Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Új lakás, új munka, sok...

Új lakás, új munka, sok stressz= hízás-hogy fogyhatnék vissza?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eléggé bonyolult a helyzetem, nagyjából 1 éve elköltöztem otthonról, a páromhoz.

Faluról be városba, kertesből panelba. Otthon azért mozogtam, unokatesókkal játszottam minden nap, kutyát sétáltattam, 7 km-t gyalogoltam naponta munkahely-otthon távolság közt, kerékpároztam, aktív életet éltem.


Most új a munkám, stresszes, kiegyensúlyozott étkezésekről álmodni sem merek. Inni van időm, hogy ne kómázzak be az éhségtől, ez többnyire kóla. Amiből van, hogy lemegy egy 1,75 l-es egy nap. ( nem álszentkedek, van, hogy több)

5kor kelek, 5re érek haza, kicsi 40 nm-es panelunkba. helyem nincs mozogni.

Főzni egy fárasztó munkanap után nem sok kedvem van. De összességében nem az evéssel van bajom.

Sokat nem eszek, mégis több, kint 15 kilót híztam!

- ami nem meglepő az elmúlt időbeli kb. nulla testmozgással -


Az alakom nem a régi, az erőnlétem sem, az önbizalmam sem. Erre a kedvem, szexuális étvágyam stb ráment.


Életmódváltásra lenne szükségem, de nem tudom, hol kezdhetném, ráadásul a párom, mint környezet sem túl támogató perpill; ő is hasonló cipőben van, mint én, csak őt nem zavarja a rengeteg plusz kiló.


Pár tanácsnak, biztató szónak örülnék :)


2016. máj. 1. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolkozz előre. En naponta 5-ször eszem, de en sem 5-ször főzök. Este 5-ig dolgozom, utàna 7-ig edzek heti 3-szor, 8-9 òra körül pedig elkèszìtem a következő napi kajàmat es bedobozolom. Maximum fel òra es kesz is.
2016. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sehogy.

rendes étrended sincs,akkor hogyan tartanál be egy diétát?

a fokozatok kb így vannak,amin át szoktak menni az emberek.

1.rendszeres evés.

2.rendszeres evés egészséges összetevőkből.

3.rendszeres evés egészséges összetevőkből kalóriára kiszámolva.

4.időre evés egészséges összetevőkből,kalóriára kiszámolva,kalóriadeficitbe rakva.


namost te az egész napos cukorivás szintű hozzáállással még az 1es ponttól is fényévekre vagy,nemhogy a 4est csinálni.

amire számíthatsz így az az inzulin rezisztencia,pár év múlva 2es diabétesz párosítva metabolikus szindrómával,vagyis a teherbeesésed esélye természetes úton is gyakorlatilag nulla lesz.

remélem ezek a kilátások eléggé biztatóak voltak:)

2016. máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó úton jársz, ha egyszer Magad vágysz a változásra és segítséget kérsz. Akkor a legfontosabb dolog, az akarás már megvan.


- Van lift a panelben és esetleg a munkahelyen? Ha igen, messzire kerüld el.

- A kólát jutalomként engedélyezd Magadnak egy-egy nehezebb feladat elvégzése esetén. Kisebb üveggel vegyél.

- Vegyél egy kis súlyzót. Tévézés, hírnézegetés közben egyik kézben súlyzó.

- Vegyél felfújható ülőpárnát (basszus, szépen tudom költeni a pénzedet, ugye?? Az a lényeg, hogy inkább most erre, mint később gyógyszerre...) Max. 20 percet lehet rajta ülni egyhuzamban, az is kín, de instabilan tart, és ettől folyamatosan egyensúlyoznod kell. Erősíti a derekat, megelőzi a gerincbántalmakat.

- Lassan egyél. Pláne otthon, amikor van rá időd. Étkezés előtt negyed órával egyél egy-két falatot. Beindítja az emésztést, megágyaz a többinek.

- Ha tömegközlekedsz, notóriusan egy megállóval előbb szállj le, mint a munkahelyedhez legközelebb eső megálló. Vagy később. Hazafelé ugyanígy. Budapesten az átlagos távolság két megálló között gyalog 4 perc. Tapasztalatból mondom. 4 perc nem oszt, nem szoroz, 8 se. Ennyi biztosan belefér.

- Szard le a munkahelyi helyzetet. Nincs olyan munkahely, ami eleget fizet ahhoz, hogy az embertől megtagadják az étkezés jogát és roncsot csináljanak belőle. Ha új vagy, és úgy gondolod, hogy ezért így kell hajtanod, ehhez fognak hozzászokni, és később sem hagynak nyugtot.

2016. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!