Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Roppant rossz az életmódom, a...

Roppant rossz az életmódom, a fenekem meg hízik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval ez egy hosszú sztory. Reggel 8tól du. 5ig dolgozom, de mire hazaérek este fél 8. Anyu ragaszkodik a közös étkezésekhez, így legalább 8 óra, míg nekiállunk a vacsorának, nem beszélve arról, hogy egyáltalán nem fogyókúrás a kaja. Vacsi előtt már mindenki türelmetlen, mert rám várnak, utána meg tele hassal senkinek sincs kedve futkozni, pláne egy meglehetősen rossz környéken. Fogyózni így nem lehet, ráadásul a helyzetet rontja, h 6 éves koromban lelki dolgok miatt rászoktam a hogyismondjam a "zabálásra". Jelen pill 21 vagyok 165 magas 68 kiló. És ez a szám szép egyenletesen nő, sejthető, h nem a magasság. Ki mit ajánl, ha a családi körülményeket elképzeli úgy, mintha még mindig 6 éves lennék? (hajnali futkorászás, hétvégi testmozgás kizárva, és szigorúan tilos). A nyarat még ki kéne húznom anélkül, h felmennék 70re, ha elkezdődik a suli elszabadulok otthonról (vidékre járok).


Kritizálók könyörgöm kíméljenek, kapok itthon eleget, egyébként minden kérdésre válaszolok.


2008. aug. 13. 00:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha pl ulo munkat vegzel, akkor neha allj fel (ha tudsz es nem lat senki) fogd me a szek tamlajat es emelgesd hatrafele a labad, meg allj labujhelyre es engedd vissza magad. Ezek nagyon jo gyakorlatok es otthon is tudod csinalni sunyiba :D En igy szoktam csinalni!


Ami a zabalast illeti egy kicsit fogd vissza magad. A kozos vacsinal csak a felet edd meg, mond, hogy nem fer mar beled :D

2008. aug. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Magad is tudod, hogy hol van a hiba: nem mozogsz eleget. Valamiképp meg kellene oldanod hogy mozogjál: pl. járj gyalog / biciklivel a munkahelyre. Már napi 30-60 perc séta is sokat jelent!

Az esti vacsora kapcsán bezsélj a szüleiddel, hogy diétásabban főzzenek. Vagy egyél kevesebbet amit főztek, viszont egyél hozzá sok nyers zöldséget: pl sárgarépa, karalábé, saláta, paprika, saláta, káposzta, paradicsom, uborka - ezekből salit csinálni egyszerű citromlé+oliva olajos+zöldfűszeres öntettel - amihez csak kedved van. A reggelidet is kiválthatod pl. egy nagy marék gyümölccsel, maximálisan fogyókúrás kaja. :D

2008. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ha esetleg ráférne a fogsorodra egy fogszabályozó kezelés, akkor tetess fel egy sort - naponta annyit kell majd evés után fogat mosnod, hogy még a kedved is elmegy a "zabálástól". Ráadásul fájhat is a fogad, úgyhogy nem tudsz a szükségesnél többet enni.

Ez halál komoly, de az életmód-változtatás úgy en bloc is segít. Másoknak meg meg kell értenie, hogy ez van, legfeljebb tudod a készülékre fogni, ha fogszabályoztatsz. Merj változtatni! Sajnos enélkül nem megy.

2008. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem mondták, mozognod kellene! Reggel, ha teheted, menj kocogni, elég minden nap negyed óra, ezzel máris sokat tettél az anyagcsere beindítása érdekében! Az is jó, ha gyalog vagy biciklivel jársz dolgozni, de én azt gondolom, hogy elsősorban az alattomos falási rohamokkal kellene mit kezdened!

Volt nekem is egy ilyen korszakom, amikor bármit magamba tömtem, amit csak elég raktak, de a elég erős az akaratod, meg tudod állni, hidd el! Egyszerűen képzeld el, mielőtt megeszel valamit, hogy mennyi a kalóriatartalma, és mennyit fogsz hízni tőle: így könnyebb megálljt parancsolni!

Azt írod, anyukád ragaszkodik a nem túl diétás ételekhez: ha ez így is van, még mindig megteheted, hogy feleannyit eszel belőle, mint eddig... Ezenkívül nagyon jót tesz, ha odafigyelsz a vízháztartásodra: néha az ember éhesnek érzi magát, és eszik, pedig valójában szomjas. Amióta ezt észrevettem magamon, pusztán azzal, hogy óránként megiszok egy pohár vizet nass helyett, máris fogytam pár kilót! :)

2008. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Mintha én írtam volna a kérdést... Nekem dettó ez a problémám. Most elkezdtem edzőterembe járni heti 3-szor 1 órát. Igaz nem olcsó, nekem a barátom vett egy bérletet, így van egy kis esélyem a változásra. Remélem, egy picit tudtam segíteni.
2008. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok és igyekszem megfogadni a tanácsokat. Sajnos a munkahelyre járás nem ldható meg gyalog,v biciklivel, 40km-re lakom, és tömegközlekedéssel is min. 1,5 óra. Ami az életmódváltást illeti, a reggelin tudok módosítani, meg az ebéden is, de mit ér, ha este eszem a zsíros, kenyér nélkül ehetetlen kajákat? Azt, ha a délelőtt fogyózom, este csak még jobban elraktározza a szervezetem... az állandó otthoni lelkiterror csak ront a helyzeten, néha csak az jelent nyugalmat, ha "tömöm" a fejem, szó szerint míg rosszul nem leszek.

Megpróbálom visszafogni magam, és tényleg keveset iszom, ezen is változtatok, de a mozgáskérdés nem megoldott...

Esetleg hallottam olyanról is hogy otthon össze lehet kotyvasztani valamit, ami hirtelen jóllakottsággal tölt el, erről tud valaki?

2008. aug. 13. 12:16
 7/13 A kérdező kommentje:
egyébként a saláta nem rossz, viszonylag sokszor eszünk, de próbáltam már anyámat rávenni a főzelék készítésére is, és 1,5 napos balhé volt belőle...
2008. aug. 13. 12:20
 8/13 anonim válasza:

hát ez azért furcsa... nem azért csinálnak neked is kaját, mert jót akarnak neked? akkor meg miért kényszerítenek zabálásra, ha az neked nem jó? micsoda zsarolás ez, hogy egészségtelen életmódra kényszerítenek? kinek jó ez, hogy együtt dagad a család?


szerintem ne add fel, hanem próbáld kijátszani a kajálást, mondjuk hetente 1x szervezz más programot magadnak estére (szólj hogy ne várjanak vacsira), 1x játszd el h elrontottad a gyomrod és nem vacsizol, 1x egyél kisebb adagot és hagyd ott a tányérodra lapátolt adagot, stb. hagyd ki a desszerteket. a gyümölcsreggeli jó ötlet, előtte mondjuk negyedóra tornával.

2008. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld megértetni anyukáddal,hogy rosszul érzed magad a börödben és fogyni szeretnél,és ha az ember igazán akar valamit azt meg is tudja csinálni.álj a sarkadra és ne egyél a zsiros kajákból egyél helyette joghurtot gyümölcsöt,nem nem vagy már kisbaba hogy beléd erőltessék,én 17 évesen fogytam le 85 ről 65 re és igenis otthon nem ettem meg ami nem illett a fogyokúrámba.nem lehet hogy anyukád is kövér és fél hogy te le tudsz fogyni ő meg nem?ne hagyd magad
2008. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Anyum jelen pill 90 kiló, anyai nagyanyám a 200 körülit tapossa a mutatós mérleg tönkrement, mikor ráállt. Visszautasítottam az ételt, erre 1,5 órás prédikációt kaptam ,h nem vagyok hajlandó megenni a főztjét, és hogy én ne szórakozzak vele. Emellett kapom a rizsát, hogy amikor engem megszült ő nem volt 60 kiló sem, és hogy SZÉGYELLJEM magam, mert hagytam így fajulni a saját súlyom. Ilyenkor begurulok, még jobban rávetem magam a kajára, addig legalább nem "feleselek" vissza. Nem állhatok a sarkamra ez egy sokkal összetettebb lelki dolog, 5 éves koromtól indul, az anyámmal való kapcsolatomat a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom...Hogy is mondjam: jobb ráhagyni, mint hogy verekedjen, meg sokkal durvább...
2008. aug. 15. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!