Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok ki, hogy ne...

Ti hogy bírjátok ki, hogy ne egyetek szemét kaját?

Figyelt kérdés
Én nagyon nehezen mondok ellent az édességeknek, krumplinak. Ötletek, hogy bírjam ki?
2015. dec. 20. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne legyen otthon szemet kaja.
2015. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen úgy, hogy például a krumplit nem tartom szemét kajának. És az édességet sem feltétlenül.
2015. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a baj a krumplival? :O Ha egészségesen készíted el akkor miért ne lehetne enni? Mindent otthon készíts el magadnak, sütiket, kekszeket és egészséges anyagokból. Így ehetsz bármit :)
2015. dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Foglald el magad egyél inkább gyümölcsöt amiben van sok vitamin . A krumpli az meg zöldség szóval..
2015. dec. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért adnék szemetet a testemnek...? Bár én azért elég kevés dolgok nevezek szemétnek, sok ételt inkább csak rossznak, egészségtelennek tartok (attól még kultúra, finom, s alkalmanként megérheti a legtöbb embernek, ahogy a városba is bemegyek néha, mert van előnye, pedig ott rossz a levegő), esetleg számomra előnytelennek.

A krumpli és az édesség e legutóbbi csoportba tartozik (illetve az édesség szélesebb körű, az simán lehet egészségtelen ipari hulladék is).

A krumpli nagy kedvencem volt, de 4 év alatt egész elszoktam tőle, most már nem is látom poénosnak, bár egyedi íze van, az tény. Az első években eszembe se jutott enni, egyszerűen nem vonzott, túl erősek voltak a saját szabályaim :) Illetve zöldséglevesben előfordult néha pár deka, de annyi belefért. Nem látom rossznak a krumplit, csak kísérleteztem más életmóddal :)


Az édesség érdekes kérdés, 20 kilót úgy fogytam, hogy az ételeim nem kis része édesség volt, sokszor pl. az ebédem lényegét jelentette. Teljesen jó ételek voltak, de azért nem akarok napi szinten édességezni, nem egészséges számomra lelkileg s az utolsó kilóknál sokszor akadályoz is. Nos, elhatározás és étrend kérdése, illetve még el kell kapni a megszokás miatti beszivárgást s a lelkes kísérletezést :) De ma akkor is részben sütit ebédeltem és mézest és habcsókkísérletet vacsoráztam, karácsonyra viszek a rokonlátogatásra sütit és próbálkozni kell. Egész kialakult a recept, bár bizonyos fontos szempontok (pl. friss cukorbetegség) figyelembe vétele befolyásolja az eredményt.

Nincs ezzel semmi baj, ha alkalomszerű.

2015. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy hogy egészséges édességeket csinálok a krumplihoz meg nem teszek olajat
2015. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5. voltam. No igen, étrend kérdése, ki hogyan áll hozzá a krumplievéshez, ha mégis rákerül a sor... Nálam nem igazán fér bele, de ha mégis készítek pl. krumplifasírtot (főleg a páromnak, hogy legyen valami változatosság a nem kis bográcsban héjában főtt krumplitömeg megevésében), akkor, ha én is meg akarom kóstolni, akkor biztosítom, hogy azért zsír több legyen benne, mint szénhidrát. A krumpli összetétele miatt ez enyhe kihívás, de simán meg tudom oldani s mindketten elégedettek vagyunk az eredménnyel, amennyiben nem eszem az eredményből túl sokat. Mindketten zsírosan eszünk, ha fogyni akarunk, ha nem, csak ő még szénhidrátosan is, míg én nagyon nem.
2015. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!