesebbet. De nekem könnyű, mert nem vagyok édesszájú.)

2010. jún. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

te most 173körül vagy és 100 kiló,szóval iszonyatosan elhízott.

Én 172/74 voltam májusban most 172/68 vagyok -6kg 1.4 hónap alatt,úgy hogy 3szor eszem nem eszem édességet,ennyi.és sok zöldséget eszem meg gyümölcsöt és 2-3liter vizet iszom meg.nem is mozgok mert tanulok ennyi:)sok sikert:)

2010. jún. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem fogyaszt a mozgás! Az gyorsítja fel az anyagcserét. Én 166/80 kilóról indultam januárban, most 63 vagyok, -17 kiló kb fél év alatt. Ezt csak mozgással vagy csak táplálkozással nem lehet elérni, de mivel most a mozgásról kérdezett...


A kirándulás is jó ötlet. Még amire érdemes figyelni, hogy ingyenesen végezhető sportok jobbak, mert nem függnek attól, hogy most van-e több ezred pályabérlésre.


Ha van 1 biciklid meg 1 labdád, plusz egy kényelmes cipőd, azzal már lehet kezdeni valamit. :)

üdv:első

2010. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!