Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hallotátok, hogy alig számít...

Hallotátok, hogy alig számít a testmozgás a fogyásban?

Figyelt kérdés

elolvastam most egy cikket, ami érdekes volt és az volt a lényeg, hogy a mozgás nagyon kis szerepet játszik a testsúlyban. tehát, ha valaki fogyni akar, akkor nem ez a lényegi. viszont fontos a mozgás egészségügyi szempontokból.

a magyarázat főleg az, hogy a napi energia felhasználás nagy része az a test működtetésére megy el fizikai mozgástól függetlenül.

valamint, hogy ha mozgunk azt általában kompenzáljuk is, több pihenéssel, több evéssel.

valamint, úgy tűnik van egy plafon abban amennyi kalóriát ellehet használni mozgással. mert egy ponton túl nem fogy több, mert csökken a test normál fenntartására költött.

szóval ha valaki visszavágja az evést, vagy valaki visszavágja az evést és hozzá mozog, csak kis különbség lesz a testsúly csökkenésükben. ami fontos az a kaja annak mennyisége és minősége. mert a kaja kell, hogy jó egészséges legyen a test.

jah és ami fontos, hogy az, hogy mozgással kompenzáljuk az étkezésből bevitt többletet olyan idea, ami főleg a kajacégektől jön.

szóval azt mondogatni magatokat, hogy nem mozgok eleget ezért nem fogyok, vagy azt mondogatni, hogy még nem kezdem a fogyókúrát, mert nincs időm sportra téves.

[link]



2017. jan. 21. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez az "elmélet" annak ellenére, hogy divat lett, nem igaz.
2017. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja, ha te mondod és a 60 tanulmány, amit feldolgozott nem számít... :D
2017. jan. 21. 11:03
 3/14 anonim ***** válasza:

Brit tudósok? Na jo, viccet félre téve, nem kell ehhez agysebésznek lenni, és soha senki nem állította, hogy maga a mozgás, a sport az, ami fogyaszt. Sokkal inkabb az, amilyen élettani folyamatokat elindít a szervezetben. Ezt érzed is, tanulmány ide vagy oda. Az ember nem tespedesre lett kitalálva, ez van. És mivel az emberek döntő többsége ülő vagy rendkívül mozgásszegény életmódot él, ezért nagyon is sokat számít, hogy egy héten párszor egy jó órát rászán a testmozgásra, amivel pörget az anyagcserén, pörget a vérkeringésen, javítja az állóképességét, kimozgatja az ízületeit. Fogyni normális étrenddel lehet. Ha valaki tolja magába a nasikat, akkor mozoghat akármennyit, nem sok változást fog elérni. De ha megfelelően étkezik, fogyni fog. Mozgás nelkul is, persze. Ellenben a mozgás a fent említett okokból rendkívül jótékony hatással van az ember szervezetére, igenis kijelenthető, hogy segít a fogyásban, vagy sokkal inkább a formalodasban.

Kitűnő példa vagyok én, aki jelentős túlsúllyal kezdtem az utam a helyes életmód felé, de mozgás nelkul olyan kevés lenne az a kalóriamennyiség, amit bevihetnék, ha fogyni akarok (lévén otthon "ülő" anyuka), hogy szimplán éhen doglenék, vagy fogytam volna havi jo esetben fél kilót. A sporttal emelkedett a bevihető mennyiség, és igen, többet ettem, mint mozgás nelkul, de nem szemetet, hanem zöldséget, húst. És gyönyörűen fogytam/fogyok. És nem fogyok ki a bőrömből sem, mert a mozgás ebben is rengeteget segít. Lehet tehát sport nélkül fogyni, de sokkal lassabban és sokkal nehezebben. Ezt én mondom, aki nem tudós, csak egy dagadt (már nem annyira jeee) anyuka. A fogyókúrát (életmódváltás!) el lehet kezdeni mozgás nélkül is, különösen, ha nagy túlysúlyról van szó, de egy idő utan mozgás nelkul baromira nehéz lesz. Nem lehet általánosságokat kijelenteni, mert emberekről van szó, különböző mértékű túlsúly, különböző szokások, más-más életmódok. Ami az egyiknek bejön, a másiknak nem.

2017. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy az ember fogyjon, tobb kalóriát kell elégetnie mint amennyit megeszik. Egy átlagos nonek kellene kb 1700 kalória. Viszont egy átlagos magyar napi menuje a kovetkezobol áll: cukros gabonapehely tejjel, majd porkolt nokedlivel és sok esetben még plusz kenyérrel. Majd nassolásként egy zacskó chips vagy csoki és vacsorára meg pizza. Így szépen ossze is jott az 5000 kalória. Egy órás biciklizéssel el lehet égetni kb 500 kalóriát. Tehát alapjáraton és sporttal 2300 kalóriát égetett el az illeto, viszont 5000-et bevitt. Tehát hiába a sport, az illeto hízni fog. Viszont ha az illeto (ugyan ugy 1700 kalória szukséglettel) idáig 2000 kalóriát vitt be, és eddig nem mozgott semmit o tényleg fogyni fog, ha leteker 500 kalóriát minden nap.
2017. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy valamit leírnak, még nem lesz igaz.

Én is írhatom, hogy ma 2034. május 2-a van, és ezt mások is alátámasztották. De nem. :)

2017. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Lejön abból, amit írtok, hogy nem olvastátok el. Majd lehet írok még belőle részletesen, mert tudom jó hosszú és angol. Nagyon reálisnak tűnik az érvelése. Pl írja, hogy vizsgáltak törzset, aki sokkal több fizikai mozgást végez és azt tapasztalták, hogy nem számottevően magasabb az elégetett kalória nekik naponta, hiába mozognak többet.


És szó sincs róla, hogy ne lenne rohadt fontos a sport. Csak nem erős a kapcsolata a testsúllyal. (és itt nem verseny sportolókról beszélünk azért, hanem arról, amit a normál élethez hozzátehet a mozgás súly szempontból)

2017. jan. 21. 12:09
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Sok vàlaszoló nincs kèpben. Pròbáljàtok csak ki hogy sza*ul esztek, mellette megy az edzès. Eredmèny nagyon halvàny lesz, ha lesz egyàltalàn. Ha viszont az ètkezès rendben van, mellette megy az edzès, azonnal làthatò lesz a különbsèg.
2017. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom az, hogy nálam lényegében csak a mozgás számít. Nem voltam igazán elhízott, csak zsíros, aztán elkezdtem tornázni, amitől kilókban fogytam, majd izom miatt visszaszedtem valamennyit (62-ről 55, majd 58kg), testzsírom kb. 20-24%-ra csökkent a kb. 30-40%-ről. Étkezésen nem változtattam, sőt többet is eszem.


Mozgás javítja az anyagcserét, ami minden (nem koplalóstól is) fogyástól lassul. Izomzat pedig növeli az alap energiaigényt is.

2017. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy azt mondják a mozgás nem számít sokat, ilyenkor télen a 75 kilómhoz 2500 kcal felett ha eszem, már hízom. Nyáron napi 3-4 órát tekerek, 4000 kcal alatti napjaim nincsenek, mégis lemegy olyankor a súlyom 70 alá. Aki azt mondja, hogy nem számít sokat a sport, tekerjen le 500km-t hetente és rájön. Ja, hogy az ilyen emberek, akik ezt állítják életükbe nem tekertek összesen annyit?
2017. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ez emberfüggő is.. azt javaslom próbáld ki és rájössz kérdező.. tudom nem akarsz mozogni és így keresed a könnyebb utat alátámasztva is akár de bizony az emberek többségének szüksége van a sportra is fogyáshoz..
2017. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!