Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le 16 évesen?

Hogyan fogyjak le 16 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok!16 éves lány vagyok!169 cm és 72 kg!Szeretnék fogyni minimum 12 kg-ot!De nem tudom hogyan... :( Kérlek aki tud segítsen: egy elkeseredett lány
2008. okt. 6. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is ne keseredj el, mert fiatal korban még eléggé könnyen alakítható a test, tehár kitartó sportolással nagyon jó eredményket érhetsz el. Én a helyedben választanék valami olyan spotrot amit szívesen csinálsz, és nem szigorú diétával, hanem rendszeres mozgással próbálnék fogyni. Nem mondom, hogy ne diétázz, figylj oda, hogy mit eszel, de ne sanyargasd magad, fejlsődő szervezet vagy, és minden tápanyagra szükságed van. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, sovány husit, teljes kiőrlésű péksüteményt, és vigyázza fehér kenyérrel, édességgel. ne, vagy csak nagyon kis mértékben fogyaszd. sportolj rendszeresen, az a legfontosabb
2008. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
A legfontosabb az akaraterő,tudom ajánlani rubint rékát vannak jó dvd-i amit otthon is tudsz csinálni,mert ugye a mozgás nagyon fontos ,sőt étkezési tanácsokat is ad a mozgás mellé. Légy kitartó meglátod meglessz az eredménye.Sok sikert!Én már tul vagyok rajt.
2008. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2008. okt. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mozogni tényleg nagyon fontos, én azért nem hirdetem ezt annyira, mert én sem tartozom az aktívan sportolók táborába (sajnos)....

Én is kb. ennyi súlyból fogytam le 10 kg-t, mindössze annyit tettem, hogy nem ettem (most sem eszek) fehér kenyeret, csokit, semmilyen édességet. De ha valami családi ünnep van, akkor alkalmi jelleggel rendesen eszek, tehát koplalni nem kell. 6 után viszont már a gyümölcsöt sem nagyon javaslom, vagy max. az almát.

2008. okt. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Body-s válaszoló!

A 16 éves lánynak nem erre van szüksége. jobb lenne ha kicsit oda figyelhetnél kinek milyen tanácsot adsz és ne mindig ugyanazt hajtogatnád.

A többiekre hallgass és ne keseredj el!

2008. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De például mit sportoljak??? Vagy ha tudtok olyan sportegyesületet, vagy vmi!!!
2008. okt. 7. 12:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Napi 30 perc séta, futás a Szigeten? Úszás?

Ezt igazából neked kell tudni mi tetszik.

2008. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Kedves AntiBodys felhasználó, ha elolvastad volna a cikket, tisztában lennél azzal hogy a metabolizmusról (nézd meg a szótárban) és mozgástípusokról ad egy felületes leírást.
2008. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 17 évesen voltam hasonló helyzetben, de közel egy év alatt 27 kilót fogytam...úgyhogy nem lehetetlen a dolog :) Csakhát könnyű fogyókúra nincs - ha lenne, nem lenne ennyi dagadt mindenfelé -. Nekem elmondom mi vált be.

- megittam napi 2 és fél liter folyadékot (egyrészt mert ha itallal vagy tele, nem bírsz enni, másrészt meg gyakran összekeverjük az éhségérzetet a szomjúsággal, meg amúgy is meg kellene inni ennyit. Az elején szerintem töltsd ki műanyag palackba, úgy be tudod osztani a napravalót.)

- minden falatot legalább 20× megrágtam (eddig talán ha 7-8×... mire befejeztem egy kajálást, a kedvem is elment az evéstől)

- kiszedtem a tányéromra egy adag kaját, amivel szerintem jóllaktam volna, és 2-3 kanállal visszatettem belőle

- kenyeret, krumplit, rizst, tésztát kicsit visszafogtam

- reggelire megettem egy szelet csokit (hogy legyen erőm a napra :) minél magasabb a kakaótartalma, annál jobb)

- egy füzetbe felírtam az aznapi kaját. Ami napközben nem tűnik soknak, az, ha átgondolod és leírod, lehet, hogy egy kisebb afrikai falunak is elég lehetne (pl. nálam...)

- és mozgás. Napi legalább egy óra aktív mozgás. Én a kezdetekben úszni jártam, 3-4 naponta, mert az nem terhelte meg az izületeimet (az úszósapka miatt amúgy sem ismert fel senki, így nem is kellett szégyenkeznem a hurkáim miatt) Majd biciglivel az uszodába, majd futva az uszodába, majd minden este futottam (az uszodás napok között). Majd tornázgattam (én a netről szedtem le feladatokat) - Rubint Rékát nem ajánlom... nem akarok rosszat írni róla, de szerintem egy NORMÁLIS nőnek nem így kellene kinéznie. Számomra nem ő volt a követendő példa. Aztán ahogy egyre jobban bírod, úgy egyre jobb dolgokat tudsz már - sikeresen - kipróbálni. Mondjuk squasholni, teniszezni...

- én egy külön füzetbe mindig megterveztem, hogy másnap mit fogok sportolni. Este, békésen a TV előtt valahogy mindig tettrekészebb voltam, mint másnap az edzés előtt. De mivel elhatároztam, ezért meg is kellett csinálni.

Hát, ennyit tudtam. Nem mondom, hogy ez a legjobb módszer, de NÁLAM ez vált be. (úgyhogy nem kellenek fújjoló válaszolók ;) )

2008. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az előző válasz tökéletes.:)
2008. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!