Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Karácsonyi csalónap (? )

Karácsonyi csalónap (? )

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy csalónappal nem lehet hízni érdemlegesen, de a kérdésem hogy nagyon elrontottam a mai napomat, azaz egy csalónapon sem szabadna ennyit? Ez volt a 3. csalónapom 1 év alatt. Ettem kb 10-12 szelet csokissütit, 2 szelet mákos bejglit, 1 db pogácsát, 5 db szaloncukrot, ezenfelül a karácsonyi ebédet, de azzal nem volt probléma ott még betartottam mindent, tehát a makróim is jók voltak..de aztán kihozták a sütis tálakat. Holnaptól folytatom a rendes diétámat. 21/L

2016. dec. 24. 19:02
 1/7 anonim válasza:
100%
szia, nemhiszem, hogy sokat számítana egy napos dőzsi, max többet mozogsz picit a két ünnep közt. boldog karit és új évet!
2016. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a te diétád és a te csalónapod. Nekem semmi problémám nincs azzal, ha 2,5-szer többet eszem néha, mint máskor (egyesek sokkal nagyobb szorzókat is összehoznak. lehet, hogy néha én is, de ilyenkor nem számolok, minek). Az jobban zavar, ha elszállok a szénhidráttal, de az se nagyon. Nem is mindenki hízik attól, hogy sokkal többet eszik akár sok napig. Szóval nem hinném, hogy lenne erre szabály, de évi 3 sütizés, emiatt nem kell aggódni.
2016. dec. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy naptól szerintem nem lesz semmi gond. Sőt, legalább most letudtad a nagy kajálásokat, és ugólag nem fog nasizásra csábítani a gondolat, hogy bezzeg karácsonykor nem ettél semmit. Én tegnap kegyetlenül telezabáltam magam amúgy, szóval üdv a klubban. Napközben csak pár szelet bejglit ettem, meg egy kis párolt zöldséget tofuval.

Este vacsi előtt még el is mentem futni egy órára, hogy "helyet csináljak" az esti kalóriáknak.

Aztán jött a vacsi, a halászléig meg a sült halig (köretnek krumplisaláta meg nyers saláta vegyesen) nem is volt gond. Viszont nem sokkal utána olyan zabálhatnékom lett, hogy benyomtam vagy 5-6 szelet bejglit, meg vagy 6 db mézeskalácsot egy nagy pohár mandulatejjel. Bár a többiek összességében többet ettek, én rettenetesen rosszul lettem,mert a szervezetem az elmúlt hónapokban nem ehhez volt hozzászokva.

Szóval mindenkit óva intek a hirtelen nagy zabálásoktól, vagy legalább toljatok mellé emésztést segítő porokat vagy valamit.

Még most is érzem a bajt, reggel tutira edzéssel kezdek, ha addigra kvázi rendbejövök.

Annyi előnye van a dolognak, hogy hetekig nem fogok tudni édességre nézni.

2016. dec. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Chill,csak mar maniakus vagy es eltulzod :) lehet hirtelen eszleled a hasadon mert ilyenkor az ember kepes bekepzelni...de erdemileg nem valtoztat sot...ennyi ido alatt mar tuti beallt az anyagcsered..a kovetkezo idoszakban picit nehezebb lesz tartani mert kivanod majd a magasabb energiaszintet..de ha beinditotta az anyagcsered ezer ev dieta utan talan hatasosabb is
2016. dec. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) Kellemes Ünnepeket!
2016. dec. 25. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, amit karácsony és szilveszter között eszel, hanem amit szilveszter és karácsony között. ;)
2016. dec. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 3. jót írt, szigorúbb diétából hirtelen durván kiugrani az elég rosszul eshet. Főleg, ha valaki kerüli a cukrot, akár a szénhidrátot is csökkenti, majd hirtelen megeszik egy csomó cukros édességet... Nem kevés embernek okozott már görcsöket és hasonló problémákat ez, másoknak csak hasfájást, de elég az... A túlzott mennyiség is kellemetlen tud lenni s azt is el tudom képzelni, hogy a sütik nem kis zsírtartalma is betesz egy zsírszegényen diétázónak... Úgyhogy vigyázni. Inkább egyen az ember 1-1 szelet bejglit napokig, mint hogy betoljon egy rudat, amihez nincs szokva (bár én kizárólag egyszerre tudok sok sütit enni, főleg bejglit, de nem is lesz tőle nagy bajom, mert a korábbi napokban is száénhidrátosabban eszem, nem hirtelen sokkolom a szervezetemet).
2016. dec. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!