Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok és leszeretnék...

Kisslady kérdése:

13 éves vagyok és leszeretnék fogyni. Hánytatom magam, de nem tudom hogy nagy baj-e ha pár hónapig csinálom?

Figyelt kérdés
most 68kg és 160cm vagyok...

2014. máj. 17. 23:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%

6. válaszoló tökéletesre értékelt válaszánál VEGYÜK MÁR ÉSZRE legalább, hogy gyümölcs(cukor) és rizs(keményítő) ételeket ajánl egy 13 évesnek hús helyett.


Majd amikor bebizonyosodik, hogy valamelyik vega tényleg kimegy 2 hónapra a vadonba és húsevés nélkül él (tehát anélkül hogy megölne állatokat azért hogy jó minőségű táplálékhoz jusson) akkor majd el lehet kezdeni gondolkozni azon, hogy bármi alapja lenne az ilyen tanácsok mögötti elméleteknek.


Amíg viszont senki sem ropogtatja el nyersen a rizsszemeket, addig az összes cukros gyümölcs és keményítős gabona csupán nagy vércukorszint ingadozást/inzulinválaszt okozó kaja lesz, egy főleg húsevő élőlény étrendjében.


A megevett zsír nem okozna inzulinszint emelkedést, ráadásul azzal együtt szívódnának fel a vitaminok. Amúgy.

2014. máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Bukor Peti válasza:
szerintem ne hánytasd magad. a sportolás az jót tesz
2014. máj. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Igen, ez nagy baj. Így tönkreteszed a szervezetedet és nemtudsz majd leállni a hányással. Szerintem nem vagy kövér, ne képzeld be magadnak. Annyi évesen énis akörül voltam/bár csak 1 évvel vagyok idősebb/ de kinőttem. Ne hánytatsd magad, a szervezeted most van a fejlődő fázisában, amikor nem szabad megvonni tőle semmit. Majd talál huszon évesen visszatérhetsz erre a témára. Viszont ha mindenképpen fogyni szeretnél, étkezz egészségesen, naponta többször kevesebbet, igyál sok folyadékot, és sportolj. Ha szeretnél, nyugodtan írhatsz privibe:).
2014. máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen, nagy baj. Meg az is, hogy ilyen eszetlen vagy.
2014. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

MinimorÍris te miről beszélsz? A 11-es válaszodban.


"Majd amikor bebizonyosodik, hogy valamelyik vega tényleg kimegy 2 hónapra a vadonba és húsevés nélkül él (tehát anélkül hogy megölne állatokat azért hogy jó minőségű táplálékhoz jusson) akkor majd el lehet kezdeni gondolkozni azon, hogy bármi alapja lenne az ilyen tanácsok mögötti elméleteknek. "


Hogy mi lenne? Jól ellennék gyümölcsökön és mindenen, ahogy eddig :) és közbe hülyére röhögném magam azon ahogy te próbálsz állatokat öldösni mert húsmániás vagy. Eddig sem öltem állatot, ezután sem fogok. Neked viszont minden nap állatot kellene ölnöd mert azt hiszed csak abból lehet táplálkozni. Én a lábamat lógatnám egy fán amíg gyümölcsöt eszek és nézem ahogy az alantasabb humanoidok élőlényeket öldösnek mert azt hiszik az a jó xDDDDDDD

2014. máj. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Aztán beáll a tél, és magasztos humanoidunk összefagyva lezúg a majmok közül a fáról, le a hótakaróba. Ha ráesik egy üregi nyúlra akkor a zuhanásának értelme volt mert annyival kevesebbet kell vadászgatnom aznap :D


Az ember mint gyümölcsevő? Kipróbáljuk a 13 évesünkön? :D

Biztos jó lesz neki, mondjuk a hánytatásnál mindenképpen. A gyümölcsevés amúgy jó cucc túlélésre, de itt a gabonaevő vegánok elmélete az érdekes. A nyersvegán gyümölcsevést sosem tartottam teljesen elvetendő ötletnek :)

2014. máj. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

utolsó, teljesen igazad van a hússal és a keményítővel kapcsolatban. Az a része nem stimmel csak, hogy ma már nincs olyan hús, nem kapsz, nem létezik, ami nem lenne hormonnal tömve, meg mindenféle vegyszerekkel. Ez a probléma, nem a hús :)


Kedves kérdező, bulimiás voltam másfél évig. 1-2 hónapig talán úgy érzed hogy megtaláltad a "kiskaput". Utána olyan depressziós leszel, hogy azt se tudod megéri-e élned..NE CSINÁLD, kérlek szépen, hidd el hogy a poklok pokla. Nem fogsz tudni egyedül kiszállni belőle, mert ez egy mentális betegség és emellett egy "ördögi kör" is, amit nagyon nagyon nehéz megszakítani... nem csak a saját nevemben beszélek.

2014. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Minimorris mi a bajod a hajdinával pl és a gyümölcsökkel. Próbálj meg hónapokig ilyeneket enni és akkor is fogyni fogsz ha vékony vagy. Tapasztalatból írom amit írok, tehát hiába próbálod bemagyarázni hogy a hús fogyaszt a gyümölcs meg hízlal xD

A gyümölcscukor azaz a fruktóz teljesen máshogy működik a szervezetben mint a házi hagyományos cukor ami ugye egyfajta idegméreg.

Nem tudom honnan szedsz ilyeneket, még jó hogy nem azt próbálod itt bemagyarázni hogy pacalpörkölt egy fogyókúrás étel...

Hol a józan eszed?

Nem vagyok vagyok vega amúgy. És olyat sem mondtam hogy ész nélkül kell gabonát enni, de egy átlagember napi szinten eszik kenyeret. Ha segíteni akarsz akkor olyan tanácsot mondj amit egy 13 éves bulémiás is meg tud fogadni, mert nem hinném hogy ő már magára tudna főzni. A hajdina amúgy nem a gabonafélékhez tartozik. Oroszországban és úgy általában Szibériában gyakran fogyasztják mert enyhén melegítő hatású étel, meg amúgy is gyakori hozzávaló tőlünk keletebbre, főleg diétás receptekben.

2014. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"hajdinával pl és a gyümölcsökkel"


Nem írtam hogy nekem bajom van. Azoknak lesz baja a hajdinával, akik nem bírják a sok keményítőt és eszik.


Gyümölccsel sincs bajom, ezzel is annak lesz baja aki sokat eszik belőle és nem bírja a gyümölcscukrot.


A fruktóz más úton okoz inzulinrezisztenciát, ez igaz. A gyakorlatban számít valamit? Nyáron eszik az ember gyümölcsöt, télen meg napi 1 narancsot és kész, ezzel általában nincs semmi baj. De senki sem gondolja komolyan azt, hogy beáll gyümölcsevő életmódre minden évszakban (kivéve a nyersvegán gyümölcsevők).


A szacharóz (glükóz+fruktóz) miért lenne jobban idegméreg mint a sima fruktóz? A szőlőcukor miatt? Ugyan már, a glükóz sem idegméreg csak felborítja kicsit az inzulin termelésünket, megbolygatja a hasnyálmirigyet, nem tesz jót a vércukorszabályozásnak. A gyümölcsevést is túlzásba lehet vinni úgy, hogy az érzékenyebb emberekben ne tegyen jót.


"hogy pacalpörkölt egy fogyókúrás étel... "

A pacalpörkölt egészséges étel, a normális fogyókúra az egészséges táplálkozáson alapul. Pacalpörkölt az zsíros állati eredetű táplálék (bár maga a pacal zsírszegény, a pörkölt szerintem zsírosan finom). Természetesen nem okoz gyulladásos betegségeket és akkora inzulinválaszt mint a gyümölcsevés, a pacal alapvetően egy zsírszegény fehérjeforrás lenne.


"Hol a józan eszed?"

Biztos hogy nem maradt a női magazinokban.


"de egy átlagember napi szinten eszik kenyeret"

Az átlagemberek ontják maguk közül a szívbetegeket, a gyógyszerszedőket, akik eltartják a betegségipart. Teszek az átlag emberekre, amit csinálnak azzal elősegítik hogy olyan legyen a világ amilyen. Nekem ez a világ NEM tetszik.


Lehet hogy a hajdina enyhén melegítő hatású étel, de 900 forint kilója ha jól látom ami túltesz a zöldségeken, kb. már (tápos:) hús árfekvésében van, hááát..

Keményítőforrás ez is. Kell?


13 éves kölyköt a szüleinek kellene pszichológushoz küldeniük meg zöldséges-húsos ételt készíteni neki.


Pacalpörit is, egyetlen 13 éves sem azért elhízott mert sok paclat eszik, ha nem fornettishez ugranának be reggel hanem ilyen húsételt vinnének suliba, érdekes lenne ha lehetne egy ilyen kontrollcsoportom.


Ez lenne a pacal-csapat :D

2014. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

de igen, elég kövér. Én vagyok 60 kiló 172-höz és meg is látszik :)

De kérdező inkább sportolj!

2016. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!