Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnek! Ha diéta...

Fogyni szeretnek! Ha diéta melle reggel iszom egy fehérje italt az előny vagy hátrány? Mennyi kalória van egy ilyenbe? Pl egy poharnyiba

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit nevezel fehérjeitalnak, miből van, mekkora egy pohár?


Ha rendesen beviszed a fehérjét ételből, akkor felesleges.

2015. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha fogyni szeretnél akkor kalóriamínuszban kell (l)enned.

És minél kevesebb szénhidrátot enni (ha hízékony vagy akkor testömegkilogram*2g ha alapjáraton szálkásabb alkat akkor 3g, tehát én 88kg-san ~200g szénhidrátot eszek egy nap, mert hízékony vagyok) viszont meg kell lennie egy minimum kcalnak (1200kcal alás soha senki) amit magadhozképest kiszámolsz mennyi, és azt a kalóriát meg kell enni, az adot menyiségű szénhidráttal, minimális zsírral és mivel csak a fehérje marad, javarészt fehérjéből fedezve. Amennyiben egy nap ezt nem tudod hozni abban az esteben célszerű reggel a fehérje, ha egyébként jó a fehérje beviteled, akkor nem oszt nem szoroz, ha szereted az ízét/van rá pénzed ihatod, de nem kell, nem hasznosabb mint pl egy rántotta, csak annyiban, hogy ha vízzel iszod akkor ezekben minimális a zsír mennyisége. Egy adag fehérje kb 100kcal ebben 20-22g fehérje és 1-3g ch van. (jó minőségű tejsavó izolátumról beszélve). Az adagolását az általában hozzáadott adagolópohárral mérjük, arra van egységesen kiszámolva mindíg, grammban is meg van adva.

2015. máj. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2: 200g mint minimális szénhidrát :D Oké, oké, zsírszegényen más a dolog, de furán néz ki nekem, hisz 200g azért elég sok szénhidrát.


Természetesen lehet sok szénhidráttal fogyni, rengegeten azt teszik, de van más út is. S vannak, akik túlzásba viszik a zsírkerülést, pedig a zsír (a szénhidráttal ellentétben) eszenciális makrotápanyag. Úgy tudom, naponta minimum 30-40 g kell belőle. Túlzásba nehéz vinni, ha a szénhidrát alacsonyan van tartva és azért vigyázunk, hogy ne együnk nagyon sokat (de emberfüggő, van, aki nem tud sok zsírt bevinni, ha éhezik se, bár annak nem biztos, hogy való a sok zsír).

2015. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
200g ch iszonyat mennyiség. Vannak akik bírják, de eléggé hozzájárul a sok ch az elhízás, cukorbetegség terjedéséhez.
2015. máj. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
200g ch mint maximum és így is 4 hét alatt -3kg, szerintem teljesen korrekt, heti 3 súlyzós edzés, heti 2 futás mellé egy 187cm, 88kg, 23 éves ffinek ~18% tzs-hez, nem igazán értem, hol van a probléma :)
2015. máj. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ektomorf vagyok, én ehetnék még 200g-nál is több ch-t, és kb. 10% körüli testzsírról beszélhetünk nálam, kb.


Csak baromi egészségtelen (de ma berizseztem :D ), visszavesz az edzés teljesítményemből, ugráltatja a vércukorszintet, inzulincsúcsot okoz, gyulladásfokozó (jól írom? a túl sok inzulin elválasztás is gyulladást okoz, ugye?) szép lassan rombolja a metabolikus egészséget. Nem jó.. van aki jobban bírja, de nem jó.


Meg minél több szénhidrátot eszik valaki, értelemszerűen annál kevesebb zsírt tud, ha értelmes felső kalória korlátot tartunk számon. Márpedig azért a zsír egy igen jó, megbízható tápanyag lenne.


Tiszteletben tartva persze a magasabb szénhidrát, alacsony zsírbevitel étrendek kedvelőit, én inkább ilyen 50-120g körüli ch pártján vagyok. Vagyis átlagban ami zöldségekkel bevihető, plusz esetleg néha némi rizs vagy valami kis.. kis valami. Ez lenne az egészséges szvsz.


Aztán persze tömegnövelésnél más a helyzet, de ott sem kellene 200-nál több gramm ch, inkább a többlet zsír ami megbízhatóbb szerintem.

2015. máj. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

200g szénhidrát sok, de azért nagyon egyszerű ennyit enni, még zsírdús étrend mellett is, ha egy kicsit megszalad a kalória vagy az embernek egyszerűen sok kell (vagy ha beesik valamely kedvenc töményebb gyümölcse. nem a banánra gondolok, az még szolid, ritkán kavar be). Nem mindenki tud zsírból és fehérjéből rengeteget bevinni. Még talán én sem, de nem vagyok annyira aktív, hogy ez gondot jelentsen.


Kinek hogy a jó, ezt milliószor írtam már itt a gyk-n. S nem mindegy, milyen szénhidrátból jön össze a 200g.

2015. máj. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6: Ezt most olvastam, kicsit sokáig írtam az előzőt.

Tudod, van, akinek nagyobb kalóriamennyiség kell.

200g ch kevés zsír mellett brutálisan kevés, sok zsírral pedig problémás lehet. Nem szokták jó kombónak tartani (bár nekem szimpatikusabb a zsírszegény verziónál), de pl. a párom nem igazán tud máshogyan enni, csak zsír- és szénhidrátdúsan. Nem bír napi 250g zsírt enni szénhidrát nélkül - de azt sem szeretném, ha napi 500g szénhidrátot enne, szerintem ő sem... Marad a középút. (Mindkét véglet szinte csupa édességet jelentene s nem lenne egészséges, a normál ételei mind zsír- és szénhidrátdúsak.)

S ez még nem sok kalória, ő egy max. 65 kilós karcsúság, aki nem akar a minimálisnál (ami simán az élettől feljön) több izmot, így sosem edz.

Van, akinek sokat kell ennie. Na ott lehetnek óriási számok.

2015. máj. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De ezek ritkaságok :)


Másik véglet is van, 90 kilós izmos embernek ketogénnel, sport mellett nem megy be 2000 kcal.. És amikor ezt olvastam, igazából nem hittem el én sem, de valószínűleg nem hazudott.

2015. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ezt kérdeztem.:D Elkezdtek okoskodni össze-vissza hogy igy kell enni meg ugy. Orvosok vagytok? Szimplán annyit kérdeztem lehet egy fogyókúra melle inni a fehérje italt, ami vaníliás egyszer is fehérje por.. nem tanácsokat kertem hany szénhidrátot egyek egy nap. Es szerintem 1200 kalória egy nőnek aki FOGYNI akar az sok. Soha az életbe nem lesz igy valaki vekony, a 100 kilosok fogynak tőle de egy 60-70 kg-st kétlem!
2015. máj. 5. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!