Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha hashajtót szedek, és...

Ha hashajtót szedek, és egyfolytában ürül a belem, attól le lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Komolyan gondolom.

2016. márc. 11. 08:25
 1/6 anonim válasza:

Persze. Aztán arra ébredsz 30 évesen mint a húgom, hogy hashajtó tea nélkül szarnisem tud, tönkretette a bélrendszerét. Ha neked ez kell...

Jobban jársz a sporttal.

2016. márc. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mintha èheznèl caak mèg a bèlrendszered is sz.rrámegy. Megsúgom nem olyan vicces soványan se az a 30-40 ènyi szenvedès rossz emèsztèssel ami utána jön.
2016. márc. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Látom megy az anatómia...

A hashajtók úgy működnek, hogy nem engedik a vizet felszívödni a vastagbélből, és felgyorsítják a bélmozgást, tehát könnyebben és gyorsabban ürül ki a bélsár. De a vastagbélben a tápanyagok már nem szívódnak fel, az már csak a szükségtelen salak. A tápanyagok addigra már régen felszívódtak a vékonybélben, tehát bem lesz olyan, mintha kevesebbet ettél volna.

Evidens, hogy valamivel kevesebb lesz a tömeged, mivel nem pang a beledben 1,5 kg bélsár. De ez nem tényleges fogyás, a testzsír százalékod nem lesz alacsonyabb.

2016. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is volt mikor szedtem hashajtót. De mikor abba hagytam még rosszabb volt a helyzet, szorulásom lett. Én azt javaslom ez nem megoldás, sportolj inkább.
2016. márc. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyvalamit tessek tudomasul venni. Az elhizas sem ket het alatt tortent, hanem hosszu evek alatt, a lefogyast se lehet par het alatt letudni.


Drakoi dietakkal persze el lehet erni jelentos fogyasokat, van amivel eleg hatekonyan (lasd pl Atkins dietak, 13napalatt8kilo es tarsai), csak ha utana visszaallsz a regi etrendre, akkor ugyanugy visszahizol idovel.


Oda kell figyelni arra, hogy mit eszel es mit mozogsz. Kevesebbet, egeszsegesebben enni, es tobbet mozogni, ennyi a titok, de ezt nem egy-ket hetig kell csinalni, hanem egy eleten at.

2016. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Viszont lehet az eredmény nyomelem- és vitaminhiány, illetve kiszáradás. Semmiképpen nem egészséges, károsíthatja a bélflórádat, hosszabb távon az egész emésztőrendszeredet.

A hashajtózás olyasmi, mint a bulimia, csak te a másik oldalról próbálod megoldani a problémát. A probléma pedig az, hogy nincs akaraterőd, hogy ellenállj az egészségtelen, hizlaló ételeknek, amitől viszont bűntudatod lesz evés után. Talán még nem késő, hogy változtass a hozzáállásodon, kezdj el egy egészségesebb étrendet (én a paleolitot ajánlom), mellette szedj probiotikumot, és 1-2 hét után meg fog szűnni a beteges vágyad az édességek után, sőt ha vannak felesleges kilóid, gyorsan le fognak menni. Emellett sportolhatnál is, mert a rendszeres mozgás csökkenti a depressziót és feltölti az embert energiával, boldogsághormonnal.

Ha tévedtem a fenti feltételezéseimben veled kapcsolatban, akkor bocsi.

2016. márc. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!