14-15 ora utan nem eves? Termeszetesen addig se ennek sokat. Vki fogyott mar igy?
Ez egy k..a nagy hülyeség. Mégis szerinted miért lenne hatékonyabb, mint egy rendes diéta?
Persze ha nem eszik rendesen az ember, attól mindig fogy, de ha az éhségtől kialvatlan, akkor megette a fene a karcsúságát.
Á, nem feltétlenül hülyeség. Az időszakos böjtnek komoly létjogosultsága van, nem véletlenül népszerű és sokan fogynak is vele. Persze, egyrészt nem való mindenkinek akármelyik időszakos böjt (én pl. igen morcos lennék éjfélkor éhesen a fenti stílusban. próbálkoztam már s nekem muszáj 6-7 körül vacsorázni), másrészt pedig kalóriadeficitben fogy az ember, az, hogy mikor eszi az ételét s hány darabban, nem sokat számít.
Ha ez a ritmus elősegíti a kalóriadeficitet és a jóllakottságot, akkor jó ötlet tud lenni fogyáskor.
De ha a delikvens este kaparja a falat, félóránként dobnia kell önuralomra és tönkremegy az éjszakája, akkor inkább más módszert találjon.
S persze célszerű eleget enni. Aki nem tud 2-3-ig eleget enni, annak se való, mert épp elég lefekvésig nem megéhezni, de ugyanez koplalás mellett, az nem sokaknak jön össze. Plusz koplalni más okokból sem célszerű.
2. Az időszakos böjtnek pont az a lényege hogy reggel és délelőtt ne egyél
3. Miért ajánlasz cukrot neki?
Miért pont gyümölcsöt? Nem vagyok a gyóümölcs ellen, de azért bekavarhat a fogyásba. Mostanában néha elgondolkodom, hogyan fér be egy kicsi kalóriakeretbe még gyümölcs is a normál, szükséges étel mellé. Illetve akinek sovány fehérjeforrása van és úgyis eszik szénhidrátot, az lecseréli a gabonát gyümölcsre, de azért nem mindenki akarja elhagyni a gabonát és tuti van, akit a gabona laktat, a gyümölcs nem. Vagy azok kevés gyümölcsöt esznek? De még egy kiló gyümölcs is szinte csak kóstolás, ha az barack... Jó, lehet, hogy másnak nem.
Értem, hogy megoldható, de gondolom, nem én vagyok az egyetlen, akinek gyümölccsel neccesebb. Sokakat nem laktat a gyümölcsök többsége. Engem sem, de szezon van, inkább keményebben küzdök :)
Dehogyis, az időszakos böjt lényege az időszakos evés. A tipikus az, hogy délelőtt nem eszik az ember, de aki nagy reggelit igényel, az nyilván a délutánt vagy annak egy részét hagyja ki. Nincs előírás, hogy mikor legyen az evési ablak s a méretéről is csak annyi, hogy max. 8 órás legyen. Már a napi szinten ismétlődő időszakos böjtnél, a hosszabb szünetesek nem az én világom s keveset tudok róluk, plusz a napok törvényszerűen nem egyformák, hisz van, amelyik napon nem esznek.
Akik a délelőttöt hagyják ki, azok sem egyformák, ki 12 s este 8 között eszik (ez talán a leggyakoribb), ki pl. este 9-10 között, én pedig lehetőleg 2-3 és 6-7 között, s ez nálam fix, rosszul esik eltérni tőle.
Ez teljesen mindegy, attól még az is időszakos böjt, ha csak reggel eszik az ember. Nem mindenki tudja kihagyni a reggelit.
Igen, reggel gyenge az inzulinérzékenység (nemcsak reggel, persze, szóval ez nem egyetlen kitüntetett időpont), ezért nem célszerű nagyon megdobni az inzulinszintet. De van, aki azt teszi és remekül érzi magát úgy. S van, aki óriásit reggelizik és szinte semennyire nem dobja meg. Nemcsak gyors s egyéb ch-t s nagy inzulinválaszú fehérjéket lehet enni reggel.
Egy délelőtti evő, akinek azért nem egy étkezése van, akár közel nulla inzulinválaszú nagy reggelit is tarthat, ebben senki nem akadályozza meg (maximum a saját szervezete).
Egy dolog, hogy elvileg mi az optimális s hogy az adott ember hogyan érzi magát jól.
8 óránál hosszabb evési ablakról viszont sosem hallottam időszakos böjtnél, ezért írtam a 16 órát. Az lehet, hogy 13 is elég, de akkor nem jön ki a 24 óra, s a napi szinten ismétlődő időszakos böjtökről regéltem, mivel az áll hozzám legközelebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!