Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen étkezés megfelelne?

Ilyen étkezés megfelelne?

Figyelt kérdés

Reggelire zab/müzli. Délelőtt gyümölcs, ebédre csirkemell valamilyen körettel, pl rizs, krumpli. Vacsora hal/kefir/tojás és zöldség. Amennyire lehet variálva, szóval mindog más gyümölcs, a vacsira mindig más zöldség és hús vagy tojás. Ebédre 3 napra előre tudok főzni, szóval ott is 3 naponta mást készítenék, de hasonlót. Fogyás a cél. Mozgás az a napi rendszerességű 45 perc bicikli és fegyencedzés, amit már elkezdtem pár hete.

Szerintetek így mit érhetek el 2-3 hónapon belül? Célom nem is az, hogy jobban nézzek ki, csak magamat nem érzem jól a bőrömben így szeretnék sportosabb lenni. A változás kb mikor lesz látható?

E

23F 120kg 189cm vagyok.


2015. ápr. 6. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Zabot, müzlit nem nagyon kellene enni, rizsből is max. minimálisat.


Kefirt nem kellen eenni.


Amúgy jó lehet! Meg ezekkel is jó, csak mihez képest.

2015. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Első, légyszi kifejted, miért? Én ezeket eddig ettem és azt hittem jó. Pl a zab tényleg, mert 3-4 órán keresztül nem leszek éhes. Kefirt is imádom, azt hittem ezek jók.
2015. ápr. 6. 20:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezek jók is.:)

Csak így tovább.Vannak olyan diéták,amibe ez nem fér bele,de gondolom te egészségesen akarsz étkezni,és ezt eddig jól is csinálod a leírtak alapján.

Sok sikert a fogyáshoz,csak ne add fel.:)

2015. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

A zab gabona, magas szénhidrát tartalma van, a szervezetünk nem kifejezetten az ilyen táplálékokra lett kialakítva. Normál ételekkel 5-6 órán át sem lennél éhes (zsír, fehérje, zöldségek)


Kefir az egy az egyben tej.

1. szarvasmarhák tápláléka, nem az emberé

2. felnőtt embernek semmilyen tej nem lenne való.


Miért, mert a csecsemők-borjak nőnek és híznak, mi már nem növünk és hízunk, mi elhízunk és rákosak leszünk ha tovább 'fejlődünk'. Nincs szükségünk a növekedés hormonális hátterére.


Fajidegen fehérjék gyulladásfokozók, függőséget okoznak (ez a gabonákra és a tejre igaz), a tej nem csont erősítő hanem csontritkulás fokozó - a felborult kalcium egyensúly inkább a lágy szöveteket erősíti. Csak az elmeszesedett erek meg nem túl jók.


Ezeket ne bemondásra hidd el, hanem ha érdekel akkor nézz utána, szerintem.

2015. ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

* fogyáshoz persze jók.


Bár a gabona és tejfogyasztó emberek általában elhíznak, de ha nagyon mértékletesen táplálkoznak, fogyni is lehet az átlagos nyugati étrend alapanyagaival, természetesen. Csak nem feltétlenül a legjobb / legbölcsebb.

2015. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezek így rendben vannak én is hasonló diétát követek és nekem már 2 hét után sokan mondták hogy fogytam :))
2015. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves első. Köszi a válaszod, megleptél kicsit. Azt megkérdezhetem, hogy akkor pl a reggeli mi legyen?
2015. ápr. 6. 20:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyél nyugodtan reggelire Zabot, kefirt, túrót, joghurtot, a muzliben sok a ch.

Az első meg ugyis csak azt fogja neked mondani,hogy csak húst meg zöldséget egyél, ha nem akarsz paleos lenn,nyugodtan egyed ezeket is.

2015. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, reggelire is rengetegféle zöldséget lehet enni, és húsféléket. Ezek sokkal jobbak mint a zabban lévő rengeteg szénhidrát vagy mint a tejben lévő fehérjék.


Természetesen nem azt mondom, hogy ne az utóbbiakat egye valaki. Én azt sem mondom senkinek, hogy ne dohányozzon. Csak ha szóba kerül, akkor szerintem mindenkinek joga van tudni arról, hogy esetleg nem várt módon károsíthatja a szervezetét.


A dohányzás esetén persze felhívják az emberek figyelmét. Étkezésben viszont nem, táplálkozásban inkább a zsírfogyasztás (nem létező) káros hatásait terjesztik, a valódi problémákat (elhízás, betegségek) okozó élelmiszerek mögött viszont jó ipar van, nem tájékoztatják hitelesen és objektíven az embereket.


Az például baj, hogy megleptelek, hiszen a mindennapi kajádról van szó, és nem tudtál a káros hatásairól. Ez egy komplex hiba a rendszerünkben, nem a te hibád persze.

2015. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért az én hibám is :) Mindenesetre örülök, hogy válaszoltál és köszönöm. Nem mondom, hogy többé tejre sem nézek, mert én imádom, de azért mostantól másképp tekintek rá. Akkor pl reggelre tk kenyér csirkemell felvágottal és zöldséggel jó?
2015. ápr. 6. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!