Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hatásosabb, ha közvetlenül...

Az hatásosabb, ha közvetlenül étkezés után tornázom?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy étkezés után közvetlenül nem ajánlatos tornázni, mert az nagyon megterhelő a szervezetnek. Viszont én ezt tartom a leghatásosabbnak. Vélemény?
2010. jan. 7. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
fuuu te hogy tudsz mozogni kajalas utan? sztem egy ora szunetet kajalas és mozgas között mindenkeppen tarts, minimum!
2010. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jól olvastad. Hagyd az emésztőrendszeredet 1-2 órát dolgozni. Aztán tornázz.
2010. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy akkor jobban rajtam marad a felesleg, mert próbálok úgy étkezni, hogy ebédre bármit megehetek, csak kis mértékben.
2010. jan. 7. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Rogton eves utan , torna? Ez hulyeseg. A szervezetnek 2 ora szukseges mig teljesen megemeszti az eledelt.

Azutan johet a torna.

2010. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Étkezés után kb 3-4 órával később tornázz.

ha étkezés után tornázol ,akkor csak amit megettél akkor épp ,azt fogja elégetni a szervezet.

2010. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Okos hozzászólások...

A szervezetünk nem úgy működik, hogy megeszem a valamit, aztán ha ugrálok akkor a gyomromból tűnik el...

Ha az izmok mozognak, a glikogén raktárak, és zsírraktárak ürülnek, attól függ, miből tud energiát nyerni a szervezet. Amit megeszel, az beépül, a mozgás meg abból nyer energiát, amit már elraktározott.

Érzékeltetve a példát, az autó nem a tankban lévő benzin miatt mozog, hanem attól ami már eljutott a motorba, ott berobbant, és elégett...

2010. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pont fordítva. a tornázás csökkenti az étvágyat. ha étkezés előtt mozogsz,nem fogsz annyit enni. nem fogsz annyit kivánni. utána semmiképpen sem jó.
2010. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. A leghatásosabb reggel, éhgyomorra mozogni, mivel a szervezeted akkor rá van kényszerítve arra, hogy a zsírraktárakhoz nyúljon energia után szénhidrát és fehérje hiányában.
2010. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oksi, akkor ezentúl nem fogok edzeni közvetlenül étkezések után. Igyekszem majd előtte, valamint reggelente.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 7. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!