Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a különbség a kardio és az...

Mi a különbség a kardio és az aerob edzés között? Melyik mire jó? Hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 19:34
 1/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de szerintem nincs különbség és arra jó, hogy akkor indul be igazán a zsírégetés, ill. a fogyás.

Kisebb pulzusszám alatt csak az izom dolgozik, az szív-érrendszer és az egész anyagcsere nem nagyon.

A cardio a szívre utal, az aerob az intenzív oxigénfelvételre, de ezek kb. akkor indulnak be, amikor már nagyon izzadsz, vagy 150-160 pulzus/perc felett. De mondom nem vagyok profi.

2010. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok profi,de utána olvastam több helyen, hisz én is kevertem a szezont a fazonnal:) Az aerob zsírégetésre (120-130 pulzusnál), a kardió pedig állóképesség növelésére(150-160) való.
2010. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég nagy különbség van.

Maga a mozgásforma ugyanaz (futás, bringa, lépcsőző, ellipszis...). A különbség ennek intenzitásában van.


Kardió: ez egy tempósabb mozgásforma, magas pulzusszámmal. Tehát a futás, a bringa gyors tekerése magas fokozaton stb. Ennek a lényege az állóképesség növelése és a szívrendszer, vérkeringés erősítése. A szervezet főként szénhidrátot éget. Időtartam: min. 30 perc


Aerob: ez alacsony pulzusszámon végzett monoton mozgás. Tehát monoton séta/bringa stb alacsony fokozaton. Akkor jó, ha megnő az oxigénigény, izzadás indul, de még nem liheg az ember (az kardió). Ennek célja a zsírégetés. A monoton nem megerőltető mozgás során a szervezet kb 20-25 perc után szénhidrát égetésről átáll zsírégetésre. Ezért kell inkább gyors tempóban sétálni ha fogyni akarsz, nem futni. Időtartam: min. 50 perc

2010. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. ápr. 25. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!