Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég kétnaponta egy órát...

Elég kétnaponta egy órát mozogni? Vagy ennél több kell?

Figyelt kérdés
Kétnaponta úszok vagy futok 1-1 órát.
2010. jan. 24. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
attol fug mire eleg. en naponta csinalom ugyanezt.
2010. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy mennyi a súlyfelesleged, mert a sokból az elején könnyebb fogyni, de az utolsó pár kiló nagyon nehezen szokott lemenni és ahhoz lehet, hogy többször kell sportolni.
2010. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Általában "mozogni" ennyit édeskevés.

Amúgy meg inkább fuss kétnaponta 1 órát mint naponta felet.

2010. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem ez egyáltalán nem rossz. aki heti háromszor egy órát mozog és mondjuk mellette diétázik az érhet el eredményt. ha meg csak a súlytartás és a formában maradás a cél akkor meg pláne jó.
2010. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az heti három-négy alkalom... nem rossz, de attól függ, mit akarsz elérni. Ha radikális változást akarsz, érdemes ezt öt-hat alkalomra (egy óra) növelni.
2010. jan. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elég lenne, ha intenzív edzésről lenne szó.

A futás, úszás nem az.

A sprintelés intenzív, azt viszont nem lehet 1 óráig csinálni. Erre találták ki az intervallum edzéseket !


(a futás-úszás aerob mozgásforma, nem túl hatásos a zsírleadás tekintetében. Intenzív edzésnek a határterhelés közelében végzett, teljes erőbedobással végrehajtott mozgást nevezzük, például súlyzós edzés, HIIT )

2010. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: ne hatásos a futás a zsírleadásban? Nekem akármelyik ismerősöm futott rendszeresen, ettől fogyott le.
2010. jan. 25. 16:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Én voltam az utolsó.


A futás nagyon egészséges (annak, akinek nincs jelentős túlsúlya) és segít a negatív kalóriamérleg elérésében.

Diétával együtt lehetséges vele a fogyás.

De nem hatékony, mivel viszonylag kevés kalóriát használ fel és nincs úgynevezett "utóégetés", tehát csak addig használsz kalóriát (szénhidrátot) amíg mozgásban vagy.

Futás után a kalóriaszükséglet visszaáll az azt megelőző szintre.

Ráadásul diéta esetén nem képes megelőzni az izomzat lebontását, így a zsír mellett izmot is veszítünk, ami miatt a fogyás megáll, sőt a visszájára fordulhat.


Ha hosszútávon gondolkodsz, nem ajánlom és valóban nem hatékony.

2010. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megint én....

:-)

Szóval nem ajánlom, de az elején írtam, hogy nagyon egészséges.

Az ellentmondást feloldandó:

Nem ajánlom magában, csak mint kiegészítő sportot.

A szív és érrendszer, a tüdő sokat profitálhat belőle, de csak ha mellette intenzívebb sportot is végzel.

Túlsúlyosaknak pedig egyáltalán nem szabadna, mivel az izületek maradandóan károsodhatnak...

2010. jan. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2010. jan. 26. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!