Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha száműzöm az édességet...

Ha száműzöm az édességet (teljes mértékben) az étrendemből, akkor tudok fogyni?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyi az a MINIMÁLIS idő, hogy látszódjon? ( 1 hónap után már látszik? most elég sok édességet eszem.)

163cm/50 kg 16/L ha ez számít. Köszi. :)


2009. dec. 26. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy túlsúlyos, kicsi lány! Nincs miből fogynod!
2009. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:) Köszi, de kicsit kéne fogynom, bár tudom, ez az 50 nem hangzik túl soknak.
2009. dec. 26. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Az nem zavar, hogy a normális alatti a BMI-d?
2009. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem 18,8 jön ki és ha jól tudom, 18,5 alatt kezdődik az "alacsony". Szóval nekem nem az. Amúgy meg mondom, tudom, hogy 50 kg kevésnek tűnik, de van rajtam 1-2 kg "felesleg". Többet eszem ágában sincs fogyni. :)
2009. dec. 26. 20:21
 5/9 igabcsy ***** válasza:
93%

Itt van egy link, ami kimondottan a 18 éven aluliak számára számítja ki a testmagasság és a testsúly alapján BMI-t. (Mert életkortól is függ, hogy az értéket melyik kategóriába sorjuk)

[link]

Én beírtam az adataidat, és kipróbáltam pár kg-al kevesebb testsúlyra is.

Jelenleg a normál testsúlyú kategóriába tartozol, de ha már 3 kg-al kevesebb lennél, akkor soványnak számítanál.

Nos ez csak egy kis kitérő volt.


A kérdésedre a válaszom, hogy elképzelhető, hogy az édességmegvonás hatására fogyni fogsz, de egyáltalán nem biztos. Mert az is lehetséges, hogy a szervezeted nagyon nem akarja a fogyást és tartalék üzemmódra áll.

Ez annál is inkább elképzelhető, mert a normál tartomány alsó határán vagy.

Ha mégis beindul valami fogyás, akkor is számíthatsz rá, hogy elég lassú ütemben megy majd lefelé, mert azok szoktak gyorsabban fogyni, akiknek nagy a súlyfeleslegük. Rólad pedig ez nem mondható el.


Most már csak azt gondold meg, hogy érdemes-e szenvedned. Mert ha most sok édességet eszel és mégsem híztál el, akkor a teljes lemondás bizony szenvedés lenne. És benne van a pakliban, hogy a semmiért.


Az én javaslatom, hogy élj egészségesen, táplálkozz egészségesen, és így vagy szép. Has mégis meg szeretnéd próbálni, akkor egyél kevesebb édességet, de ne mondj le róla teljesen, mert az nem normális dolog, és a végén annyira fog hiányozni, hogy képes leszel felfalni egy édességboltot. :-))

2009. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem értem a mai tiniket, mint te is, kérdező, miért akartok fogyni abból, amiből nem kell?

Én híznék inkább, hogy picit teltebb, nőiesebb idomaim legyenek, tudod, milyen nehéz volt a mostani alakomat megszerezni, mert nem tudtam hízni, és sose fogyókúráztam, és hallgathattam, hogy sovány vagyok, pedig nem szándékosan?

151cm magas vagyok, évekig 42kg voltam, most 44-45kg között vagyok ruha nélkül mérve, 45kg az elsődleges cél, 50-ig azért szeretnék elmenni, még akkor is csinos lennék, és legalább nem kéne 100 nadrágot felpróbálni, mire kapok 1-et, ami derékban nem bő.

2009. dec. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az édességet elhagyhatod egészségügyi szempontból is, dehát olyan jó a léleknek néha egy szelet csoki (én már csak tudom, mivel én valóban túlsúlyos vagyok, és van, hogy hónapokig nem eszek, nem ehetek ilyesmit) és Te megteheted, hogy egyél, ezért sztem nem kell elhagynod. Abban viszont majdnem biztos vagyok, hogy amit feleslegként észlelsz magadon, azt valójában nem diétával, hanem az a problémás testrészre való tornázással fogod tudni eltűntetni. Gondolom az lehet a gond, hogy nem vagy olyan feszes, amilyen szeretnél lenni, ezt a problémát viszont a diéta nem oldja meg, akkor sem, ha 40 kg-ra éhezteted magad.
2009. dec. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

van ott valami nyelvhelyességi galiba...egy plusz az, bocsi :)

(az előző)

2009. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) igazatok van. amúgy, amint jobb idő lesz, futni fogok (kb. márciustól), mert igazából a combommal van problémám. Ősszel is futottam és már nagyon hiányzik. én valamiért élvezem. :D
2009. dec. 27. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!