Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha továbbra is eszek mindent...

Ha továbbra is eszek mindent csak mértékkel fogyhatok? (életmódváltás)

Figyelt kérdés

Eddig sokat ettünk s párommal, viszont eldöntöttünk, hogy szeretnénk életmódot váltani, úgy, hogy egész életünkbe tudjuk tartani.

Mindenfélét eszünk, ma pl. krumplistésztát, de nem laktunk be vele rosszullétig, a kalóriát számoljuk egyébként én 1200-ra vagyok beállítva ami teljesen elég.

Nemigazán vagyok éhes, max késő este.

Továbbá próbáljuk kerülni a mcdonaldsot és társait.

Több gyümölcs, több zöldség, de mellette van kenyér is, csak kevesebb.


Korábban egész jó alakom volt, de mióta összejöttünk meghíztunk mindketten, van rajtam vagy 20 kiló...

Szerintetek ha visszaállunk erre a normál étkezésre plussz mellett elkezdünk végre mozogni, le fognak menni a kilók?


2015. aug. 19. 13:23
 1/8 A kérdező kommentje:

Eddig nem akkor ettem h éhes voltam, hanem ha megkívántam valamit, vagy olyan kedvem volt.

Épp erről is szeretnék leszokni...

2015. aug. 19. 13:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Már sorry, de ebben semmi életmódváltás nincs, így tartós eredményre ne számítsatok!
2015. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Miért nincs?


Nagyjából fele annyit eszünk, mint eddig, próbáljuk a minőségibből összerakni, de előfordul, hogy nem pl. fehér kenyeret eszünk.

Este igyekszek kevesebbet enni, inkább gyümölcsöt.


Továbbá 1200 kalóriánál nem eszek többet.


Ha szerinted az nem életmódváltás, hogy fele annyit eszek, nem zabálom tele magam, továbbá elkezdek sportolni, akkor kérlek légy okos és írd meg mi számít annak...

2015. aug. 19. 13:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, hogy nem a krumplis tészta, meg ez a hülye felezgetős módszer, az biztos...


Az igazi életmódváltás egészséges ételek melletti teljes tápanyagbevitelről, és mozgásról szól.


Bár perpill stagnálok, de ez az én kérdésem, ebben benne van, én hogy csinálom. Persze még ebben is lehet hibát találni... De az életmódváltás többnyire gyökeres változást jelent, nem csupán mennyiségcsökkentést, és kevés javítást próbálkozásokkal. Egy életmódváltás ennél jóval több.


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__71..

2015. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, mint a semmi, bár akire 20 kg felmegy, az nagyon hízékony alkat lehet. Az életmódváltás mindenkinek mást jelent, lehet, hogy van akinek ez is az. Nincs rá konkrét, elfogadott definíció.
2015. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4 év alatt jött fel ennyi kg, közben volt fogamzásgátló, gondoltam az miatt, de abbahagytam és semmi változás nem történt.


És egyébként nagyon kitartó és ügyes vagy, de jelenlegi körülmények között sem anyagilag sem házilag nem tudnám megoldani azt az étrendet amit te csinálsz.

Persze de.

Esetleg pár hónapig.

De egész biztos, hogy egy életen át nem tudnék lemondani a krumplistésztáról.

Szeretnék boldog és egészséges lenni, így megpróbálok a mindent lehet csak mértékkel szerint élni, mert úgy gondolom, hogy ez valóban tartható egy életen át.

A kalóriaszámlálás pedig segít abban, hogy valóban nem lépjem túl a mennyiséget.


Azért köszönöm a hasznos tanácsot, de korábban csináltam ezeket diétába amit te írsz, lement sok kiló, aztán vissza is jött, mert sajna lehetetlen egy életen át tartani.

Igykszek ünnepkor 3 szelet torta helyett 1-et enni,

nem rosszullétig aprósüteményt enni, hanem mondjuk 1-et 2-őt és kész.


No mindegy, majd meglátjuk egy félév után mire volt ez elég.

Neked sok sikert!


A kérdésem továbbra is az a hozzáértőkhöz, hogy ez a módszer működhet-e.

Mert kíváncsi vagyok.

Nyilván elfogadok hasznos tanácsokat, de tisztában vagyok a korlátaimmal és lehetőségeimmel, tehát a te tanácsod/életmódod sajnos nekem egész biztos nem jönne be.

2015. aug. 19. 17:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet cél egy olyan életmód, mint az első válaszadóé, de nem mindenki tudja ezt egyik napról a másikra-változással elérni, mert sokaknak az tarthatatlan, és egy kudarc élménye lehet, hogy többet is visszalök annál, amennyire az 1-2-3 hónap egészséges életmód előrevitt.

Szerintem jó, hogy változtattok, Kérdező, és abszolút működhet így is a dolog. Engem inkább az lepett meg, hogy 20 kiló fölösleggel 1200 kalóriára állítottad be magad. Ez nagyon kevés, pláne, hogyha lemegy 10 kiló, még kevesebb lesz. Mennyi fogyással számoltál/hét?

2015. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Elárulom neked, hogy nagyon jó úton jársz. Egyél azt amire úgyérzed szükséged van. A tested nagyon is jól tudja mikor van szüksége inkább zölségre, inkább édességre vagy bármi másra. Csak hallgatnod kell érzékeidre. Ami fontos: Nem az számít mit eszel, hanem hogy hogyan eszed. Kalóriát sem kell számolnod, csupán annyit, hogy Akkor egyél, amikor éhes vagy. Az ételt szép lassan nyugodtan rágd meg úgy hogy figyelmedet csakis az étel ízére összpontosítod. Fontos, hogy evési sebességedet csökkents a negyedére. Harmadik, amit már említettem, azt egyél amire a testednek éppen szükséged van, ne azt amiről te úgygondolod szükége lehetne. Az utolsó pedig, akkor hagyd abba az evést, amikor már úgyérzed kellemesen tele vagy. Segítségül adok egy Táblázatot, ez szerint kell eljárnod és figyelned a tested jelzésére.

1.Rettentő éhes vagyok.

2.Nagyon éhes vagyok.

3.Éhes vagyok.

4.Kicsit már éhes vagyok.

5.Semleges

6.Kellemesen Tele vagyok.

7.Tele vagyok.

8.Nagyon tele vagyok.

9.Pukkadásig Tele vagyok.

10.Hánynom kell.

Általában mindig akkor kell enned, amikor úgyérzed a 3as vagy 4es szinten vagy és akkor kell abbahagynod amikor a 6os 7es szintre érsz. Ezenkívül sokszor képzeld el magad az ideális testedben. Lefekvés előtt játszadozz el a gondolattal az érzéseddel. Vesd be mind az 5 érzékszervedet. Tapints meg magad, érezd hogy könnyű vagy, hogy azt hallod másoktól milyen gyönyörű a tested és látod is magad tükörből esetleg kívülről.. és képzelgess olyanokat hogy éppen csinálsz valamit amit nap mint nap szoktál az új testedben. Nagyon fontos. Nagyjából ennyi. Heti 1kg-ramtól szabadulsz meg és mivel ráállsz erre az evési programra akkor már soha többé nem fogsz visszahízni. Nagyon fontos 2 hétig ne mérd a súlyod. Nincs veszteni valód, szóval HAJRÁ.

2015. aug. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!