Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van okom aggódni és orvost...

Van okom aggódni és orvost felkeresni?

Figyelt kérdés
Január közepe óta hetente 5-6-7- szer(ahogy sikerül) kb 45 percen át cardio jellegű edzést csinálok ( futás, kocogás, ellipszis gép) és azóta kb 2 kg- ot sikerült fogynom, pedig lenne miből. Ez a 2 kg is ingadozó volt, néha visszajött. Nem mondom, hogy teljesen kiiktattam az étrendemből a csokit, cukrot és más szénhidrátot, de odafigyelek, hogy későeste ne egyek, barnakenyeret vittem iskolába, minimális tésztát és krumplit ettem köretnek stb. Mostmár eléggé aggaszt, hogy mi lehet ennek a kevés fogyásnak az oka, mert kb fél éve 1-2 hét alatt ennyi mozgástól már látható volt az eredmény. Valakinek van valami ötlete?
2014. ápr. 7. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi különös oka ennek, nem mindig ugyanúgy fogy, hízik az ember, nem tartasz drasztikus diétát, a mozgás sem annyira sok, emiatt nem fogysz, nem aggodnek a helyedben, de ha eredményt szeretnél akkor a táplálkozáson és a mozgásforman is valtoztatnod kellene. Ötletet azért nem adok, mert mindenkinek más jön be, ki kell tapasztalni.
2014. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Először is. Nem vagy tisztában alapvető dolgokkal, például, hogy a fogyás 80%ban diéta és 20%ban mozgás. Másodszor, a barnakenyér semmiben nem más mint a fehér, azon kívül hogy barna..:D

Egyáltalán ne egyél kenyeret, az összes ilyen szart iktasd ki, a teljes kiőrlésűt is, egyél zöldséget...gyümölcsöt is napi max 3-4-et, mert fruktóz van benne, és nagyjából 3-4 gyümölcs fruktóztartalma amit a máj el tud raktározni. Harmadszor, számolj kalóriát. Nem kell brutálisan pontosnak menni, de 1 nap 1500 fölé ne menj és annak jó ha legalább a fele valamilyen fehérje.


A fogyáshoz(márha minimális izomveszteséget akarsz persze) idő kell, ha ezeket betartod és megiszol mellé 3 liter vizet egy nap, és akkor se lesz pár hónapon belül jelentős válzotás, na akkor fordulj orvoshoz.


Ha nem megy, ez most kicsit hülyén hangzik, de "sokkolnod" kell a szervezeted.


Sok sikert!

2014. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Építs izmot is, annak nagyobb a fenntartási kalóriaigénye; kardióhoz már simán hozzászoktál. Próbáld a szénhidrátot még jobban csökkenteni.


Egyébként mennyi felesleged van?

2014. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb, hogy 2-es tanácsait még véletlen se tartsd be!
2014. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. kb 80 kg vagyok és 175 cm, úgyhogy szerintem kb 15-20 kg feleslegem lehet.

A szénhidrátot nem tudom teljesen kiiktatni és nem is akarom. Napi 8-10 órát töltök iskolában, főtt ételt nem nagyon tudok vinni, mert nincs mikró, valamit meg csak kell ennem, és az általában teljes kiörlésű kenyér és alma vagy répa szokott lenni. Csináltam már olyat, hogy a sznhidrátot majdnem kiiktattam az étrendemből, nem volt jó ötlet. mikor újra valamivel többet ettem, akkor ugyanúgy híztam tőle.

2014. ápr. 10. 18:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan azért,mert a szervezetednek szénhidrátra is szüksége van,de csak mértékkel. :)
2014. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el orvoshoz és kérdezd meg tőle,hogy milyen diéta lenne a számodra jó és,hogy miért nem tudsz fogyni. Már hallottam róla,hogy valaki egy betegség miatt nem fogyott,avagy minél többet fogyózott annál többet hízott.
2014. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!