Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet 15 kg...

Mennyi idő alatt lehet 15 kg lefogyni?

Figyelt kérdés

Mennyi időbe telik,és naponta hogy ajánljátok az étkezést?

Aki átesett már egy ilyenen akkor nyugodtan írjon :)

Előre is köszi a válaszokat ;)


2015. júl. 1. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Van, akinek 2 hónap, van, akinek 2 év... Egy reális, jó fogyási ütem a kettő között van :)


Az étrend, az időzítés, az evések száma igen változatos lehet, nem mindenkinek ugyanaz a megfelelő.

Én még csak kb. 20 kilót fogytam a kb. 25-ből, így én az első 15-ről tudok csak beszámolni, ami azért sokaknál más, mint az utolsókat is tartalmazó 15.

Az első 15 kb. 13 hónap lehetett, ebből az elsőben (ami paleo volt) semmit nem fogytam. Utána lecsökkentettem a szénhidrátot és úgy már ment. Ezzel az ütemmel nagyon elégedett voltam, mivel élvezetes volt, sokat ettem, sokat lengtem ki, keveset mozogtam (ez persze nem jó), életmódot váltottam, nem rohantam éppenséggel sehova. Aztán durván belassult a dolog, de ez már más kérdés. Van, akinek sokkal könnyebben megy a dolog, természetesen.

2015. júl. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Rebe17 válasza:
Szia! Pontos időt nem lehet mondani, mert mindenki szervezete másként reagál. Többféle fogyókúrák van és az egyik rosszabb mint a másik. Viszont van egy jó tisztító módszer ami alatt akár 5 kg-ot is fogyhatsz egy hét alatt, de tovább ne csináld mert tönkre megy a szervezeted, ez kimondottan a salakanyagok kiürítésére és a szervezett felfrissülésére "alkalmas". Sokan elitélik mert csak dinnyét eszel 7 napon keresztül és hogy sok cukrot tartalmaz. Ez részben igaz, de ha azt nézzük eleve 90%a víz a maradék cukor és rengeteg vitamin, de ettől a cukortól nem hízol mert a szervezetednek szüksége van rá és ne félj attól, hogy elraktározza mert felbontja, a vizet meg kipisiled ( már bocsánat) a vitaminokra meg szüksége van a szervezetedre, és a lényeg csak annyi, hogy annyi dinnyét eszel amennyi beléd fér. És legfőbb kép segít a szervezetednek megtisztulni és méregteleníteni. De ha esetleg nem bírod, ki hogy dinnyét egyél akkor napon egyszer belehet iktatni valami apróságot, nem valami édességre gondolok, hanem mondjuk üresen elmajszolsz pár szelet párizsit, hogy becsapd a szervezeted, meg még se legyen az, hogy a dinnye "mérgezést" kapj. Ezt követően két variáció van, ami bevált. Van a költségesebb és van a normál, te döntesz. A költséges, az a teljes életmódváltás, magyarán az egészséges táplálkozás. Ez egy gyorsabb folyamat a fogyáshoz vezető úthoz, de nehezebb is, nagyon sok mindenre kell figyelni és persze itt sem hagyható el az edzés. Ami lehet otthoni, kondi, szabadtéri, te döntesz. Ha nem vagy a mozgás/sportok híve akkor elég heti 3 alkalom kb. úgy 1 óra, de a 30 perc kevés mert addig csak vizet feszítesz de 30 perc után bontja a szervezeted a zsírt. Ha szeretsz mozogni és hamar szeretnél fogyni akkor már ink. a heti 5-6 nap, de vigyázz kell lenni egy szabadnapnak. Ami a csaló nap. ez annyit tesz, hogy 6 napon keresztül diétázol és edzel rendesen és a 7 nap pihi van, amikor megengethetsz magadnak a szokottnál több szénhidrátot. Ez nem azt jelenti hogy mindent megenni amit kívánunk, mert akkor semmit nem ér az a 6 nap kemény munka, hanem azt, hogy megengedhetünk magunknak egy szelet sütit, vagy akár pizzát ehetünk, a lényeg, hogy több szénhidrátot vigyél be mint a másik 6 napon. Viszont ha nem akarsz a teljes életmódodon változtatni, vagyis maradsz a normálnál az edzést itt is csinálnod kell, viszont normálisan ehetsz, persze itt se a legrosszabb ételeket mert itt sem lehet ám megengedni mindent a magas kalória tartalmú, zsírú kajcsikat is muszáj lesz elhagyni, A Trükkje egyszerű, kevesebbet szedj, mint amennyit szoktál. DE Mindenképp a Napi 5x-i!!!! étkezésnek meg kell lennie. Reggeli ebéd uzsonna. Reggel főként a gyümölcsöket tojást zabkását érdemes enni, mert ezek amik lassan bomlanak le, uzsonnára olajos magvakat (persze nem a készen kaphatóakat sózott fűszerezett magas zsírtartalmú féléket vedd meg hanem a Nyerset, Finomabb és egészségesebb szüksége van rá a Szervezetnek) Pl: Dio, Mandula (Nekem a kedvenc, mikulásra húsvéti nyuszira csoki helyett mindig ezt kérek :D ) Mogyoró..stb. Ebédre már lehet tartalmasabb, laktatóbb ételeket fogyasztani, húsokból is a soványabbakat mint pl. csirke. Lehet akár marhát v disznót is, de azoknál figyelj, hogy sovány húsú legyen és ne zsíros. Uzsira lehet azt enni mint ebédre csak kevesebb mennyiségben vagy esetleg ha épp edzettél akkor valami magas szénhidrát tartalmút egyél vagy igyál szerintem neked egy pohár tej is jót tesz (persze ha nem vagy laktózérzékeny, bár arra már van laktózmentes tej) a lényeg hogy ne gyengüljön el a szervezeted. A vacsi elhagyható,de ha nagyon megéheznél friss salátát öntettel ( elhagyható, a lényeg, hogy ne kész öntetett vegyél hanem a porokat és vízzel vagy joghurttal én utóbbival szoktam bekeverni és a friss salátára önteni és ha szeretnél rakni hozzá felvágottat vagy natúr csirkemellet rakhatsz ízlés szerint. Még ami fontos a kenyér, meg az olaj. Kenyérből teljeskiörlésű/Graham kenyér ami fontos. Egészségesebb (szerintem finomabb is) és ez nem az a fajta ami barna és tele van magvakkal nem ez normális kenyér annyi, hogy több benne a tápanyag és kicsit barnásabb a színe, de nem sokkal. Zsir/olaj helyett vagy oliva o, vagy pedig kókuszolaj én az utóbbit tudom ajánlani, drágább de nem hizlal annyira és egészségesebb hisz kókusz nem pedig növényi zsír. Ha Ezeket betartod átlagban havi akár 4-5 kg is lemehet. Bocsi a sok szövegért és sok sikert kívánok!:) Ha motivációra esetleg tanácsra lenne szükséged, ez egy kiváló oldal rá: [link] Szép Estét :)
2015. júl. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rebe17 válasza:
Bocsi kicsit elírtam, hogy az olajos magvakat Tízóraira, ne uzsira :D És a napi 5 étkezés: Reggeli, tízórai ebéd uzsi és vacsi :) Sorry még egyszer:)
2015. júl. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egészséges életmódváltással április eleje óta tartok 12 kg-nál. Sokkal kevesebb szénhidrátot eszek, figyelem az ételek glikémiás indexét, illetve a kcal bevitelt. Sok zöldség, kevés gyümölcs, sok hús és tojás. Semmi nasi, vagy cukros üdítő. Csak vizet meg zöld teát iszok. Nem eszek cukrozott, lisztes ételeket. Kenyér csak teljes kiőrlésű, tészta csak durum, rizs helyett bulgur. Nem eszek krumplit, majonéz is száműzve. Emellett elkezdtem biciklizni, heti 3-4 nap 15-25 km alkalmanként, havonta egyszer komolyabb táv.
2015. júl. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, én 36 kilót fogytam 9 hónap alatt, ebből az első 15 olyan 2 hónap volt. Nyilván ha neked összesen ennyi a túlsúlyod, akkor sokkal tovább fog tartani. Én napi 1-1.5 órát sportoltam és mellé 2500 kalóriáról indítottam a fogyásomat 105 kilósan, minden 5 kiló minusz után 100-al csökkentettem, így 80 kilósan pl már csak 2000 kalóriát ettem. A kalóriáim 50%-a fehérje volt 30% szénhidát és 20% zsír. Tehát 80 kilósan 2000 kalóriához kb 250gr fehérjét 150gr szénhidrátot és olyan 40-50 gramm zsírt ettem naponta. Szerintem 15 kilót illene 4 hónapon belül leadnod, lődd be magad heti 1kg fogyásra. Nézz utánna a szálkásító diétának, nekem bevált.
2015. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ;)

Csak bámulok hogy miattam színte egy egész oldalt írtátok :)

Köszi :D

2015. júl. 1. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:
4 hó alatt ez a legegészségesebb
2015. júl. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!