Lehetséges úgy hízni, hogy csak szemmel látható jele van és mérleg nem mutat többet?
Az lehet, amit az első ír.
Ha nem sportolsz, leépülnek az izmok. Ha emellett ugyanannyi zsírt felszedsz, akkor a súly stagnál, de a körfogatok nőnek, mivel a zsír könnyebb, mint az izom.
Centiben nem szoktad mérni magad? A kettő együtt többet mutatna.
40kg az nem kevés!
Kérdés, mennyiről indultál.
250 kg-s embernek 40kg nem fog meglátszani.
Amikor én 135 voltam, elkezdtem edzeni, az első hónapban maradt a súlyom, de az elején 30kg-vel nyomtam fekve, a hónap végén 85-tel. Az eredmény látszott, mert elkezdett valami lemenni és az izmok is kezdtek nőni. Aztán jött a súly csökkenés a következő 2 hónapban 110-en álltam meg és 15x fel tudtam magam húzni a rúdon.
Ha nincs megfelelő fehérje bevitel, az izmok sorvadnak és akkor bizony lehet hízni súlygyarapodás nélkül is.
Nagyjából ez szemlélteti:
Az izomtömeg akkor is tud csökkenni, ha megvan a fehérje, de nincs meg a fenntartásukhoz szükséges terhelés, anélkül elég egyszerű lenne, csak fel kéne szedni az izmot, majd megmaradna életünk végéig, csak enni kéne...
A glikogén raktárak mindössze növelik s sok plusz anyaggal (főleg víz) az izmok méretét, de nem muszáj rámenni a szénhidrátra, csak mert az ember izmot akar építeni. Valamicske igen hasznos ilyenkor, de ha a fehérje és a kalória megvan, akkor a szénhidrátbevitel lehet alacsony, akkor is épül az izom, mert nem szénhidrát kell hozzá, csak fehérje, kalóriatöbblet, edzés.
#8: Persze, normál ember, ha sosem edz, megtartja a nem edzéssel elért izomzatát. De ha valaki sportol, majd abbahagyja, mint a kérdező, annak a sport által fenntartott izomtömege várhatóan lemegy (persze lehet, hogy ez jelentéktelen, főleg, hogy kalóriadeficitben volt s nem építhetett valami sok izmot).
A szénhidrát hasznos lehet, azt én is írtam, de ugyebár nem esszenciális tápanyag. S nem minden állóképességi sportoló, testépítő...etc. eszik sok szénhidrátot. Aki nagyon sok kalóriát használ el pár órán belül, annak jól is jöhet, ha nem szénhidrátra alapoz, mert akkor nem kell a maraton vagy hegyi bicajozás közben is folyton ennie. A szénhidrátraktáraink elég picik, a zsírraktáraink jóval bőségesebbek. Persze nem mindenkinek megfelelő ez az út, de akinek igen, annak hasznos és kényelmes tud lenni. Persze akkor olyan életmódot kell élni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!