Nem lesznek striáim?
Anorexiából gyógyulok, 5-10 kilót szeretnék hízni. Edzek kb heti 4-5x, így nem leszek striás? Szeretném elkerülni, mert azt hallottam hogy nagyon nehéz vagy egyáltalán nem lehet eltüntetni...
15/L
Szia! :)
Ha szépen fokozatosan hízod vissza a kilókat, akkor a bőröd le fogja tudni követni a változást. Fiatal vagy még, ilyenkor a legrugalmasabb az ember bőre. :)
Annyit esetleg érdemes lehet csinálni, hogy fürdés után valami olajos krémmel, testápolóval bekened magad. Nekem sajnos anno kijöttek a striáim, én nem tudatosan híztam, nagyon hirtelen nőttek meg a melleim, és bár eltűnni nem tűntek el teljesen a csíkok, de a krémezés hatására nagyon sokat halványodtak, így mára már egyáltalán nem zavarnak :)
Sok sikert a gyógyuláshoz <3 19/L
Ha anorexiából gyógyulsz, a stria legkisebb gondod. Mellesleg minden lánynak van, akit ismerek, és ha gyorsan nősz, akkor is lehet. Nincs benne semmi rossz. Sőt, azt bizonyítja, hogy a bőröd egészséges,mert képes változni. Nekem van, és SZERETEM ŐKET, mert azt bizonyítják, hogy jobb irányba fordítottam az életemet. <3 Büszke vagyok rájuk, az én tigriscsíkjaimra, és hozzám tartoznak, és ha rájuk nézek, eszembe jut, hogy mennyire jó érzés már nem haldokolni.
AZONNAL HAGYD ABBA A SPORTOLÁST! Az extrém éhséget okkal tapasztalod, és azt jelenti, hogy nincs elég energia! Kövesd az éhséged, 4000+ kalória, és minél több szénhidrát. Ne félj a feldolgozott ételektől sem, mert ezek a legkönnyebben emészthető, leggyorsabb energiaforrások, és a szervezetednek, leépült anyagcserédnek pontosan erre van szüksége a kezdeti időszakban!! Semmi sem rosszabb,mint az energiadeficit,és a vitaminok és ásványi anyagok sem érnek sokat, ha NEM ESZEL ELEGET. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel. PIHENÉSRE VAN SZÜKSÉGED!
2500-3300 kalória, ha sportolsz, édeskevés. Mióta küzdesz evészavarral? Ha évekig megvontad magadtól a tápanyagokat, rengeteg fizikai sérülést hoztál létre a testedben, és még ha nem is tapasztalod a következményeit, előbb utóbb számolnod kell velük. Ha nem hagyod abba a sportolást, még több problémát halmozol fel. Pihenned kell, feküdnöd és enned 3 óránként. Nem fogsz meghízni, erről biztosíthatlak, de az első hetekben úgy érzed majd magad, mint akin átment egy úthenger (emlékszem, hogy milyen szar volt, de okkal tapasztaltam!), és 3-5 kg víz/edema feljöhet. Sajnálom, hogy te is ezzel a problémával kell, hogy megküzdj az életedben. Nem úgy tapasztalod az életedet, ahogy kívülről mások látják, és a kényszeres cselekedetek és az evészavar, a számok, a szokásaid lekorlátoznak olyan módon,hogy nem is ismered fel őket.
Meg lehet gyógyulni, és meg tudsz gyógyulni! Akarnod kell.
El kell hinned, hogy elég rosszak az életkörülményeid! Ha ezt tovább folytatod, a szervezeted teljesen feleszi a belső szöveteket, mint egyfajta kannibalizmussal felzabál mindent, ami valaha te voltál, s lehetnél. Fájni fog minden csontod és ízületed, mielőtt elérnéd a 20 éves kort. Vérszegény leszel és nem lehetnek gyermekeid, mert nem fog a szervezeted működni. Az agyad leépül, és még a gondolataid sem lesznek relevánsak, s eltörpülnek a migrénjeid és kínzó fejfájásod mellett. Ne tedd ezt a testeddel, ennél sokkal többet érdemelsz!
Képes vagy segítséget kérni, de ezt csak te tudod elhatározni! MERJ AZONNAL segítséget kérni, nem vagy egy unikornis, aki csodálatos módon csak lefogy és semmi következménnyel nem kell számolnia!
Az anorexia nem a testsúlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik. Minden nappal, amikor nem küzdesz ellene, egy fokkal közelebb vagy a halálhoz. Ezt tartsd észben.
3000 kalória a minimum, amire szükséged lesz. Ennyire van szüksége ahhoz, hogy a tested helyrehozza, amit tönkretettél!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!