Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni. Hogy...

Le szeretnék fogyni. Hogy álljak neki? Nem nagyon vagyok tisztában a lehetőségeimmel. Min és hogy változtassak?

Figyelt kérdés

Nos, 175 cm vagyok és legalább 80 kg. Le szeretnék adni legalább 10 kg-ot, a legideálisabb az lenne, ha úgy május közepe környékére össze is jönne a dolog. A legnagyobb problémám az, hogy mostanában össze-vissza eszem, sosem egy időpontban, hanem akkor, amikor ráérek, és azt, ami épp a kezem ügyébe akad, mert elég sokat vagyok iskolában. Sokat ülök, gyakorlatilag reggeltől estig. Sajnos elég sok időt és energiát elvesz a tanulás, gyakorlatilag nem marad már időm testmozgásra, mint régen, és a műtött térdem maiatt eléggé oda kell figyelnem hogy mozgok. Szóval a teljes életmódváltás miatt feljöttek a kilók, amiktől szeretnék megszabadulni. :)

A legfontosabb kérdésem az lenne, hogy így, hogy gyakorlatilag "ülő munkát" végzek, ezzel a magassággal, testsúllyal mennyi kalóriát kéne bevinnem napi szinten, hogy eredményes legyen a diétám? És mennyi lenne az a minimális testmozgás, ami már némileg hatásos lehet? Esetleg a PSMF diéta hasznos lehet számomra?

Köszönöm a segítséget! :)

21/L


2010. márc. 3. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasonlóképp vagyok, a neten azt olvastam, hogy 1300-1500 kalóriát kell fogyasztani. Megpróbáltam, számomra sajnos tarthatatlan: szédülök, ha nem eszem eleget. De nálad lehet, hogy beválik.
2010. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ma 21:14-es: ha az 1300-1500 kalóriától szédülsz, akkor valamiért nem jó étrendet állitottál össze. Ez egyáltálán nem kevés, de nem mindegy, hogy miböl áll, tésztából, zöldségfélékböl, húsból.

A lényeg az, hogy ne legyél éhes, és nem tilts ki semmit az étrendedböl. Az alapja a sok zöldségféle meg gyümölcs kell, hogy legyen, kevesebb - lehetöleg nem túl zsiros - hús, kevés szénhidrátféle, naponta legalább 2 liter viz vagy édesitetlen - nem fekete - tea (az édesitöszerek sem jók, mert étvágygerjesztöként müködnek).

2010. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21.45-tel teljesen egyetértek... még annyit, hogy ha 2-3 óránként kell enni, és akkor az anyagcsere is gyorsul és éhes sem lesz az ember...
2010. márc. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én 2 éve fogytam le kb 15 kg-t. Az étkezésen alig változtattam, viszont szobabicikliztem napi min. 1 órát. úgy as 3. napon kicsit megutáltam, de miután túl voltam a mélyponton, már hiányzott, ha valami miatt nem volt rá időm. Aztán rájöttem, hogy tekerés közben mennyi mindent lehet csinálni. azóta a bicajon tanulok, olvasok, tévézek, sőt volt, hogy tényleg alig volt időm és közben vasaltam(jobb oldalamon vasalódeszka, bal oldalon asztalra pakoltam.) szóval semmi nem lehetetlen és a nincs időm tényleg csak egy kifogás! ráadásul a mozgás mellé jó adag plussz energia az ajándék, így kevesebb alvás is elég, így máris több időd marad! hidd el, ha akarod, meg tudod oldani! szurkolok neked, hogy sikerüljön. jah és nasizni lehet ám sárgarépát, almát, uborkát, narancsot. egy kis vanilia illat vagy gyümölcsös tea pedig 100%ig kielégíti az édesség iránti vágyat! fejben dől el minden, akard!!! sok sikert!!
2010. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!