Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Túrót, tojást lehet korlátlanu...

Túrót, tojást lehet korlátlanul enni vagy a kalóriára itt is figyelni kell?

Figyelt kérdés
Túróból általában 200 g telít, de képes vagyok megenni 500 g-ot is, ha nagyon kívánom,az meg kb. 700kcal vacsorára soknak hangzik.

2014. júl. 29. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

1 tojás kb. 90 kcal, ami nem sok, de míg 7 g körüli a fehérjetartalma, addig van benne 6 g-nyi zsír is.

Ez alapján ki tudod számolni, hogy te hány tojást eszel egyszerre, beszorzod, megkapod, hogy hány kcal lenne egy adag kajád.

A 200 g túró, ha félzsíros kb. 290 kcal, de ebben is van 14 g zsír.


De egyébként semmit nem jó korlátlanul fogyasztani, azért mindig van egy határ, amit jó, ha betart.

2014. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Zsir-szenhidrat-feherje osszetetelre kell figyelni, nem a kaloriakra. Kis adag zsir viszonylag keves kaloria, viszont a napi szuksegleted is nagayon kicsi a szenhidrathoz kepest, a felesleg meg szepen elraktarozodik.


Fott tojasfeherjebol elvileg ehetnel koraltnal mennyiseget*, az tiszta feherje, a felesleget kiuriti a szervezet. (Csak ugye nem lenne sok ertelme...)

2014. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Korlátlanul azért nem, ha egyszer olyan vagy, hogy rengeteget be tudsz vágni ahhoz képest, amennyi kellene az adott étkezés esetében (ez utóbbit én nem tudom megítélni, én ettem már jóval 1000 kalória fölött egy-egy étkezésre, ha éhes az ember, s kell, akkor kell, önmagában nincs vele gond).

A tojást személy szerint sosem limitálnám, jelenleg főleg esélyem sincs rá, mert jó, ha heti 70 tojáshoz jutunk s ketten vagyunk rá. Ennél azért jóval többet tudnék enni s jó lenne nekem (s még a fehérje se lenne túl sok). A zsírtartalma nem zavar, az az én étrendemmel teljesen összhangban van. Más embernek persze egészen más lehet a válasza ugyanezekre a dolgokra... Nekem nagyon bejön a házi tojás, ízletes, sokoldalú és hasznos, főleg, hogy húst és tejterméket szinte nem eszem.

2014. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!