Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám motiválni magam?

Mxxx kérdése:

Hogyan tudnám motiválni magam?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni, de valamiért semmi sem tud rá motiválni, és nagyon gyengének érzem az akaraterőmet. Hogyan lehetne ezen segíteni? egy hétnél tovább sosem bírom ki hogy ne egyek többet, és nehezen veszem rá magam a mozgásra. Röplabdázni szeretek de nincs rá sok lehetőségem :/ úgyhogy marad az itthoni edzés, kocogás és kevesebb kaja. Egyszerűnek hangzik de nemtudom rávenni magam. Most is híztam egy kilót, és nagyon rosszul érzem magam a bőrömben. Titeket mi tud motiválni? 55 kilóra szeretnék lefogyni max, most vagyok 63-64, és 160 cm.

2014. máj. 5. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenkit más motivál.

Amikor én fogyókúráztam, kalóriátszámoltam és mindig úgy válogattam meg, hogy mit eszek ebédre és vacsorára, hogy mennyi fér még bele a kalóriakeretembe.

Később befektettem egy pulzusmérő órába, ami azt is kiírja, hogy mennyi kcal-t égettem, és az hozta meg az igazi áttörést.

Jóformán sport függő lettem :)

Ha délután láttam, hogy hoppsz, egy kicsit átlépetem a kalóriakeretemet, felcsatoltam a pulzusmérőt és elmentem biciklizni :D

Engem nagyon tudott motiválni, hogy láttam, ahogy egyre nő az elégetett kalóriák száma az órámon és tudtam, már csak x-et kell ledolgoznom ahhoz, hogy vacsorázhassak :)

2014. máj. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ha látok egy jól retusált tökéletes fotót és utánna a tükörbe nézek, na az elég motiváló :-) Nálam az a gond hogy időhiányba szenvedek és olyan dolgokra pazarlom a fölös időm (ha néha becsùszik ilyen) amire nem kéne. Én pont olyan vagyok mint te. Akaratgyenge. A 167cm-mel és 60 kg-mal nem tudok mit kezdeni,medig nekem is az 55kg volt a versenysùlyom.

Pl engem az motiválna ha lenne valaki akivel eljárhatnék edzeni,futni,bicózni stb.

2014. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Sziasztok! Mintha csak magamat olvastam volna! :) Én is 160 cm vagyok és most 56-57 kg. Tavaly fogytam elég sokat, 66-ról 53-54-re, akkor sokat sportoltam, meg szálkásító diétáztam, most télen többet ettem, voltam 60 kg is. Erre az 56-57 kg-ra relatíve könnyen visszaálltam, de most nincs időm sportolni a vizsgák miatt, meg nem is vagyok annyira motivált :( Nekem is hiányzik egy társ akivel lehetne kirándulni, sportolni :( De remélem ha túl leszek a vizsgákon nyáron és lesz sok szabadidőm, meg jó idő lesz, akkor lesz motivációm, hogy igyekezzek jobban kinézni majd a bikiniben. Bárcsak már ott tartanánk :)
2014. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most elkezdtem a 90 napos fogyokúrát, és mellette mozgok is. Ha sikerül leadni pár kilót, az edzőterembe is be merek menni majd. Remélem nem fogom feladni ezt a 90 naposat, anyummal csináljuk, és ő segít most, leoszt ha enni akarok és úgy érzem ez tud motiválni hogy valaki figyel rám. A kalória számolósat én is kipróbáltam már, egy darabig ment de feladtam. :/
2014. máj. 6. 23:24
 6/7 anonim válasza:
3-as vagyok. Kedves Kérdező! A 90 napos diétában Te melyik nap mit/mennyit eszel? Nagyon kiváncsi lennék, egyszer én is kipróbáltam még pár éve, akkor 1 hónap alatt 2 kiló ment le, de abbahagytam. Szerintem én túl sokat ettem az engedélyezett kajákból, és a gyümölcsnapot nehezen bírtam. De most gondolkozunk rajta mi is anyukámmal, hogy végigcsináljuk.
2014. máj. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
minden reggel két almát eszek, délben az adott naphoz illő kaját, egy fél adagot, és a másik felét pedig vacsorára eszem meg, és ha napközben megéheznék akkor mindig megeszek egy almát, és sok vizet iszok.:)
2014. máj. 7. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!