Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Sokak szerint szénhidrátdúsan kell étkezni ,valaki a zsirbevitelét növeli fogyásra esküszve. A szénhidrát vagy a zsir hizlal? Mi az igazság?

2016. ápr. 28. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
A kalóriatöblet hízlal. A "felesleges" szénhidrátokat a szervezeted akár hőként is leadhatja, így ha pl 500kcal-lal többet eszel, mint amennyit elégetsz, akkor is csak 350 kalória töbleted lesz a nap végére. (hideg zuhany például garantálja ezt). Zsírból mindez szerintem nem történne meg, én ezért esküszöm a vegán étrend mellett, 18 év után is.
2016. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet szénhidrátos diétát csinálni és lehet ketogén diétát (0 ch,sok zsír) Kinek mi a megfelelő. Én próbáltam mindkettőt. Nekem a ketogén diéta jobban működik.
2016. ápr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A ketogén diéta NEM nulla szénhidrátos diéta. Nincs is nulla szénhidrátos tartható étrend. A zerocarb elég alacsony, de az sem nulla. Szinte mindenben van szénhidrát.


A kalóriatöbblet hizlal. Emberfüggő, hogy mely étrenddel tud könnyebben fogyni s az is, hogy melyikkel érzi jól magát. Nekem a ketogén diéta passzol, de a növényi étrend is nagyon szimpatikus rövid távon, csak még kezdő vagyok, ráadásul a kenyérsütéses napokra időzítettem a próbálkozásaimat és most szénhidrátmérgezést kaptam. Őszintén csodálom a ketogénező vegánokat, én csak szénhidrátszegény vegán napokat akarok, igen megfelelő tápanyagbevitellel, de az se egyszerű.


A zsírra ketogénben is vigyázni kell (bár van, akinek automatikusan jó értéket vesz fel), hisz ha túl sok, ugrott a deficit. Ha túl kevés, akkor koplal az ember.


Nagy általánosságban a zsír jobban laktat, mint a szénhidrát (a fehérje még jobban), de ez erősen emberfüggő. Van, aki szénhidrátdúsan tud csak fogyni, van, aki kizárólag erősen szénhidrátszegényen, legalábbis szabad akaratból (mert ha bezárják és koplaltatják, mindenki lefogy, maximum a fényevő guruk nem, de az ő létezésük nem hozzászólásom témája).

A zsírnak nincs inzulinválasza, a szénhidrátnak van, általában nem is kicsi, főleg a gyors dobja meg az inzulint (s persze a fehérjének is van, az is változó). Ez is a zsír felé billenti a mérleg nyelvét, de az emberek egyedi kis dolgai úgyis borítanak mindent.


Úgyhogy ki kell tapasztalni, milyen étrenddel tudunk lehetőleg élvezetesen és jóllakottan, egészségesen kalóriadeficitben fogyni.

Csak attól, hogy az ember pl. ketogénezik, még nem kezd el fogyni. S különbözőek vagyunk. Aki olyanokat hangoztat, hogy a szénhidrát lecsökkentése, az időszakos böjt, napi néhány óra mozgás vagy bármi más tuti fogyaszt, az hazudik vagy téveszmékben hisz. Csak kalóriadeficitben lehet fogyni.


A szénhidrát, a zsír, sőt a fehérje is le tud rakódni zsírként.

2016. ápr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell szőrszálhasógatónak lenni! A "0 ch" nyilván csak "virtuális". Itt csak arra utalok, hogy a ketogén diétában, nem eszik/iszik az ember olyat amik szénhidrátdúsak. Persze még a zöldségekben is van minimális ch,de ésszerű mennyiségben fogyasztva nem okoz gondot és beáll a ketózis.
2016. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szőrszálhasogatok, csak pontosítok, nekem a nulla nullát jelent, a szénhidrát szénhidrátot. S tele van a Net "szénhidrátmentes" dolgokkal, amik nem azok s ez valamiért zavar. Ég és föld van egy normál ketogén diéta és a 0 ch közt, úgyhogy ezt fontosnak tartottam megjegyezni.

Akkor sokkal szőrszálhasogatóbb vagyok (bár nekem ez is pontosítás plusz érdekesség), ha azt írom, hogy az sem igaz, hogy ketogénben ne lehetne szénhidrátbombákat enni. Sokan esznek. A ketogén diéta egyik szimpatikus vonása, hogy bármit ehetsz, csak férj be a makróidba, bár némelyik elemnél kissé rezeg a léc s nem ajánlott a dolog :D De ha benne maradsz a ketózisban, lelked rajta.

Van, aki babot eszik (bár ezt nem értem), van, aki kenyeret (ilyen hártyányit), én az elszálltabb napjaimon pl. nagy adag mazsolás répatortát és szintén nem csöpp rizses magkenyeret vagy hogy mondjam (igazából sós rizskókra emlékeztet), de ezek viszonylag szénhidrátszegények, csak van bennük szénhidrátdús elem is :) Banán is gyakran van, de az nem sok ch-t jelent. Az OK, de az előbbieket már nem érzem jólfésült ketogénnek. Viszont nekem az nem fontos, hogy jólfésült legyen, sokszor a ketót is hanyagolom egy kicsit. Van azért, ami nagyon megéri, hogy néhány órára kiessünk a ketózisból, nem lesz attól bajom. Így is élvezem az általában ketózis előnyeit, fogynom pedig ketózisban is extrém nehéz. Az étrendem pedig sokkal korlátozottabb, mint a simán ketózóké, néha kell egy kis lazítás, bármilyen remek életmód is ez.

2016. ápr. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért írok még valamit. A szénhidrátszegény zöldségekben van kevés ch, s még ezekkel is nagyon könnyű elszállni, ha szereti őket az ember, ráadásul mennyiségben. Pl. a karfiol, paradicsom, káposzta nagyon veszélyes, ketogénben nagyon figyelnem kell a mennyiségükre.

Répát alig eszem, mert az nagyon cukros elem ketogénben. Belefér, de inkább csak sormintának. A répatorta mellé már nem fér be zöldségétel, vagy csak nagyon óvatosan (ha be akarom tartani a határozottan nagyvonalú keretemet).


S azért vannak sokkal szénhidrátosabb zöldségek is.


Most már lelépek, bocs.

2016. ápr. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy van ez, hogy sokkal összetettebb a kérdés. Ahogy az előttem szólók írták, a kalóriatöbblet hizlal, vagyis amikor többet viszel be, mint amennyit felhasználsz. Ebből a bevitel az egyszerűbb ügy, de még ott is sok az egymásra hatás (pl. a gyorsan bomló szénhidráttól éhes leszel és még több ételt kívánsz). A felhasználás meg nagyon nehezen mérhető, csak becsülni tudjuk, és bár valamennyi elképzelésünk van arról, hogy hogyan befolyásolható, nem ismerünk minden tényezőt, sőt a dolog egyénfüggő is lehet. Ezért van annyi diétaelmélet (amik közül sok teljes kamu, de nem mind).
2016. ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tökmindegy.


Mozogni kell.


Két éve szeptemberben 113 kiló voltam 178 centihez. Most 93 kg vagyok.


Eszek mindent, tésztát, kenyeret, sört, húst, zöldséget, gyümölcsöt, üdítőt, nem hagytam el semmit. Talán csak annyi a különbség, hogy nem 3-4 szendvics egy vacsora, hanem 1-2. Nem 3 tál lábszárpöri két sörrel és nokedlivel, csak kb. másfél adag.


Akkor hova lett 20 kiló? Heti két cselgáncsedzés, és 2x 5-6 km futás. Az eredmény meg? Az a 93 kiló is egészen máshogy néz ki rajtam, több izom, összehasonlíthatatlan állóképesség, 5 km-t 5 perces 1000 méterekkel futom (a korábbi 7 helyett). 40 évesen 2700 métert futok 12 perc alatt. Nem világbajnok idők, de ez már kívülről nézve is futásnak és nem pedig a belem húzásának néz ki.


Szóval sok mozgás, és szabadon szeretheted a hasad!

2016. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már pár éve megtalálták a géneket, amik növelik a szénhidrát vagy a zsír miatti hízékonyságot. A genetika és az egyéni életmód dönti el, kinél melyik diéta alkalmasabb a célok eléréséhez.
2016. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!